فرماندار شهرستان دماوند:

رونق تولید در شهرستان دماوند با حرف و شعار پیش نمی‌رود/ باید به دنبال کار عملیاتی و اجرایی برای امور جوانان دماوند در سال رونق تولید باشیم/ اعلام آمادگی بیش از 45 سرمایه‌گذار برای پروژه هتل آبعلی

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه رونق تولید در این شهرستان دماوند با حرف و شعار پیش نمی‌رود، گفت: باید به دنبال کار عملیاتی و اجرایی برای امور جوانان دماوند در سال رونق تولید باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند مشترک با شورای مشورتی جوانان در سال 98 به مناسبت روز جوان اظهار کرد: توجه به اهمیت موضوع جوانان، جلسات ستاد و شورای مشورتی به صورت منظم برگزار و دغدغه‌های جوانان طرح و پیگیری گردد.

وی افزود: محتوی و خروجی این نشست‌ها بستگی به اعضا و گروه‌های مشورتی مربوطه دارد از این رو تاکید می‌شود که بر این موضوع تمرکز کنیم و بر صورت جلسه و گفتار متکی نباشیم بلکه عمل‌گرا باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در سال رونق تولید به دنبال کار عملیاتی و اجرایی و تحقق این شعار با استفاده از تمام ظرفیت‌های این شهرستان و رونق اشتغال برای جوانان این منطقه هستیم.

صفری بیان کرد: تولید با حرف و شعار پیش نمی‌رود و باید در زمینه‌های مختلف به صورت عملیاتی گام برداریم.

*استفاده از ظرفیت انجمن‌ها و سمن‌های شهرستان دماوند در جلسات مسئولان

وی بر اهمیت ظرفیت انجمن‌ها و سمن‌ها در جلسات تاکید کرد و ادامه داد: بسیاری از ظرفیت‌ها در شهرستان وجود دارد که از آنها استفاده نشده است یکی از این ظرفیت‌ها گروه‌های مردمی هستند و باید شاهد بهره‌مندی از این گروه‌ها باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: استفاده کامل از ظرفیت‌های شهرستان باید جزو اهدافمان باشد و سپس از فرصت‌های استانی برای شهرستان و رفع مشکلاتش به خوبی استفاده شود.

*اعلام آمادگی بیش از 45 سرمایه گذار برای پروژه هتل آبعلی

صفری افزود: در طول سال 97 زمینه‌های برخی اقدامات به ویژه در حوزه گردشگری فراهم شده و بسیاری از پروژه‌ها تعیین تکلیف شده است، برای پروژه هتل آبعلی بیش از 45 سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کرده‌اند تا هتل بازسازی شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فرصت‌ها برای سرمایه‌گذاری فراهم شده و منتظر سرمایه‌گذاران هستیم، این یکی از استعدادهای شهرستان است و ساماندهی امور اراضی به عمل آمده و دستگاه‌ها در این زمینه تکلیف مشخصی دارند.

صفری تأکید کرد: با جدیت و حمایت تمام مسئولان شهرستانی و استانی به دنبال رفع مشکلات حوزه تولید و گردشگری خواهیم بود و علی‌رغم محدودیت‌ها تحقق پیگیری‌ها را در سال ۹۷ با افتتاح مجموعه‌های مختلف بوم گردی و احیاءِ شهرک صنعتی ۲ دماوند و برخی از واحدهای نیمه فعال شاهد بودیم.

*پس از سال‌ها شهرک صنعتی 2 دماوند احیا شده و سرمایه‌گذاران را به سوی خود جذب کرده است

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: شهرستان دماوند متأثر از تحریم‌ها و محدودیت‌ها نشده است و با داشتن ذخایر مهم در شهرستان می‌تواند رشد کند، در زمینه صنعت بعد از سال‌ها شهرک صنعتی 2 احیا شده و سرمایه‌گذاران را به سوی خود جذب کرده است.

*کشاورزی و ظرفیت‌های آن در مسیر توسعه شهرستان دماوند تقویت شود/ مهم‌ترین بحث در ساماندهی امور جوانان دماوند اشتغال است/ ظرفیت جوانان در راستای اجرای برنامه‌های شهرستان دماوند استفاده شود

صفری گفت: در بخش کشاورزی در تلاش هستیم اولویت دماوند که همان کشاورزی است را حفظ کنیم، باغات و مزارع ما کم نشده است و تلاش می‌کنیم که دماوند با توجه به موقعیت خاص خود، باغ شهر بماند و کشاورزی و ظرفیت‌های آن در مسیر توسعه تقویت شده و صدمه نبیند.

وی عنوان کرد: در خصوص ساماندهی امور جوانان مهم‌ترین موضوع بحث اشتغال است و لازم است از ظرفیت جوانان در راستای اجرای برنامه‌های شهرستان استفاده کنیم و ادارات زمینه‌ساز حضور و اشتغال جوانان باشند.

فرماندار شهرستان دماوند تاکید کرد: باید تلاش کنیم که در سال 98 در زمینه امور جوانان عملیاتی‌تر اقدام کنیم، همه دستگاه‌ها می‌توانند در زمینه‌های مختلف شرایط اشتغال جوانان را فراهم کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن