بررسی میزان ارائه کمک‌ سازمان‌های بشردوستانه به حوزه بهداشت و درمان برای جمعیت اتباع خارجی شهرستان دماوند

میزان ارائه کمک‌ سازمان‌های بشردوستانه به حوزه بهداشت و درمان برای جمعیت اتباع خارجی شهرستان دماوند بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، نمایندگان سازمان بشردوستانه INTERSOS و نمایندگان سازمان اقدام برای کاهش آلام بشر، نماینده اداره اتباع استانداری تهران، نماینده فرمانداری دماوند، معاون بهداشتی و مسئول گسترش شبکه بهداشت و درمان دماوند از مراکز خدمات جامع سلامت آبسرد و سربندان، همچنین خانه بهداشت جابان بازدید نمودند.

در این بازدید یونسی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دماوند، ضمن خیر مقدم به بازدید کنندگان، گزارشی از نحوه ارائه مراقبت‌های اولیه سلامت، خدمات درمانی سطح یک، نحوه ارجاع و پیگیری بیماران نیازمند به سطوح تخصصی ارائه کردند.

وی افزود: در راستای اجرای سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کلیه خدمات ارائه شده در واحدهای تابعه حوزه بهداشت اعم از مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاههای سلامت و خانه های بهداشت بصورت یکسان و فارغ از ملیت و نژاد به همه مراجعین ارائه می شود.

در ادامه این دیدار نمایندگان سازمان های بشردوستانه که بعضا” پزشک و آشنا به مسائل بهداشتی، درمانی بودند از واحدهای مستقر در مراکز اعم از مطب پزشک، دندانپزشک، مامایی، اورژانس، داروخانه، سلامت روان، تغذیه و … بازدید نموده و از نزدیک شاهد ارائه خدمات به مراجعین بودند.

در پایان ضمن اعلام رضایت از نحوه ارائه خدمات، اظهار امیدواری کردند که در صورت انجام هماهنگی‌های بین المللی بتوانند کمک‌های بشر دوستانه سازمان‌های خود را به جمعیت اتباع مستقر در حوزه شهرستان دماوند برسانند.

انتهای پيام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا