شهردار آبسرد:

بدهی ۱۶ میلیاردی شهرداری آبسرد/ با اقتدار نسبت به سلامت اداری، از بین بردن فساد سیستماتیک و قانون فروشی اقدام می‌کنیم

شهردار آبسرد از بدهی ۱۶ میلیاردی شهرداری آبسرد خبر داد و گفت: با اقتدار نسبت به سلامت اداری، از بین بردن فساد سیستماتیک و قانون فروشی اقدام می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، محسن واشقانی فراهانی در مراسم معارفه شهردار آبسرد اظهار داشت: روحیه خدمت‌گذاری باید در بین پرسنل شهرداری بیشتر باشد تا مردم اعتماد کرده و نیازهایشان مرتفع شود، امروزه سرعت تغییرات شهرها و شهرداری‌ها با توجه به نیازها متفاوت شده است.

وی افزود: با توجه به چند وجهی بودن فعالیت‌های شهرداری، برنامه ریزی امور و تدوین اولویت‌ها با نگاه به آمایش سرزمینی مورد تاکید است.

شهردار آبسرد گفت: تدوین بودجه مستلزم این است که شهرداری برنامه 5 ساله داشته باشد که این برنامه از طرح جامع و طرح تفصیلی نشات می‌گیرد از سوی دیگر بودجه ای که تصویب می‌شود عملا دچار اشکال است لذا یکی از اقدامات اساسی و سریعی که باید انجام دهیم تدوین برنامه 5 ساله می‌باشد.

فراهانی ادامه داد: تلاش می‌کنیم از نقاط قوت اقدامات گذشته درس گرفته و از نقاط ضعف این اقدامات عبرت بگیریم، پروژه‌های محرک توسعه مانند تقویت اقتصاد شهر، به کار گیری روش‌های جدید تامین منابع، ایجاد درامد پایدار، هوشمندسازی، توسعه گردشگری، فرهنگ سازی، مشارکت عمومی و آموزش‌های شهروندان از مواردی است که در دوره جدید مدیریت شهری مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: ما مستخدم مردم هستیم لذا یکی از شاخص‌های اصلی شورای شهری و شهرداری که به آن دست پیدا کرده رضایت مندی شهروندان می‌باشد.

شهردار آبسرد برخی از وظایف شهردار را برشمرد و اضافه کرد: مردم باید مطالبات خود را از شهرداری بخواهند، مدیریت شهری از تمام ظرفیت‌ها، بزرگان شهر و فرهیختگان محلی استفاده می‌کند و دست یاری را به سمت آنها دراز می‌کند تا سرعت رشد و توسعه را شتاب دهیم.

فراهانی گفت: شهرداری تعامل بالایی با تمام ادارات و جریان‌های تاثیرگذار در مدیریت شهری با رعایت قوانین خواهد داشت.

وی تصریح کرد: شهر متعلق به مردم است و شهرداری عامل به نفع مردم است و درباره حق آنها، اموال و دارایی‌های بیت المال با کسی تعارف ندارد.
فراهانی افزود: با اقتدار نسبت به سلامت اداری، از بین بردن فساد سیستماتیک و قانون فروشی اقدام می‌کنیم و از دستگاه‌ها و مسئولان ذیربط می‌خواهیم که در این مسیر یاری رسان باشند.

شهردار آبسرد ادامه داد: شهرداری آبسرد امروز دارای 16 میلیارد تومان بدهی است و پرداخت این مبالغ کار سختی است اما امید است با توجه به تخصص در برنامه ریزی مالی بتوانیم در این زمینه ها اقدام کرده و در زمینه درآمد پایدار گام برداریم.

وی در پایان تصریح کرد: افرادی که قانون گریزند و در مقابل شورای شهر و شهرداری سنگ اندازی می‌کنند به مردم ضرر کار می‌کنند، این افراد اگر نقدی دارند عنوان کنند ما انتقادها را می‌پذیریم و سعی در رفع مشکلات می‌کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا