در نشست ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده و مکان‌های عمومی در شهرداری آبسرد عنوان شد؛

تخریب بیش از ۱۱۰ واحد بافت فرسوده شهر آبسرد با همکاری مالکین/ خطر آفرینی و ناپایداری بافت‌های فرسوده دغدغه‌ای برای مدیران شهری است/ لزوم همکاری کلیه ادارات خدمات‌رسان شهرستان دماوند با شهرداری آبسرد

خطر آفرینی و ناپایداری بافت‌های فرسوده و لزوم همکاری کلیه ادارات خدمات‌رسان شهرستان دماوند با شهرداری آبسرد در نشست ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده و مکان‌های عمومی در شهرداری آبسرد تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، نشست ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده و مکان‌های عمومی در شهرداری آبسرد با معاون عمرانی فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آبسرد، رئیس اداره برق دماوند، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از مسئولان برگزار شد.

در این نشست سید محمد رفیعی طباطبایی، شهردار آبسرد به معضلات بافت فرسوده پرداخت و اظهار کرد: خطر آفرینی و ناپایداری این بافت اولین و مهمترین دلیل برای پرداختن به این موضوع می‌باشد که دغدغه‌ای برای مدیران شهری آبسرد شده است.

وی افزود: اگرچه بیش از ۱۱۰ واحد از بافت فرسوده شهر با همکاری مالکیت آنها تخریب شده است، اما بخش عمده آنها که نقطه اولیه شکل‌گیری شهر آبسرد می‌باشد، باقی مانده است.

رفیعی طباطبایی در ادامه گفت: برای ادامه این پروسه نیاز به همکاری ادارات خدمات‌رسان به جهت نوسازی تأسیسات شهری و جابجایی تیر برق‌های چوبی و قدیمی، همچنین ارائه تسهیلات از طرف اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور جلب مشارکت مردمی نیاز داریم که انشا الله مرتفع گردد.

*پیگیری بسیاری از مصوبات در ستاد بازآفرینی شهرستان دماوند

در ادامه این نشست علی شیوا، معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند ضمن تشکر از مدیران شهری آبسرد برای توجه به بافت فرسوده و پیگیری باز آفرینی آنها گفت: این موضوع شهرستانی است و مصوبات این نشست در ستاد بازآفرینی شهرستان دماوند پیگیری می‌شود.

وی افزود: تمامی ادارات خدمات‌رسان و مرتبط با موضوع نهایت همکاری خود را با شهرداری آبسرد داشته باشند و همچنین فرمانداری دماوند نیز در این راستا پیش‌قدم خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن