انسداد 12 حلقه چاه و یک مورد توقیف ادوات حفاری غیرمجاز در شهرستان دماوند

مدیر امور منابع آب دماوند از انسداد 12 حلقه چاه و یک مورد توقیف ادوات حفاری چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مصطفی عباسی با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی 12 حلقه چاه غیر مجاز به عمق 495 متر آبدهی 1.7 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 33 هزار و 660 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب دماوند ادامه داد: با تلاش گروه گشت و بازرسی یک مورد ادوات حفاری چاه غیر مجاز توسط ماموران گشت وبازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل گردید.

عباسی در پایان از مردم شریف شهرستان خواست به منظور حفظ و صیانت از منابع آبی شهرستان، در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از حفر چاه غیر مجاز و یا هر گونه تجاوز به بستر و حریم مجاری آب‌های سطحی با شماره تلفن های 1-76316600 داخلی 113 به واحد بازسی نظارت این امور اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا