فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند:

برگزاری برنامه‌های ویژه به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در دماوند/ راه‌اندازی کاروان دفاع مقدس در دماوند

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند از برگزاری برنامه‌های به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در سال جاری خبر داد و گفت: کاروان دفاع مقدس در شهرستان دماوند راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، سرهنگ روح‌الله عرب، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند نشست برنامه‌ریزی جهت برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس اظهار داشت: آنچه که در طول تاریخ انقلاب باید به آن توجه کنیم و سرلوحه خود قرار دهیم، فرهنگ استقامت و ایثار و پایداری است که از دفاع مقدس برگرفته شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای سی نهمین سالگرد دفاع مقدس بیان کرد: اجرای مراسم تجلیل از پیشکسوتان ایثار، جهاد و شهادت، ویژه برنامه‌ای است که باید به طور منسجم با هماهنگی همه ادارات و شهرداری‌ها انجام شود.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: یادبود سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس باید با گرامیداشت شایسته کسانی که در عرصه دفاع مقدس جان خود را بر کف گذاشته‌اند برگزار شود و درخور شخصیت ایثارگران باشد، کارگروه ویژه‌ای برای این مهم شکل خواهد گرفت.

عرب عنوان کرد: رژه 31 شهریور حسب ابلاغ شورای امنیت ملی کشور در سطح شهرستان‌ها حذف شده و فقط در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: دیگر شهرستان‌ها به صورت متمرکز در مجموعه‌ای به عنوان صبحگاه مشترک با حضور گسترده بسیج و آحاد مردم برنامه اجرا خواهند کرد و پیش بینی شده است که این صبحگاه مشترک در مجموعه سپاه برگزار شود.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: امروز وقت کارهای تشکیلاتی و سازمانی است و حرکت‌های فردی بی‌فایده است، هرچه داریم از انقلاب اسلامی است و همگان برای اعتلای آن تلاش می‌کنیم، از این رو باید از ظرفیت همه نهادها در راستای هم‌افزایی‌ها بهره‌مند شد.

عرب گفت: پنج برنامه با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه پیش بینی شده است و بازخورد آن را در سطح شهرستان دماوند شاهد خواهیم شد، از همه دستگاه‌ها انتظار می‌رود ظرفیت‌های اداره ذی‌ربط را اعلام کنند تا در راستای تجلیل از ایام ارزشمند دفاع مقدس مورد استفاده قرار گیرند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مشترک با اداره اوقاف برگزاری یک راهپیمایی در ایام شهادت حضرت زین العابدین (ع) است، تلاش می‌شود از مسیری مشخص در سطح شهرستان دماوند شاهد نمایش اقتدار بسیجیان باشیم و یادآور خاطرات دفاع مقدس و اعزام رزمندگان به جبهه‌ها باشد.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند بیان کرد: راه‌اندازی کاروان دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های ویژه است که بیانگر اعزام کاروان‌ها در زمان هشت سال دفاع مقدس است در این مراسم از تجهیزات شبیه‌سازی شده همچون آمبولانس و ماشین‌های زرهی آن زمان استفاده می‌شود و راویان و بسیجیان حضور خواهند داشت.

عرب تصریح کرد: این کاروان‌ها در تعدادی از مدارس، مساجد جامع و محلات حضور پیدا خواهند کرد و برنامه‌های متنوعی همچون روایتگری را اجرا خواهند کرد، می‌طلبد که ادارات از جمله آموزش و پرورش یاریگر ما باشند، روایتگری در سطح مدارس وجود دارد و زنگ مقاومت نواخته خواهد شد.

وی ادامه داد: هر کدام از ادارات علاوه بر اجرای برنامه‌های روتین ایام گرامیداشت دفاع مقدس، برنامه ویژه‌ای نیز در این ایام داشته باشند که برمبنای ابتکار عمل و کار و تلاش باشد.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: گلباران مزار شهدا از دغدغه‌های هر ساله است که هنوز آن طور که مطلوب است حاصل نشده و شاهد تعداد اندکی از مسئولان شهرستانی در این مراسم هستیم.

عرب با بیان اینکه پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت نباید مغفول شود، بیان کرد: همه ادارات و نهادها باید حضور پررنگ و پرشوری در گلباران مزار شهدا داشته باشند چراکه ایثار و شهدا متعلق به همه است و هر چه داریم مدیون ایثارگری‌های شهدا هستیم و باید به هر طریق دین خود را به آنها ادا کنیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن