بازرسان چشمان ما در روز برگزاری انتخابات هستند

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه: گفت: بازرسان چشمان ما در روز برگزاری انتخابات هستند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند،  مجید صفری در نشست آموزشی بازرسان شعب اخذ رأی در شهرستان دماوند اظهار کرد: در راستای برگزاری انتخابات در کنار کمیته‌های ستاد انتخابات، کمیته بحران نیز پیش‌بینی شده که در صورت بروز اتفاقات طبیعی فعالیت خواهد داشت.

وی افزود: ما آمادگی کامل داریم که در هر شرایطی انتخابات را سالم و بدون خدشه برگزار کنیم.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: بازرسان انتخابات باید در جایگاه خود، بر اساس آموزش‌ها و با توجه به اهمیت موضوع آمادگی لازم را داشته باشند، چرا که حتی یک درصد نیز احتمال وقفه در انتخابات را نخواهیم داشت.

صفری بیان کرد: بازرسان چشمان ما در روز برگزاری انتخابات هستند؛ انتخابات فقط مختص به روز اخذ رأی نیست، بلکه ما سه مرحله پیش از برگزاری، حین برگزاری و پس از آن را پیش رو داریم.

وی عنوان کرد: بازرسان باید مسائل و مشکلات باید به صورت مکتوب بیان کرده و در نشست‌ها مشارکت فعال داشته باشند، آنها مسؤولیت سنگینی بر عهده دارند و امیدواریم که با درایت و توان این موضوعات را پشت سر بگذاریم.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: مجریان انتخابات افرادی هستند که فقط بر مبنای قانون و اصل بی‌طرفی فعالیت می‌کنند و نباید پس از انتخابات سیل انتقاد و شکایات سرازیر شود که در این صورت رسیدگی به این موضوع زمان‌بر است.

صفری تصریح کرد: همان‌طور که در حال حاضر بهترین شیوه را برای آمادگی اجرای انتخابات فراهم کردیم، بهترین شیوه را نیز در روز اخذ انتخابات خواهیم داشت؛ همچنین امیدواریم همانطور که تاکنون جلوتر از برنامه حرکت کردیم، برای اجرای آماده‌سازی انتخابات در روز پس از انتخابات نیز در سریع‌ترین زمان تأیید انتخاباتی را داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما بسیاری از برنامه‌ها را در این دوره بر خلاف دوره‌های قبل، سریع‌تر انجام دادیم و از این رو شاهد آرام‌ترین فضای انتخابات در این دوره هستیم.

فرماندار شهرستان دماوند اظهار داشت: تعامل و فضای ایجاد شده با هدف ایجاد آرامش برای حضور گسترده مردم در پای صندوق رأی است و نقش بازرسان در این راستا بسیار اهمیت دارد؛ امیدواریم با توجه به تلاش‌های صورت‌گرفته، پس از اتمام شمارش آرا و اعلام نتایج در کمترین زمان ممکن، تکلیف انتخابات را روشن کرده و بدون دغدغه و حواشی آن را اعلام کنیم.

صفری افزود: ما باید هوشیار بوده و فضا را آماده کنیم؛ به همه دست‌اندرکاران اجرای انتخابات سفارش اکید شده که جایگاه خود را مغتنم شمرده و قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی اشاره‌ای به برگزاری مانور انتخابات در شهرستان دماوند داشت و گفت: ما در این دوره شیوه کار را تغییر دادیم، به عنوان مثال آموزش نمایندگان فرماندار همراه با اعضای شعب انجام می‌شود؛ علاوه بر این کانون‌ها نیز به صورت جداگانه و در چند دوره متوالی آموزش می‌بینند.

فرماندار شهرستان دماوند رمز موفقیت را در ایجاد نظم و انضباط دانست و بیان کرد: بازرسان باید در محل تعیین شده قرار گیرند و مأموریت خود را به خوبی انجام دهند؛ نظم و انضباط یکی از مواردی است که حتما باید به ویژه در روز انتخابات رعایت شود.

صفری تأکید کرد: سیستم کنترل شعب رأس ساعت ۸ صبح به رصد شعب می‌پردازد و هیچ تأخیری در این راستا قابل اغماض نیست؛ امیدواریم که با تمهیدات و زحمات بیش از چهار هزار نیرو در کل حوزه انتخابیه، بتوانیم انتخابات خوب و قانونمندی را برقرار کنیم.

وی ادامه داد: برگزاری انتخابات منوط به قانونمند بودن است؛ بازرسان حاضر در این نشست به عنوان وظیفه اجتماعی احساس مسؤولیت کردند که کشور انقلاب و نظام را کمک کنند و این فرصتی مغتنم و ارزشمند است.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: افراد در حوزه بازرسی مسؤولیت سنگینی بر عهده دارند، آنها هوشیارترین افراد در شعبه اخذ رأی هستند و با حضور مستمر اوضاع را مدیریت و مراقبت می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا