فرماندار شهرستان دماوند:

بخشی از جمعیت به بهانه ارتباط با شهر تهران در آمار جمعیتی شهرستان دماوند به حساب نیامده‌ است/ پروژه کمربند جنوبی دماوند به عنوان مطالبه عمومی کشوری و استانی می‌باشد

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه بخشی از جمعیت به بهانه ارتباط با شهر تهران در آمار جمعیتی شهرستان دماوند به حساب نیامده‌ است، گفت: پروژه کمربند جنوبی دماوند به عنوان مطالبه عمومی کشوری و استانی می‌باشد.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، مهدی حیدری در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اظهار داشت: شهرستان دماوند با توجه به شرایط مناسب سکونتگاهی و پتانسیل های مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه های مختلف مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: این شهرستان در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و گردشگری حرفهایی برای گفتن دارد؛ در حوزه تولیدات کشاورزی، سیب و عسل مقام اول استانی و کشوری را به خود اختصاص داده و در حوزه گردشگری در استان، نگاه سرمایه‌گذاران را به خود جذب کرده است.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: متاسفانه پایه‌های انگیزه سرمایه‌گذاری آنچنان که باید در این شهرستان آماده نشده و بسیاری از موضوعات بر روی کاغذ باقی مانده است.

حیدری تصریح کرد: دماوند به عنوان یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور شناخته شده که این اتفاقی میمون است، با توجه به نام دیرینه و تاریخ دماوند بیش از این می‌توان در خصوص سرمایه‌گذاری در آن ورود کرد.

وی عنوان کرد: در حوزه گردشگری، تجویز نسخه‌های جداگانه و بر اساس استعداد هر شهرستان، می‌تواند رونق و توسعه خوبی به شهرستان‌های استان تهران بخشد.

*بر پایه پیشران‌های توسعه می‌توان شهرستان دماوند را متحول کرد

فرماندار دماوند با بیان اینکه بر پایه پیشران‌های توسعه می‌توان شهرستان دماوند را متحول کرد، عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم، بحث جمعیتی شهرستان است، چرا که در سرشماری دوره قبل، بخشی از جمعیت به بهانه ارتباط با شهر تهران در آمار جمعیتی شهرستان به حساب نیامده‌ است.

حیدری بیان کرد: همچنین جمعیت برخی از روستاهای حریم شهرها، جزو شهرها محسوب شده است که می‌تواند در بحث توسعه روستایی مشکلاتی ایجاد کند، در حالی که با اصلاح آمار جمعیتی می‌توان حقوق آنها را بازگرداند.

وی گفت: با توجه به وضعیت بودجه کشور در سال جاری و تحریم‌های موجود، انتطار معجزه نداریم، اما امیدواریم که نگاه ویژه‌ای در خصوص وضعیت عمرانی پروژه‌های نیمه‌تمام وجود داشته باشد.

فرماندار دماوند تصریح کرد: با توجه به احداث ۱۰۰ واحد صنعتی در شهرک صنعتی و فعالیت آن در اواسط سال ۱۴۰۰، ایمن‌سازی جاده منتهی به وادان و شهرک صنعتی از موضوعات حایز اهمیت است.

حیدری عنوان کرد: از دیگر مطالبات ما، پروژه کمربند جنوبی شهرستان دماوند است که با توجه به اهمیت این مسیر و لزوم ایمن‌سازی، به عنوان مطالبه عمومی کشوری و استانی حائز اهمیت است.

*ضرورت درنظرگیری تمهیدات لازم به جهت بحران زلزله و امداد و نجات در شهرستان دماوند

فرماندار دماوند بیان کرد: در طول سال های گذشته، همه‌ساله بودجه‌هایی در جهت توسعه به شهرها و روستاهای کشور تزریق شده، اما بخشی از این موارد پس از بهره برداری نیازمند نگهداری است و باید بودجه‌ای در راستای نگهداری از ثروت گذشته در نظر گرفته شود.

حیدری ادامه داد: پروژه مرکز فنی و حرفه ای دماوند با بی‌تدبیری مدیریت وقت مواجه شده بود و اکنون هزینه تعمیرات آن بسیار زیاد است و متاسفانه تزریق بودجه‌ای در این خصوص صورت نگرفته است.

وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت جان مردم، بی‌توجهی به تزریق بودجه در حوزه راهداری و ایمنی، کارنامه خوبی برای مدیران اجرایی نخواهد بود.

فرماندار دماوند بیان کرد: در خصوص وضعیت بودجه‌ای کشور، مدیران مربوطه واقعیت‌ها را به مردم بگویند.

حیدری عنوان کرد: بحران زلزله شهرستان دماوند و حتی مرکز استان تهران را تهدید می‌کند، از این رو باید در این خصوص و بحث امداد و نجات تمهیداتی اندیشیده شود تا در صورت بروز حادثه، مقدمات ارائه خدمات به مردم فراهم شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا