رئیس دانشگاه پیام نور مرکز دماوند:

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور دماوند تا نیمه اول شهریورماه 98/ راه‌اندازی پارک علم و فناوری دانشگاه پیام نور مرکز دماوند با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز دماوند از ثبت‌نام بدون آزمون این دانشگاه تا نیمه اول شهریور خبر داد و گفت: پارک علم و فناوری دانشگاه پیام نور مرکز دماوند با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌اندازی می‌شود.

حیدر امیرپور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: امروز دانشگاه پیام نور با وجود بیش از 500 مرکز و واحد در سطح کشور رسالت خود را در تحقق عدالت اجتماعی و توسعه امکانات آموزش عالی به نحو شایسته‌ای به انجام رسانیده است..

وی افزود: سایت سازمان سنجش آموز کشور به نشانی sanjesh.org تا نیمه اول شهریورماه برای ثبت‌نام بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی باز است و علاقمندان می‌توانند با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده در رشته‌های متنوع فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و هنر معماری ثبت‌نام نموده و وارد دانشگاه شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز دماوند در ادامه ضمن برشمردن مزایای تحصیلی در دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه پیام نور در سال‌های اخیر شرایط و تسهیلات بسیار عالی برای جامعه هدف و دانشجویان خود مهیا نموده است.

امیرپور در ادامه به مزایای دیگر تحصیل در دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: این مزایا شامل امکان تحصیل همزمان در دو رشته، انتخاب حوزه محل آزمون صرف نظر از دانشگاه محل تحصیل یعنی به طوری که دانشجویان می‌توانند برای حضور در آزمون‌های پایان نیمسال، محل آزمون خود را در نزدیک‌ترین حوزه به محل زندگی یا محل کار انتخاب نمایند تا در ایام امتحانات مشکلی برای حضور بموقع در جلسات آزمون نداشته باشند.

این مقام مسئول پایین‌ترین میزان شهریه دانشگاهی، امکان استفاده از انواع تسهیلات و وام‌های بانکی برای پرداخت شهریه و غیره شامل وام صندوق رفاه، وام بنیاد علوی، وام زیارت عمره و عتبات عالیات از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور دانست.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز دماوند بیان کرد: همچنین دانشگاه پیام نور با انعقاد قرارداد با بانک‌های مختلف مثل بانک انصار، امکان استفاده از تسهیلات پرداخت کل شهریه با کارمزد بسیار پایین 2 درصد برای دانشجویان را فراهم نموده است.

همچنین وی برگزاری کلاس به صورت حضوری، نیمه حضوری، و گسترش سیستم آموزش از راه دور و استفاده از ظرفیت کلاس‌های الکترونیکی برای دانشجویان بدون حضور در دانشگاه، عدم الزام به حضور در کلاس‌های غیر عملی دانشگاه، استفاده از شرایط انتقالی مهمان را خدمات این مرکز دانشگاهی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور در ادامه به سهم 30 درصدی فارغ‌التحصیلان دانشگاه پیام نور در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور بر اساس اعلام ISC اشاره کرده و گفت: بر اساس رتبه‌بندی همین مرکز دانشگاه پیام نور جزو 10 دانشگاه برتر کشور در زمینه پژوهشی قرار دارد.

امیرپور ادامه داد: هرساله دانش‌آموختگان دانشگاه پیام نور در آزمون‌های ورودی مقاطع تحصیلات تکمیلی با کسب رتبه‌های تک رقمی باعث افتخار دانشگاه و مهر تائیدی بر کیفیت بالای آموزشی آن هستند. همچنین کسب رتبه‌های برتر آزمون وکالت که هرساله تعداد زیادی از این پذیرفته شدگان را دانش‌آموختگان دانشگاه پیام نور تشکیل می‌دهند.

وی بیان کرد: کسب عناوین کشوری، نشان ملی فرهنگ و هنر، پژوهشگران برتر، چهره ماندگار میراث فرهنگی، کسب عناوین بین‌المللی 10 درصد برتر داوران علمی جهان، ثبت بیش از 115 اختراع توسط دانشگاهیان پیام نور از دیگر افتخارات این مرکز دانشگاهی به شمار می‌رود.

*یک پایگاه علمی و پژوهشی در شهرستان دماوند ایجاد می‌شود

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز دماوند ضمن اعلام آمادگی هرچه بیشتر دانشگاه برای پذیرش علاقمندان به تحصیل در آموزش عالی گفت: با رایزنی‌های انجام شده با مسئولین و جذب نظر مساعد ایشان، طرح تبدیل دانشگاه پیام نور مرکز دماوند به عنوان قطب علمی و پژوهشی منطقه شرق استان تهران با راه‌اندازی پارک علم و فناوری و با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد و این نوید بخش ایجاد یک پایگاه علمی و پژوهشی درشان نام و منزلت دماوند خواهد بود.

امیرپور در پایان تأکید کرد: هیچ یک از مؤسسات آموزشی مختلف خارج از دانشگاه که برای برگزاری دوره‌های آمادگی ورود به دانشگاه پیام نور تبلیغ می‌کنند مورد تائید و دارای مجوز از دانشگاه نیستند و اگر برنامه‌ای برای برگزاری چنین دوره‌هایی باشد، به‌صورت رسمی توسط دانشگاه پیام نور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن