رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند:

بازسازی مرکز بهداشتی درمانی جیلارد نیازمند تخصیص اعتبارات است/ دستگاه امحای زباله از نیازهای اساسی در شهرستان دماوند می‌باشد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه بازسازی مرکز بهداشتی درمانی جیلارد نیازمند تخصیص اعتبارات است، گفت: دستگاه امحای زباله از نیازهای اساسی در شهرستان دماوند می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حسن خیرخواه نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان دماوند با حضور مسئولان شهری و روستایی در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار داشت: در شبکه بهداشت و درمان ۱۲ برنامه راهبردی تهیه شده، که برای هر برنامه یک تا سه سیاست اجرایی تدوین کرده ایم و همچنین ۴ خط برنامه و راه کار عملیاتی در نظر گرفته ایم.

وی ادامه داد: خوشبختانه اکثر این برنامه ها اجرایی گشته است، در رابطه با کاهش خطر بیماری های غیر واگیر کنترل فشار خون افراد بیش از ۳۰ سال در وزارتخانه نیز اجرا و حدود برای ۳۵ هزار نفر از ۳۹ هزار نفر جمعیت بیش از ۳۰ سال شهرستان این طرح انجام شد.

*برای ۸۹ درصد افراد در شهرستان دماوند طرح کنترل فشار خون انجام شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: برای ۸۹ درصد افراد کنترل فشار خون انجام شد، هدف این طرح کنترل فشار خون افرادی که فشار خون بالا دارند و اطلاع ندارد می باشد.

خیرخواه بیان داشت: حدود ۱.۴ درصد از بین افرادی که طرح کنترل فشار خون برای آنها اجرا شد، فشار خون بالا داشتند که برای درمان شناسایی شدند.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با ساخت و ساز مراکز بهداشتی درمانی، مرکز بهداشتی سربندان تخریب و نوسازی شد و با حضور مجموعه فرمانداری افتتاح گردید؛ تکمیل و راه‌اندازی مرکز سلامت جامع آبسرد و تغییر نیروی انسانی و استفاده از نیروهای بومی نیز از جمله این برنامه‌هاست.

*شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند مشکل کمبود نیروی کارشناس ندارد

این مقام مسئول با بیان اینکه در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند کمبود نیروی کارشناس وجود ندارد، گفت: تمام مراکز خدمات دندانپزشکی و تزریقات را به شرط رعایت تعرفه واگذار خواهند کرد و به هرکس که تعرفه را رعایت کند دندانپزشکی را با تجهیزات کامل واگذار می‌شود و مراکز تزریقات نیز به همین شرط آماده واگذاری می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه بازسازی مرکز بهداشتی و درمانی جیلارد یکی از مشکلات شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند می‌باشد، گفت: حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت در شهر دماوند ساکن هستند که در حال حاضر تنها یک مرکز قدیمی دارد که با کمک خیرین تخریب آن آغاز شده است، اما برای ساخت نیازمند اعتبار می‌باشد.

*خرید دستگاه امحای زباله برای شبکه بهداشت و درمان دماوند یک میلیارد تومان بودجه نیاز دارد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند تصریح کرد: دستگاه امحای زباله از دیگر نیازمندی‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند می‌باشد که حدود یک میلیارد تومان بودجه برای خرید نیاز دارد؛ برای شهرستان این دستگاه باید تهیه شود چرا که دستگاه‌های فعلی دیگر جوابگوی زباله‌های عفونی و بیمارستانی نیستند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن