با رونمایی از ۲۴ اثر هنری صورت گرفت؛

برپایی نمایشگاه تابلوهای نفیس معرق و منبت قرآنی در دماوند+تصاویر

نخستین نمایشگاه تابلوهای نفیس دست‌ساز معرق و منبت قرآنی در گالری فرهنگسرای کوثر شهر دماوند با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان برگزار شد.

زهرا دارسرابی، مسئول برگزاری این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: نخستین نمایشگاه فروش تابلوهای نفیس دست‌ساز معرق و منبت قرآنی به مناسبت ایام ماه محرم سال جاری با نمایش گذاشتن ۲۴ اثر هنری امروز برپا شده است.

وی افزود: اینجانب دانشجوی رشته کتابت و نگارگری هستم و با توجه به علایق حوزه هنری در این زمینه حدود ۱۳ سال فعالیت هنری در زمینه معرق و پنچ سال منبت دوره های آموزشی لازم  را پیش اساتید برجسته کشوری گذرانده‌ام.

هنرمند دماوندی ادامه داد: همچنین حدود ۱۷ سال در زمینه خطاطی نستعلیق فعالیت هنری داشتم و هنرجوی فوق ممتاز در رشته خطاطی نیز بودم.

زهرا دارسرابی بیان کرد: در رابطه با آثار هنری به نمایش گذاشته شده امروز، تلفیقی از سه کار هنری شامل معرق و منبت به همراه خطاطی و نگارگری می‌باشد که برای هرکدام از آثار هنری حدود بیش از یک تا سه ماه زمان‌ صرف شده است.

وی گفت: ترویج سبک جدید از معرق و منبت به همراه خطاطی و نگارگری با استفاده از چوب‌های راش، نارنج، گرجستان و ایرانی به همراه زمینه چرم، جیر و پتینه‌کاری روی چوب بوده در آثار هنری این نمایشگاه صورت گرفته است.

لازم به ذکر است این نمایشگاه از ۱۵ الی ۲۰ مهرماه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۶ در همین مکان برپا می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن