سخنگوی آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری دماوند:

انجام بیش از 330 مورد ماموریت و حادثه از سوی آتشنشانی دماوند طی یکسال گذشته/ 157 مورد از عملیات‌های آتشنشانی دماوند حریق است/ مسئولان امر نسبت به سناریو و سریال تکراری کمبود شدید نیروی انسانی آتشنشانی دماوند اهمیت بدهند

سخنگوی آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری دماوند از انجام بیش از 330 مورد ماموریت و حادثه از سوی آتشنشانی شهر طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: 157 مورد از عملیات‌های آتشنشانی دماوند حریق است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، محمد علیپور در آیین تجلیل از آتش‌نشانان شهر دماوند اظهار داشت: بیش از چهار دهه است که از تاسیس ایستگاه آتشنشانی شهر دماوند می‌گذرد و در این مدت با فراز و نشیب‌های فراوانی روبرو بوده است.

وی افزود: دهه نخست تاسیس این ایستگاه دهه شناخت آتشنشانی و آشنایی شهروندان با ماموریت‌های آتشنشانی در آن دوره بوده است، دهه دوم شامل ارتقای سطح آمادگی‌های عملیاتی در پرسنل و تجهیزات و ناوگان بود و دهه سوم را تجهیز، نوسازی ناوگان و فراهم کردن تجهیزات ویژه برای ایستگاه مرکزی شهرداری دماوند تشکیل داد همچنین در دهه چهارم آموزش و سازماندهی تمام افراد، تجهیزات و ناوگان خودرویی به ثمر رسید.

سخنگوی آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری دماوند ادامه داد: در طول یک سال گذشته تا امروز اقدمات موثری توسط جان بر کفان و رزمندگان گمنام میدان‌های حادثه انجام شد که مهمترین آنها تشکیل قرارگاه عملیاتی در حوزه عملیات به منظور پوشش بهتر ماموریت‌های ابلاغی و سازمانی بود.

علیپور ادامه داد: آموزش برای پرسنل ادارات و سازمان‌های مختلف، آموزش به 400 دانش آموز به میزبانی آتشنشانی دماوند و اعزامی از کل کشور در محل اردوگاه مصطفی خمینی طی سه روز، آموزش و تربیت جوانان در قالب گروه‌های داوطلب و استفاده از آنها در تمرین‌ها و عملیات و مناسبت‌های فرهنگی، حضور در همایش بین المللی آتشنشانان کشور و هم اندیشی در خصوص ارتقای وضعیت آتشنشانی در سطح مختلف استانی و کشوری، حضور همه جانبه در ماموریت‌های امنیتی و دفاعی شهرستان و نقش آفرینی در بیش از 330 ماموریت و مورد حادثه در شیفت‌های سه گانه عملیات برخی از اقدمات ایستگاه آتشنشانی شهر دماوند می‌باشند.

وی تصریح کرد: از 330 مورد عملیات مذکور 157 مورد شامل انواع حریق‌ها و 171 مورد شامل انواع عملیات نجات از قبیل آسانسور، رهاسازی انگشتر و اذیت و آزار حیوان تا خودکشی بود.

*احداث و راه‌اندازی ایستگاه شماره ۳ در منطقه گیلاوند از مطالبات آتشنشانی دماوند است

سخنگوی آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری دماوند با بیان اینکه از مسئولان چند درخواست داریم، گفت: اجرای جذب و ساماندهی نیروی انسانی، فعال شدن ایستگاه شماره دو و احداث و راه‌اندازی ایستگاه شماره سه در گیلاوند که هم اکنون خاکبرداری شده است، از مطالبات آتشنشانی دماوند هستند.

علیپور عنوان داشت: مسکن و تسهیلات دفاعی برای پرسنل آتشنشانی از دیگر مطالبات است که نیاز است مسئولان فرادستی به این مهم توجه کنند زیرا سازمان اتشنشانی دماوند از این مقوله عقب افتاده و تا امروز هیچگونه تسهیلات رفاهی برای پرسنل در نظر گرفته نشده است.

*شهر دماوند نیاز به 5 ایستگاه آتشنشانی مجهز با نیروی انسانی متعهد و جوان دارد

وی گفت: فقط شهر دماوند نیاز به پنج ایستگاه آتشنشانی مجهز با نیروی انسانی متعهد و جوان دارد.

سخنگوی آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری دماوند عنوان داشت: دماوند در بین دو شاهراه اصلی اقتصادی، امنیتی سیاسی و فرهنگی قرار دارد همچنین بافت فرسوده داخل شهر بر اهمیت ماموریت‌های اتشنشانی افزوده است.

علیپور افزود: مسئولان امر نسبت به سناریو و سریال تکراری  کمبود شدید نیروی انسانی اهمیت داده و پوشش لازم را مبذول بدارند.

وی ادامه داد: اکثر نیروهای حاضر در ایستگاه آتشنشانی دماوند در حال بازنشسته شدن هستند لذا به هر نحوی شده باید نیروی انسانی جدید به آتشنشانی افزوده شود.

سخنگوی آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری دماوند گفت: مسئولان امر نسبت به سناریو و سریال تکراری  کمبود شدید نیروی انسانی اهمیت داده و پوشش لازم را مبذول بدارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا