معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند خبر داد؛

انسداد محور هراز از حوزه آبعلی به جزء ایجاد ترافیک مشکلی برطرف نخواهد کرد/ مطالعات انسداد این محور باید از طریق مهندسان مشاور دارای صلاحیت صورت گیرد

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند با بیان اینکه انسداد محور هراز از حوزه آبعلی به جزء ایجاد ترافیک مشکلی برطرف نخواهد کرد، گفت: مطالعات محل انسداد محور هراز باید از طریق مهندسان مشاور دارای صلاحیت صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تارود علی شیوا در نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در محل فرمانداری اظهار کرد: موضوعات ترافیکی کاملا تخصصی است و با جان مردم سر و کار دارد، از این رو لازم است برآورد ترافیکی در خصوص محل انسداد در مواقع لازم در محور هراز صورت گیرد.

وی افزود: اگر انسداد محور هراز در محل پیست آبعلی صورت گیرد، افراد در صورت بسته‌شدن جاده می‌توانند از مسیر مشا به دماوند و پس از آن در مسیر فیروزکوه تردد کنند؛ در واقع به نظر می‌رسد بسته شدن محور در حوزه آبعلی به جزء ایجاد ترافیک مشکلی برطرف نخواهد کرد.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: عاملیت این کار به شهرداری آبعلی سپرده می‌شود و در صورت لزوم با هماهنگی اداره راهداری و کسب نظر پلیس‌راه، مطالعات لازم از طریق مهندسان مشاور دارای صلاحیت صورت گیرد؛ حفظ جان مردم و تامین نیازهای اقتصادی آنها در اولویت قرار دارد.

شیوا در خصوص ترافیک خیابان سپاه در منطقه بیان کرد: در مرحله اول باید به صورت ضربتی در ایام نوروز کنترل ترافیک بلوار آیت‌الله خامنه‌ای به خصوص در محل تقاطع خیابان ۹ دی در دستور کار قرار گیرد؛ زیرا تا زمان تاسیس کمربندی دماوند چهره نامناسبی برای این شهر و چه بسا در استان تهران ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: همچنین لازم است اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند همکاری لازم را داشته باشند تا در ایام نوروز کسبه بلوار آیت‌الله خامنه‌ای از پارک خودرو در حاشیه بلوار خودداری کنند؛ علاوه بر این افزایش تعداد نیروهای راهور در جهت جلوگیری از پارک دوبل ماشین از ضروریات است.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: موضوعی که لازم است شهرداری آن را مد نظر قرار دهد این است که اگر به صورت موقت خودروها جهت پارک خودرو به خیابان ۹ دی و یا بلوار شاهد هدایت شوند کمک خوبی در این ایام خواهد بود؛ پلیس راهور نیز در صورت صلاحدید نظر به انسداد دوربرگردان‌‌ داشته باشد قطعا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

شیوا تاکید کرد: در خصوص پروژه بلندمدت نیز مقرر گردید که سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری در خیابان ۹ دی موضوع جابه‌جایی ایستگاه تاکسی‌های بخش مرکزی دماوند و مواردی که موجب ترافیک شده است را مورد حل و فصل قرار دهد و تا ۱۵ اردیبهشت سال آینده، طرح جامع کنترل ترافیک بلوار آیت‌الله خامنه‌ای و خیابان سپاه تهیه شود.

وی در خصوص وضعیت سرعت‌گیر در معابر شهرستان دماوند تصریح کرد: وجود سرعت‌گیر ناقص شاید خطرسازتر از عدم وجود سرعت‌گیر باشد و موجب تصادف می‌شود، از این رو همه شهرداری‌ها به ویژه در شهر رودهن باید نسبت به ترمیم سرعت‌گیرها پیش از آغاز تعطیلات با کسب نظر پلیس‌راه و راهور ناجا اقدام کنند.

معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اهمیت لکه‌گیری در سطح آسفالت معابر اذعان داشت: لکه‌گیری پروسه غیرعلمی به نسبت آسفالت دارد و معمولا به صورت دستی انجام می‌شود، در این زمینه تاکید ما بر این است که در راستای حفظ سرمایه‌های شهر حتما از اصول فنی حداکثر استفاده را انجام دهند.

*اختصاص ۱۴۰ تن آسفالت به شهرداری‌های کیلان و رودهن جهت لکه‌گیری آسفالت معابر/ ارائه حواله آسفالت به برخی از روستاهای منطقه دماوند

همچنین در ادامه این نشست شورش احمدی خطیر، رئیس اداره راهداری شهرستان دماوند از تهیه لیست کشیک در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات خوبی نسبت به اصلاح، افتادگی شانه، خط‌کشی و پاکسازی حریم راه در کلیه محورهای این شهرستان انجام شده است.

وی افزود: در محور سه‌راهی مهرآباد تا ابتدای چنار شرق نیز پاکسازی احشام، زباله و اقدامات قانونی صورت گرفت، در شهرداری دماوند نیز منظر آرایی و زیبا سازی در ابتدای شهر انجام شد.

رئیس اداره راهداری شهرستان دماوند ادامه داد: علاوه بر این با همکاری برخی ارگان‌ها مانند شوراهای اسلامی گلاهک، سربندان، جابان و آرو و همچنین شهرداری کیلان نسبت به نصب تابلو اطلاعاتی اقدامات قانونی صورت گرفت.

احمدی خطیر در خصوص لکه‌گیری بر روی آسفالت در برخی معابر شهرستان دماوند بیان کرد: هماهنگی لازم با شهرداری کیلان صورت گرفته و ۱۰۰ تن آسفالت برای ورودی و سطح معابر این شهر در نظر گرفته شده است؛ این هماهنگی با شهرداری رودهن نیز انجام شد که نسبت به رویه آسفالت ورودی شهر در محل زیرین پل نمیر، از آسفالت پارس دماوند حدود ۴۰ تن آسفالت دریافت کنند.

وی اضافه کرد: برخی از روستاهای سطح شهرستان نیز که نیاز به آسفالت داشتند درخواست خود را ارائه کرده و ما برگه حواله آسفالت ارائه کردیم.

رئیس اداره راهداری شهرستان دماوند با اشاره به وقوع تصادفات در محل ورودی مهرآباد عنوان کرد: این محل یکی از نقاط حادثه‌خیز شهرستان بود که در ابتدای ورودی مهرآباد، سه‌راهی، دوربرگردان مهرآباد و ورودی دانشگاه تابلو نصب تابلو انجام شد.

*ضرورت نصب تابلوهای حمل خودرو با جرثقیل در بلوار آیت‌الله خامنه‌ای گیلاوند/ عدم راه‌اندازی پل عابر‌پیاده مجهز آسانسور محدوده سه‌راهی گیلاوند

اسماعیل براری، رئیس پلیس راهور شهرستان دماوند در ادامه اظهار کرد: از ۲۵ اسفندماه تا ۱۴ فرودین سال ۹۷ شاهد ترافیک مسافران در قسمت دوراهی گیلاوند خواهیم بود اما متاسفانه آسانسور پل هوایی در این محل با مشکل مواجه است؛ هرچند که تجربه نشان داده تا زمانی که مسافران مجاب به استفاده از آسانسور و پله برقی نباشد از آن استفاده نمی‌کنند.
وی با اشاره به مشکلات ترافیکی در خیابان اول سپاه بیان کرد: تا زمانی که کمربندی دماوند آماده نشود نمی‌توان کار اصولی انجام داد؛ اما ذهنیت ما بر این است که در ایام تعطیلات نوروز با حضور مامور در ابتدای خیابان اول سپاه افرادی که از هر سمت وارد این خیابان می‌شوند به سمت بلوار شاهد حرکت کنند تا شاهد بی‌نظمی ترافیکی نباشیم.
رئیس پلیس راهور شهرستان دماوند اشاره‌ای به لزوم تابلوهای حمل با جرثقیل از روبروی اداره برق تا ابتدای بلوار شاهد داشت و گفت: اصل تفکر ما بر نظم ترافیکی است و باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد تا کسبه در ایام نوروز در این محدوده خودروی شخصی خود را پارک نکنند.
لزوم خط‌کشی خیابان و نصب تابلوهای ترافیکی در رودهن، اصلاح سرعت‌کاه‌ها، افزودن تعدادی سرعت‌کاه و عدم روشنایی مناسب به دلیل وجود درختان بزرگ در محدوده پارک آبشار تا بانک کشاورزی از جمله موارد مطرح شده توسط رئیس پلیس راهور شهرستان دماوند در این نشست بود.
براری از قول مساعد فرماندار شهرستان دماوند در زمینه در نظر گرفتن خودروی کنترل نامحسوس و تامین سوخت در ایام نوروز خبر داد.

*راه‌اندازی نخستین چراغ راهنمایی و رانندگی زمان‌دار در بلوار بعثت گیلاوند تا پایان هفته جاری/ صدور ۴۳۵ پروانه فعالیت ناوگان دیزل بار و مسافر شهری و حومه‌ای

حمیدرضا غلامرضازاده در این نشست از ارائه لیست کشیک در ایام نوروز خبر داد و اظهار کرد: از جمله اموری که مد نظر ما قرار داشت، نصب علایم ترافیکی و راهنمایی و رانندگی در سطح شهر دماوند با هزینه‌‌ای بالغ‌بر ۱۷۰ میلیون تومان است که در حال حاضر بلوار شورا و بعثت را پوشش دادیم.

وی افزود: نصب تابلوهای هدایت مسیر و رفع و نصب چراغ‌های راهنمایی و از دیگر مواردی است که مورد پیگیری قرار دارد، همچنین نصب چراغ راهنمایی و رانندگی زمان‌دار در میدان بعثت تا پایان هفته جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان حمل‌ونقل همگانی شهر دماوند ادامه داد: طرح نصب چراغ راهنمایی به عنوان طرح ساماندهی ترافیکی است که مطالعات لازم در این خصوص انجام شده است، این چراغ زمان‌دار است و تعداد خودروهای عبوری در آن مشخص است.

غلامرضا زاده گفت: نگرانی ما در بحث ورودی بلوار بهشتی از جنوب به شمال به سمت بعثت و همچنین خروجی جیلارد است، در طرحی که ارائه شده نظر بر این است که در هر چهار طرف میدان بعثت چراغ راهنمایی زمان‌دار نصب شود که امیدواریم نتیجه مطلوب حاصل شده و کمک بیشتری به پلیس راهور برای تعیین خسارات باشد.

وی از خط‌کشی محوری در بلوار بعثت و شورا از هفته گذشته خبر داد و گفت: روشنایی معابر و نصب نیوجرسی در قسمت‌های پرخطر از جمله مواردی است که شهرداری دماوند به آن می‌پردازد.

رئیس سازمان حمل‌ونقل همگانی شهر دماوند از صدور ۴۳۵ پروانه فعالیت دیزل بار و مسافر در این شهر خبر داد و اذعان داشت: در این خصوص ۸۰۰ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد برای ۴۳۵ نفر پروانه صادر شد و سوخت آنها بازگشت.

غلامرضا زاده از انجام خط‌کشی دوجزئی در معابر شهر دماوند در صورت مساعد بودن وضعیت آب‌وهوا خبر داد.

*یک طرفه‌شدن محور هراز مشکلاتی را برای کسبه و اهالی شهر آبعلی ایجاد می‌کند/ یک طرفه‌شدن محور هراز از محدوده پیست اسکی آبعلی پیشنهاد می‌شود

همچنین در ادامه این نشست کاظم شریف آهی، شهردار آبعلی اظهار داشت: بحث یه طرفه‌شدن محور هراز از مواردی است که از سال‌های گذشته پیگیری می‌شود و به نتیجه‌ای ختم نمی‌شود؛ ما هرساله مشکلات متعددی به ویژه در زمان ممنوعیت تردد کامیون‌ها در این محور داریم که موجب ایجاد مشکلات برای کسبه و اهالی شهر آبعلی می‌شود.

وی افزود: پیشنهاد ما یه‌طرفه‌شدن جاده در زمان ضرورت از محدوده پیست اسکی آبعلی است؛ چرا که دارای پارکینگ، نمازخانه و سرویس بهداشتی می‌باشد و افراد می‌توانند به نحو بهتری از خدمات بهره‌مند شوند؛ علاوه بر این مشکل افرادی که می‌خواهند به آبعلی، مشا و دماوند دسترسی داشته باشند برطرف می‌شود.

شهردار آبعلی ادامه داد: در محدوده شهر آبعلی تا رودهن حد فاصل ورودی مدرس دو تا آتش‌نشانی، پیچ سنگی بزرگی وجود دارد که چهار لاین خودرو از محور مازندران وارد این محل می‌شوند در حالی که در این قسمت تبدیل به دو لاین می‌شود و از این رو شاهد بروز ترافیک سنگین هستیم.

شریف آهی اضافه کرد: در این خصوص اگر اداره راه و سایر دستگاه‌های مرتبط همکاری کنند می‌توان با تعریض جاده این مشکل را مرتفع کرد.

وی در خصوص بحث سرعت‌گیرها در این شهر گفت: متاسفانه در این خصوص از سرعت‌کاه‌های یوپی‌وی‌سی استفاده می‌شود که هر ساله با انجام عملیات برف‌روبی این سرعتکاه‌ها توسط لودر و خودروهای برف‌روب کنده می‌شود، به نظر می‌رسد استفاده از سرعت‌کاه آسفالته در این زمینه موثرتر باشد.

*ضرورت خط‌کشی مناسب و نصب علائم راهنمایی رانندگی در جاده صالح‌آباد/ متاسفانه مسیر ساران به کیلان راه ارتباطی باریک و خطرسازی دارد

در ادامه این نشست علیرضا محسنا، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان اظهار داشت: یکی از مسایلی که در این شهر با آن مواجه هستیم بحث کمربندی کیلان می‌باشد که در دست اداره راهداری است و خدمات کمی به آن ارائه می‌شود.
وی افزود: متاسفانه مسیر ساران به کیلان راه ارتباطی باریک و خطرسازی دارد و ما سال‌هاست که شاهد بروز مشکلات برای افرادی که در این جاده تردد می‌کنند هستیم؛ چرا که این مسیر به نوعی جاده مواصلاتی بین تهران، فیروزکوه و تهران، مشهد است.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان ادامه داد: ما در جاده مواصلاتی کیلان به ساران ۷۰۰ کامیون خاک‌برداری کردیم، قرار بر تامین گاردریل و آسفالت در این محدوده بود که امیدواریم این امر انجام شود.

محسنا بیان کرد: کمربندی کیلان به آبسرد نیز از جمله مسیرهای پرتردد است زیرا مسافران زیادی از استان سمنان از آن عبور می‌کنند، از این رو باید تمهیدات لازم در این خصوص صورت گیرد و پلیس‌راهور و ناجا در ایام نوروز در این مسیر حضور یابند تا بتوانند راهنمایی‌های لازم را انجام دهند.

وی از تهیه نقشه اینترنتی از سطح شهر کیلان و تقدیم بروشور به مسافران در ایام نوروز خبر داد.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان عنوان کرد: جاده صالح‌آباد از دیگر مسیرهای پرتردد است که حدود هشت‌هزار نفر جمعیت از وادان، هاشمک، شهرک صنعتی ۲ و محمودیه را در بر دارد؛ از این رو ترمیم و بازسازی خط‌کشی و نصب علایم راهنمایی و رانندگی از موارد حایز اهمیت است.

گفتنی است که اصلاح سرعت‌گیرها در شهرستان دماوند به ویژه شهر رودهن، تعریف طرح ضربتی در ایام نوروز برای کنترل ترافیک بلوار آیت‌الله خامنه‌ای، ارائه طرح بلندمدت برای کنترل و بهبود ترافیک خیابان سپاه، عقد قراداد شهرداری آبعلی با مهندسان مشاور دارای صلاحیت در حوزه راه با هماهنگی اداره راه و شهرسازی به همراه پلیس‌راه در خصوص در نظر گرفتن محل انسداد هراز و ورودی شهر آبعلی از جمله مصوبات این نشست بود.

همچنین لزوم انجام عملیات بهبود زیرساخت‌های ترافیک نظیر خط‌کشی معابر، اصلاح سرعت‌گیر، مرمت و نصب تابلوها، لکه‌گیری آسفالت، رعایت مسائل فنی توسط شهرداری‌ها در انجام پروژه لکه‌گیری، حضور عوامل اورژانس و هلال احمر جهت ارائه خدمات در ایام نوروز از دیگر مصوبات نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان دماوند بود.

از دیگر مصوبات این نشست می‌توان به لزوم رفع سد معبر در حوزه شهرهای پنجگانه شهرستان دماوند به ویژه در ایام نوروز با تاکید بر نمایشگاه‌های اتومبیل و فروشندگان درختچه، نهال و فضاهای سبز در ورودی شهرها و ابلاغ اداره صنعت، معدن و تجارت مبنی بر عدم پارک خودرو توسط کسبه در بلوار آیت‌الله خامنه‌ای است.

علاوه بر این بهینه‌سازی جاده کیلان، ساران، ایمن‌سازی مسیر صالح‌آباد توسط اداره راه، تهیه طرح ایمن‌سازی و در اعلام به فرمانداری در صورت لزوم در راستای جذب اعتبارات لازم و خط‌کشی ضربتی جاده و نصب تابلو توسط اداره راه در این مسیر از دیگر مصوبات نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان دماوند بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن