بررسی مشکلات محلات دشتمزار، روح‌افزا، درویش، قاضی، فرامه و خمینی‌آباد شهر دماوند

مشکلات محلات دشتمزار، روح‌افزا، درویش، قاضی، فرامه و خمینی‌آباد واقع در شهر دماوند بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی روز شنبه به همراه جمعی از مسئولان شهرستان دماوند، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دماوند با حضور در محلات دشتمزار، روح‌افزا، درویش، قاضی، فرامه و خمینی‌آباد، با اهالی دیدار و گفتگو کردند.

در دیدار با اهالی محله دشتمزار گردشگری تیزآب، قطعی برق، ساماندهی معابر، اختصاص زمین برای امور عام‌المنفعه، تکمیل حسینیه، تعیین تکلیف موقوفه سرخه پلنگان، روشنایی معابر، جابه‌جایی تیرهای برق فرسوده از جمله مسائل و مشکلاتی بود که در طی این دیدار مطرح شد.

در دیدار با اهالی شهرک روح‌افزا روکش آسفالت، آبگرفتگی معابر در فصل بارش، ساماندهی معابر، تصادفات مکرر سرازیری سرآسیاب، روشنایی معابر، لزوم تخصیص زمین به جهت احداث واحدهای مسکونی و تجاری با هدف درآمدزایی برای مسجد و … از جمله مسائل و مشکلاتی بود که در طی این دیدار عنوان گردید.

در دیدار با اهالی محله روح‌افزا عدم مشخص شدن مستثنیات، از بین رفتن مراتع روح‌افزا با گازرسانی به لاریجان، معرفی باغات به عنوان اراضی ملی، نبود آرامستان و تکمیل ظرفیت آرامستان فعلی، نبود امکانات برای گردشگری عالیه دره از جمله مسائل و مشکلاتی است که در طی این دیدار مطرح شد.

در دیدار با اهالی محله درویش موضوعات مطرح شده شامل عدم تحقق تخصیص بودجه به منظور مرمت بنای امامزادگان عبدالله(ع) و عبیدالله(ع) و نبود آرامستان بود.

موضوعات مطرح شده در این دیدار با اهالی محله قاضی شامل تعریض خیابان منتهی محله فرامه تا محله قاضی، سگ‌های ولگرد، توسعه مراکز فرهنگ واگذاری برج شبلی به هیات امنا بود.

موضوعات مطرح شده در این دیدار با اهالی محله فرامه شامل ایجاد زمینه اقتصاد گردشگری در شهر دماوند، درنظرگیری محل مشخص برای تغسیل فوت‌شدگان ناشی از کرونا، ایجاد اشتغال، لزوم مدیریت مزایده‌های اوقاف و فرسودگی لوله‌کشی آب شرب بود.

موضوعات مطرح شده در این دیدار با اهالی محله خمینی‌آباد شامل مشکلات مربوط به فاضلاب، پیاده‌روها، ضرورت جابجایی تیرهای برق، قطعی برق و ساخت‌وسازهای غیرمجاز بود.

*کارگاه‌های مشاغل خانگی با جدیت در حال پیگیری است

سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص این دیدار با اهالی محلات شهر دماوند اظهار داشت: در برخی از شهرها گروه‌های جهادی غسل و کفن و دفن اموات کرونایی را به طور کامل انجام می‌دهند، البته در این رابطه باید یک تصمیم جمعی گرفته شود تا مشکلات برطرف شوند.

وی با اشاره به موضوع گردشگری گفت: توسعه گردشگری یکی از برنامه‌های اصلی من است و به طور جدی پیگیر آن هستم، بخشی از جلسات با مسئولان در این حوزه در مورد توسعه گردشگری در موقوفات کشوری بوده است و با جدیت به دنبال این مهم در اوقاف و سایر بخش‌ها هستیم.

نماینده شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سطح مکاتبات یک نماینده تنها در سطح شهرستان‌های استان نیست و یک نماینده می‌تواند به راحتی با رهبری و سران سه قوه و وزرا مکاتبه کرده و مطالبات را پیگیری کند.

وی در خصوص کارگاه‌های مشاغل خانگی بیان کرد: این موضوع نیز با جدیت پیگیری شده و با رئیس جمهور و وزیر کار و تعاون مکاتبه شده اما مشکل دولت در زمینه اعتبارات است.

نماینده شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در قالب ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) طرح اشتغال خانگی در شهرستان دماوند به تصویب رسیده است تا در تیرماه به بهره‌برداری برسد، این طرح در روستاهاست و در کنار آن باید دولت کمک کند.

رسولی‌نژاد بیان کرد: در خصوص اوقاف مشکلات مطرح شده را قبول داریم و‌ باید حتما جلوی رانت‌ها گرفته شود، اگر گزارشی در این رابطه به دستمان برسد از رسیدگی به آن کوتاه نخواهم آمد چراکه موضوع حق الناس و بسیار مهم است.

وی گفت: دولت اعتبارات خوب و پروژه های بزرگی را در سایر استان‌ها افتتاح می‌کند و ما نیز پیگیر اعتبارات هستیم و کوتاه نمی‌آییم.

نماینده شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم همچون گذشته پروژه های بزرگ ملی در شهرستان دماوند را شاهد باشیم و بتوانیم سهم واقعی را از اعتبارات ملی داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا