امام جمعه شهرستان دماوند:

برپایی جشنواره عکس هدایت گامی در راستای تبیین نهضت حسینی و ترویج معارف عاشوراست

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند با همکاری مؤسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی و با حمایت مسئولان و نهاد‌های شهرستانی مانند امام جمعه، فرمانداری، شورای شهر، شهرداری و حوزه هنری شهرستان و با هدف گسترش شور و نشاط حسینی با استفاده از ظرفیت هنر عکاسی میزبانی جشنواره عکس هدایت را برای دومین سال متوالی با موضوع حضرت اباعبد الله الحسین (علیه السلام) در دو بخش دوربین حرفه‌ای و موبایل و در محور‌های آیین و سنت عزاداری حسینی، پیاده‌روی اربعین، خاطرات سفر به کربلا و فرهنگ حسینی در زندگی و خانواده برعهده دارد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، در همین راستا مصاحبه روابط عمومی دانشگاه با جناب حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند در خصوص دومین جشنواره عکس هدایت از نظرتان می‌گذرد:

-مقرر است دومین جشنواره کشوری عکس هدایت در واحد دماوند برگزار شود؛ به نظر شما این جشنواره چقدر می‌تواند در معرفی نهضت با عظمت حسینی موثر باشد؟

هرکاری که در راستای تبیین نهضت حسینی و ترویج معارف آن انجام شود در هدایت مردم تاثیرگذار است و جامعه ما به این گونه دانستنی‌ها نیازمند و تشنه است و مطمئنا تاثیر بسزایی خواهد داشت.

-همانطور که مستحضر هستید واحد دماوند از بین 400 واحد دانشگاهی به عنوان میزبان این جشنواره تعیین شده است نظر شما در این خصوص چیست؟

شهرستان دماوند افتخار دارد به خدمت به آستان مقدس حسینی و خیل عاشقان و ارادتمندان به حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام از قدیم الایام در این خطه پیشتاز عزاداری بوده‌اند؛ لذا شایسته است این جشنواره در چنین سرزمینی برگزار شود. از مسئولین واحد دماوند بخاطر قبول زحمت تشکر می‌کنم.

  با توجه به اینکه این جشنواره در بین دانشجویان و عموم مردم برگزار می‌شود چه توصیه‌ای برای برگزاری بهتر و موثرتر این نوع جشنواره‌ها دارید؟

برگزاری جشنواره در دو سطح بسیار خوب است. باید شرایطی فراهم شود که دانشجویان همه دانشگاه‌ها و دانش آموزان همه مدارس از شهرستان دماوند از این خدمت بزرگ و مفید استفاده کنند.

–  به نظر شما برگزاری جشنواره های کشوری در شهر دماوند  به عنوان یک شهر مذهبی و پیشرو در حوادث پیروزی انقلاب چه تاثیری در برجسته کردن نقش شهر دماوند در سطح کشور دارد؟

برگزاری این جشنواره در دماوند نشان دهنده عمق ارادت به ساحت مقدس امام حسین علیه السلام و تبلیغی برای معرفی کهن شهر دماوند است؛ شایسته است همه ایرانیان عزیز  دماوند و آیین‌های مذهبی آن را مثل کوه بلند آن بشناسند.

–  جنابعالی به عنوان یکی از مسئولان شهر دماوند چقدر و چگونه می‌توانید از برگزاری این جشنواره‌های کشوری در شهر دماوند حمایت کنید؟

بنده وظیفه خود می دانم تمام توان خود را در خدمت به این جشنواره و پشتیبانی از آن به کار بگیرم و از همه مسئولین و خیرین تقاضا دارم از این کار ارزشمند حمایت مادی و معنوی کنند .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا