انتخاب مرکز مایه کوبی دام دماوند به عنوان واحد نمونه کشوری

مرکز مایه کوبی دام شهرستان دماوند با رتبه اول به عنوان واحد نمونه کشوری انتخاب شد.

سید علی امامی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: مقارن با چهاردهم مهر ماه روز ملی دامپزشکی، مرکز مایه کوبی بیشینه دام شهرستان دماوند که به مدیریت دکتر عطایی و تحت نظارت اداره دامپزشکی شهرستان دماوند فعالیت می‌کند.

وی افزود: این مرکز به‌عنوان واحد نمونه کشوری انتخاب شد و در این مراسم که به منظور گرامیداشت روز ملی دامپزشکی و با حضور وزرای جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و ریاست سازمان دامپزشکی کشور و سایر مسئولان کشوری در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اهدا لوح تقدیر و تندیس از این مرکز تقدیر به عمل آمد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند گفت: اجرای عملیات واکسیناسیون رایگان برای عشایر لار در منطقه دماوند از جمله خدماتی است که این اداره از طریق مراکز مایه کوبی به دامداران ارائه می کند.

امامی تصریح کرد: در سال جاری حجم این عملیات که از ابتدای تیر ماه تا پایان شهریورماه به طول انجامید بالغ بر ۲۸۷ هزار نوبت سر واکسیناسیون گوسفند و بز علیه بیماری‌های مشترک انسان و دام و بیماری‌های واگیر دامی و همچنین بیش از ۷۰۰ قلاده سگ گله علیه بیماری هاری واکسینه شدند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن