شهردار کیلان:

امور شهری کیلان با سستی پیش می‌رود/ از بودجه 28 میلیاردی شهرداری کیلان 15 میلیارد تومان هزینه جاری و پرسنلی پرداخت می‌شود/ دریافت کنندگان حقوق در شهرداری کیلان ماهیت بیرونی نداشتند

شهردار کیلان با بیان اینکه از بودجه 28 میلیاردی شهرداری کیلان 15 میلیارد تومان هزینه جاری و پرسنلی پرداخت می‌شود، گفت: دریافت کنندگان حقوق در شهرداری کیلان ماهیت بیرونی نداشتند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، همزمان با شب ۲۲ بهمن، سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر کیلان با حضور در مسجد جامع کیلان گزارش عملکرد ۶ ماهه خود را به مردم شریف این شهر ارائه کردند.

شورای ششم شهر کیلان که با توسل به امام جعفر صادق (ع) فعالیت خود را آغاز کرده در راستای شفافیت عملکرد و با توجه به قانون و شرح وظایف شوراها به وعده خود عمل کرد.

گزارش عملکرد ۶ ماهه شورای اسلامی شهر کیلان برای نخستین بار است که طی ادوار مختلف گذشته، تقدیم مردم شریف شهر شده است.

پیمان آقاجان‌احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در این نشست ضمن بیان اهداف و برنامه‌های پیش‌رو، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های ۶ ماهه گذشته در زمینه‌های مختلف ارائه نمود.

در ادامه، برخی از حاضران سؤالات و مطالباتی را بیان کردند که توسط شورای اسلامی شهر کیلان پاسخ داده شد.

جعفر پرچ، شهردار کیلان در این نشست اظهار داشت: امور شهری کیلان با سستی پیش می‌رود و مسئولان باید بدانند که با چه مشکلاتی مواجه هستیم، در روز اول کاری تعداد نیروی انسانی 70 تا 80 نفر عنوان شد اما در روزهای دیگر این رقم در قالب پیمانکاری‌ها بسیار افزایش یافت و تعدادی از نیروها نیز در جایی دیگر مامور هستند که این یکی از مشکلات شهرداری است

وی با بیان اینکه باید به دنبال نقاط قوت بود اما نقاط ضعف و نکات منفی نیز باید بیان شود، گفت: به طور متوسط ماهانه بین یک تا یک میلیارد و 200 میلیون تومان حقوق و مزایا توسط شهرداری پرداخت می‌شود این در حالی است که 28 میلیارد تومان بودجه شهرداری است و 15 میلیارد تومان هزینه جاری و پرسنلی را دربر می‌گیرد لذا چیزی باقی نمی‌ماند که کار شق‌القمر انجام دهم.

شهردار کیلان گفت: در روز اول کاری تعدادی از اسامی دریافت کنندگان حقوق را شاهد شدم که ماهیت بیرونی نداشتند و باید این افراد شناسایی شوند.

پرچ تصریح کرد: متاسفانه یک لیست موجودی اموال در شهرداری وجود ندارد و از ابتدا نیز مشغول ساماندهی نیروها هستیم، دلایل متعددی برای رسیدن به این وضعیت دخیل هستند و هر فرد غریبه‌ای که وارد شهر شود تصور می‌کند که شهر طوفان زده است زیرا وضعیت مبلمان شهری و خدمات شهری مناسب نیستند.

*عقب ماندگی بودجه از مشکلات شهر کیلان است/ از بی عدالتی و بی قانونی در شهرداری کیلان بارها شکایت شده است

وی بیان کرد کرد: عقب ماندگی بودجه از دیگر مشکلات کیلان است و شهرداری نتوانست برخی از اعتبارات دولتی را جذب کند که این ضعف سازمانی شهرداری را می‌رساند، این موارد در حال ساماندهی است و احساس مسئولیت به همکاران تزریق می‌شود اما رفع مشکلات زمان می‌برد.

شهردار کیلان اضافه کرد: از بی عدالتی و بی قانونی در شهرداری کیلان بارها شکایت شده است، وقتی قانون اجرا می‌شود برخی ناراحت می‌شوند اما تا چه زمانی باید بی‌قانونی ادامه داشته باشد.

*تعداد انگشت شماری از کارمندان شهرداری کیلان پیمانکار و دلال بودند

پرچ گفت: تعداد انگشت شماری از کارمندان شهرداری کیلان پیمانکار و دلال بودند، از سیستمی که خودش دلال و پیمانکار باشد انتظاری نمی‌توان داشت.
وی اظهار کرد: شورا توان اجرایی شهرداری است اما این سازوکار در کشور اتفاق نیافتاده است، عقب ماندگی‌های بسیاری داریم اما دنبال متهم نیستیم بلکه به دنبال هم افزایی، شفاف سازی، روان سازی، چابک سازی، قانونمداری، خلاقیت و حذف واسطه‌ها هستیم.

وی عنوان کرد: با پیگیری‌های شورا لکه‌گیری‌هایی در سطح شهر انجام شده هرچند شرایط جوی اجازه نمی‌دهد، گرچه لکه‌گیری هدررفت سرمایه است اما به دلیل شرایط اسفبار سطح معابر و خیابان‌ها چاره‌ای نداشتیم. تردد ماشین‌های سنگین و حفاری‌های سازمان‌های خدمات رسان موجب تخرب سطح جاده شده است.

شهردار کیلان با بیان اینکه مشکلات در کیلان بسیار زیاد است اما باید به یکدیگر انرژی مثبت تزریق کنیم، تاکید کرد: مشکلات عدیده‌ای در طرح تفصیلی وجود دارد و دو تا سه برابر جمعیت کیلان اراضی واگذار شده است که نیازمند این است که در این دوره به سرانجام برسند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا