عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند و شهر کیلان:

بخشی از حریم بستر رودخانه شهر کیلان براساس مصوبه مجلس در تصرف و تملک امور آب درآمده است/ خدمات‌رسانی راهداری در برف‌روبی جاده صالح آباد با ضعف مواجه است

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند و شهر کیلان با بیان اینکه بخش از حریم بستر رودخانه شهر کیلان برابر مصوبه مجلس در تصرف و تملک امور آب درآمده است، گفت: خدمات‌رسانی راهداری در برف‌روبی جاده صالح آباد با ضعف مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، سیداصغر میرعلی نقی در نشست علنی شورای اسلامی شهرستان دماوند اظهار داشت: در خصوص حریم بستر رودخانه‌ها مذاکرات بسیاری صورت گرفته است و گفته می‌شود بخش زیادی از حریم بستر رودخانه براساس مصوبه مجلس در تصرف و تملک امور آب درآمده است که این موضوع مشکلاتی را برای شهروندان کیلان ایجاد کرده است.

وی افزود: امور آب بیش از 500 متر از ملک 700 متری را در مالکیت خود می‌داند، اما با توجه به هماهنگی شورای شهر و شهردار کیلان و شروع شدن ساخت دیوار ساحلی، امید است این مشکل رفع شود و مردم از مابقی زمین خود استفاده بهینه کنند.

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند در خصوص چاه‌های غیرمجاز بیان کرد: چاه‌های غیرمجاز قدیمی که بیش از 40 سال عمر دارند و مردم تلاش می‌کنند درختان 70 تا 100 ساله را با وجود کمبود آب حفظ کنند گرچه این امر مهم درآمدی برای آنها ندارد.

میرعلی نقی گفت: مدعی حفظ فضای سبز هستیم پس باید کمک حال کشاورزان در حفظ درختان باشیم تا شاهد مشکلات بیشتری در منطقه نباشیم.

*وضعیت جاده صالح‌آباد برای مردم منطقه بسیار سخت و دردآور شده است

وی تاکید داشت: جاده صالح‌آباد برای مردم منطقه بسیار سخت و دردآور شده است، در روزهای عادی بین دو تا سه هزار ماشین از آن عبور می‌کند که در ایام تعطیل این رقم به 6 تا 7 هزار تردد افزایش یافته و شاهد تصادفات بسیاری هستیم.

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند تصریح کرد: وزیر و دیگر مسئولان قول روکش آسفالت و اصلاح حاشیه جاده را داده بودند که متأسفانه به علت قرار دادن لوله گاز در مسیر شهرک صنعتی و روستای محمودیه این اقدام ممکن نیست.

میرعلی نقی گفت: حداقل تقاضا این است که برنامه‌ریزی در ارتباط با اصلاح و روکش جاده آسفالت صورت گیرد، طی تماس با مسئولان مقرر شد به طور موقتی اصلاح دست‌اندازها صورت گیرد.

وی ادامه داد: جاده صالح‌آباد تنها متعلق به مردم کیلان و آبسرد و دماوند نیست بلکه به فیروزکوه و مشهد و دیگر شهرهای جنوبی متصل است و ایمن نبودن آن، جان همه هموطنان را به خطر می‌اندازد.

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل سرما طی رایزنی‌هایی با فرماندار شهرستان مقرر شد که همچون سال گذشته یک ماشین برای برف‌روبی در اختیارمان قرار گیرد.

میرعلی نقی ادامه داد: مسئولان باید به وعده خود عمل کنند و بخشی از نمک را تأمین کرده و ماشین را در اختیار بگذارند تا حدفاصل انتهای شهر آبسرد به ایوانکی، حوزه استحفاظی سمنان و جاده صالح آباد را برف‌روبی کنیم تا مردم در برف نمانند.

وی گفت: هفته گذشته مردم سه ساعت در برف جاده مانده بودند که پرسنل شهرداری کیلان به کمک آنها شتافت و مسافران را از برف و سرما نجات داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا