انتقال کشتارگاه دماوند به مکان جدید

شهردار دماوند گفت: شهرداری اقدامات اولیه اداری برای انتقال کشتارگاه دماوند به مکانی جدید را آغاز کرده است.

koshtargah

مرتضی همتی در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در زمینه برطرف کردن مشکل مجاورت ساختمان کشتارگاه با این دانشگاه اظهار داشت: با وجود فرسودگی ساختمان فعلی این کشتارگاه، قابلیت تعمیر و بازسازی آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: این کشتارگاه علاوه بر هزینه‌بر بودن و درآمدزا نبودن برای شهرداری، مشکلاتی را نیز برای شهرداری به همراه دارد.

شهردار دماوند گفت: هم اکنون یکی از اقلام مورد نیاز مردم شهرستان دماوند از کشتارگاه فعلی تامین می‌شود.

همتی تصریح کرد: شهرداری دماوند اقدامات اولیه اداری برای انتقال کشتارگاه به مکانی جدید را آغاز کرده زیرا محل فعلی آن حتی قابل بازسازی نیست.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند دارای مجموعه‌ای فعال، پویا و بانشاط بوده و همواره حضور در چنین محیطی فرصتی مغتنم و فرح‌بخش است.

شهردار دماوند افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند جزء جدانشدنی آموزش عالی در شهر دماوند بوده و نگاه ما به این مجموعه بسیار مثبت است.

همتی در جواب به درخواست مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برای رفع مشکل تامین محوطه پارکینگ دانشگاه با توجه به افزایش تعداد دانشجویان در ماه‌های آینده گفت: با توجه به برنامه شهرداری برای ایجاد یک مجموعه گردشگری در زمین کنار دانشگاه آزاد، احداث پارکینگ در ضلع شمال شرقی دانشگاه منافاتی با برنامه‌های شهرداری ندارد.

وی همچنین از تغییر محل کنونی دپوی زباله شهر دماوند در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مکان فعلی دپوی زباله دیگر وضع مناسبی ندارد و مجاورت آن با دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند سبب بروز مشکلاتی شده است. شهردار دماوند همچنین از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند خواست تا در صورت امکان، پژوهش‌ها و تحقیقات رشته‌هایی همچون معماری، عمران و … در حوزه شهر دماوند انجام شود.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن