با مشارکت جمعیت هلال‌احمر و کانون دانشجویی صورت گرفت؛

برگزاری مانور امداد و نجات در دانشگاه پیام نور دماوند

مانور امداد و نجات با مشارکت جمعیت هلال‌احمر و کانون دانشجویی در دانشگاه پیام نور دماوند برگزار شد.
سعید طاهری، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما در هفته هلال‌احمر اجرای مانور سنجش‌سنجی توانایی عملیاتی امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند است .
وی افزود: در این راستا مانور امداد و نجات با همکاری کانون دانشجویی دانشگاه پیام‌نور دماوند برگزار شد و برای نخستین بار از بانوان در قسمت نجات در ارتفاع استفاده کردیم که گامی بزرگ برای بهره‌مندی از توانایی آنها در جمعیت هلال‌احمر است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند ادامه داد: این مانور به صورت ترکیبی شامل مانور جاده‌ای، نجات در ارتفاع و اطفای حریق توسط نیروهای آتش‌نشان شهرستان دماوند برگزار شد و گامی در راستای سنجش امکانات، به کار بردن تجهیزات و نحوه استفاده صحیح نیروهای امدادی در صحنه‌های حادثه است و به ما در زمان وقوع حوادث واقعی برای انجام عملیات امداد و نجات کمک می‌کند.
طاهری بیان کرد: مانور امداد و نجات با ۲۰ نفر نیروی شرکت‌کننده، با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران و با حضور نیروی انتظامی، پلیس راهور و رئیس دانشگاه پیام‌نور دماوند در این مرکز دانشگاهی اجرایی گردید.
همچنین مهدی یداللهی، رئیس دانشگاه پیام‌نور دماوند اظهار کرد: مانور امداد و نجات دومین برنامه‌ای بود که کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه پیام‌نور برگزار کرد، سال گذشته نیز شاهد برگزاری اولین دوره از آن بودیم.
وی افزود: ما در دانشگاه پیام‌نور، کانون دانشجویی هلال‌احمر به صورت فعال داریم و به صورت همزمان در حال برگزاری دوره‌های مقدماتی و پیشرفته کمک‌های اولیه هستیم؛ ویژگی خاص این مرکز دانشگاهی، انتخاب دبیر کانون هلال‌احمر به عنوان دبیر منتخب کشوری در سال گذشته بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن