رئیس جمعیت هلال احمر کشور:

امکانات هلال‌احمر شهرستان دماوند ۲ درصد جمعیت پوشش می‌دهد/ دماوند با توجه به مهمان‌پذیر بودن به امکانات بیشتری نیاز دارد

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه امکانات هلال‌احمر شهرستان دماوند ۲ درصد جمعیت پوشش می‌دهد، گفت: شهرستان دماوند با توجه به مهمان‌پذیر بودن به امکانات بیشتری نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، کریم همتی در بازدید از پایگاه اقماری جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امکانات شهرستان دماوند به اندازه کافی است و دو درصد از جمعیت را پوشش می‌دهد، اما با توجه به زلزله خیز بودن منطقه و شرایط خاص آن باید رسیدگی بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: این منطقه کوچکرین پایگاه اقماری از بین 6 پایگاه در استان‌های البرز و تهران است که امکانات آن برای جمعیت این منطقه کافی است اما برای اینکه به عنوان پشتیبان تهران عمل کند و با توجه به مهمان‌پذیر بودن این منطقه، کافی نخواهد بود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: تلاش می‌کنیم موجودی انبارها را به روزکنیم و از حیث لجستیک و وسایل امدادی باید کمک کنیم، این موضوع جزو برنامه‌های آتی جمعیت هلال احمر است.

همتی با بیان اینکه گزارش این بازدید به رئیس جمهور ارائه می‌شود تصریح کرد: با توجه به اینکه موجودی انبارها در بحران‌های مختلف مصرف شده است، طبیعی است که درخواست اعتبارت کنیم تا بتوانیم موجودی انبارها و لجستیک را به طور جدی ببینیم.

وی ادامه داد: به طور کلی شرایط کشور ویژه است و حادثه خیز بودن و وقوع زلزله‌ها ما را به این رسانده که کاملاً آگاهانه بهینه کردن ادوات و انبارها را در پیش بگیریم، در روزهای پیش رو این موضوع را به طور جدی عملیاتی خواهیم کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: موجودی انبارها دو درصد جمعیت را شامل میشود که این رقم در استان البرز یک دهم درصد بود، با توجه به گسلهای مختلف در اطراف شهر تهران، حادثه خیز بودن تقریبا در کل استان تهران وجود دارد.

همتی بیان کرد: به‌جز پوشش دادن این منطقه، دماوند یکی از پایگاه‌های پشتیبان تهران است که تکمیل کردن سوله‌ها و ایجاد دفتر نمایندگی در پردیس و فراهم کردن امکانات موردنیاز در اختیار مردم منطقه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: جمعیت هلال‌احمر از روزهای اول شیوع کرونا در کنار وزارت بهداشت اقدامات بسیاری را انجام داد، در آموزش همگانی و حضور در فضای مجازی بیش از 75 میلیون نفر از هموطنان از محتواهای آموزشی جمعیت هلال‌احمر بازدید داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: تب سنجی در خروجی شهرها توسط هلال احمر انجام شد و بیش از 21 میلیون نفر از مردم در قالب بیش از 7.5 میلیون خودرو تحت پوشش غربالگری قرار گرفتند، بیش از 16 هزار نفر از هموطنان مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی درمانی معرفی شدند.

همتی ادامه داد: جمعیت هلال احمر با ورود به رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه بیش از 300 هزار بسته غذایی را بین اقشار آسیب پذیر تحت پوشش سازمان‌های حمایتی نبودند، توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: برای حدود 500 هزار نفر از بیماران سرطانی، صعب‌العلاج، نادر و خاص بسته‌های آموزشی توزیع شد، این اقدامات در کنار سایر وظایف جمعیت هلال احمر همچون کمک رسانی به 25 استان سیل زده در کشور قرار داشت و این کمک‌ها باعث شد که هلال احمر حضور پررنگی را میان مردم داشته باشد.

وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع امداد و کمک‌رسانی، رئیس جمهور دستور سرکشی به انبارها و لجستیک و امکانات امدادی را صادر کرد تا ارزیابی‌های لازم صورت گیرد و قدم مؤثری در هموار کردن مسیر خدمت‌رسانی به مردم صورت گیرد.

همتی ادامه داد: در سطح کشور 576 پایگاه امدادی جمعیت هلال‌احمر فعالیت می‌کنند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور افزود: اقدام مورد تاکید رییس جمهور برای آماده‌سازی جو روانی در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه، آموزش همگانی در خانه‌ها بود که از هفته گذشته این مهم به صورت جدی در برنامه قرار گیرد تا مردم در حین بحران‌ها در کنار جمعیت هلال‌احمر باشند و بدون استرس و اضطراب این شرایط را طی کنند.

وی تاکید داشت: آموزش همگانی و هر خانه یک امدادگر می‌تواند شرایط را تسهیل کند، تفاهم‌نامه مشترکی با ستاد کل نیروهای مسلح منعقد شده تا 400 هزار نفر از نیروهای وظیفه سالانه آموزش ببینند تا در مواقع بحران کمک‌رسان هلال‌احمر باشند.

همتی گفت: آموزش‌های همگانی به صورت پراکنده در سطح کشور بوده است که اکنون به صورت منسجم و همزمان در کل کشور از ماه آتی با همراهی داوطلبان از سر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن