با رویکرد همگانی ویژه بانوان صورت گرفت؛

برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی دماوند به میزبانی شهر آبسرد

جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی شهرستان دماوند ویژه بانوان با رویکرد همگانی به میزبانی  سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، در افتتاحیه این جشنواره، فرماندار شهرستان دماوند، مسئولان شهر آبسرد، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری و دیگر مسئولان شهرستان حضور داشتند.

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در مراسم افتتاحیه جشنواره بازی‌های بومی محلی و غذاهای سنتی دماوند ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره اظهار داشت: وجود این برنامه‌ها به‌خصوص برای بانوان می‌تواند در ایجاد روحیه نشاط اجتماعی تأثیر فراوانی داشته باشد.

 افزود: هدف از برگزاری این جشنواره‌ها غنی‌سازی اوقات فراغت، استفاده از بازی‌های بومی و محلی و آشنایی نسل جدید با این فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم و همچنین بهره‌مندی از غذای سالم است.

وی با اشاره به اهمیت حضور بانوان در عرصه‌های مختلف زندگی اجتماعی بیان داشت: بانوان نیمی از جامعه هستند و حتماً باید در عرصه‌های مختلف مشارکت داشته باشند به همین لحاظ سعی می‌شود اینگونه مرا سمات در شهرستان دماوند با مشارکت همه شهرها و روستاها به‌صورت مداوم برگزار گردد.

*شرکت 600 نفر از بانوان در جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی شهرستان دماوند

لیلا زعفرانی، مسئول امور بانوان فرمانداری شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: اولین جشنواره فرهنگی ورزشی با همکاری اداره ورزش و جوانان دماوند، امور بانوان و خانواده فرمانداری، اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند و بسیج جامعه زنان، شهرداری و شورای اسلامی شهر آبسرد و دهیاری‌ها در سالن ورزشی شهدای رودبار محله مرانک برگزار شد.

وی افزود: این همایش با هماهنگی هفته تغذیه سالم و مصرف نمک یددار و همکاری شبکه بهداشت و مرکز بهداشتی آبسرد و پایگاه بهداشتی مرانک با حضور گسترده حدود 600 نفر از بانوان برگزار شد.

مسئول امور بانوان فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: در این جشنواره بازی‌های بومی و قدیمی دماوند همچون بازی‌های زو، لی‌لی بازی، گردو بازی و بازی سنتی زورخانه‌ای و بسیاری دیگر از بازی‌های سنتی مرسوم قدیمی اجرا شد.

زعفرانی ادامه داد: اجرای گروه موسیقی محلی و جشنواره غذاهای سنتی با حضور 168 نفر از بانوان توانمند و آشپز نمونه نیز از دیگر برنامه‌ها بود و جوایز ارزشمندی به برگزیده‌ها اهدا شد.

وی با اشاره به اینکه مابقی شرکت کنندگان نیز هدایایی از سوی شورای شهر آبسرد به رسم یادبود اهدا شد، گفت: در خلال این برنامه‌ها، نمایشگاه صنایع‌دستی بانوان برگزار شد از شهرداری کیلان، آبسرد، دماوند و نیز گروه بانوان فعال عصرانه سرای سیب در این جشنواره حضور داشتند.

جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی در سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی در سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی در سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی در سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی در سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی در سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی در سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی در سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد جشنواره بازی‌های بومی و محلی و غذاهای سنتی در سالن ورزشی رودبار محله مرانک شهر آبسرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن