رئیس آموزش و پرورش شهرستان دماوند:

حق‌الزحمه‌های برگزاری امتحانات در دماوند از خردادماه سال 96 هنوز پرداخت نشده است/ عدم پرداخت پاداش بازنشسته‌های سال گذشته و هزینه سرویس معلمان در دماوند

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دماوند با بیان اینکه حق‌الزحمه‌های برگزاری امتحانات در دماوند از خردادماه سال 96 هنوز پرداخت نشده است، گفت: هنرستان زینبیه و مدرسه سربندان دماوند در سال جاری بهره‌برداری می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مهرداد پورفتحی در اولین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند در سال 98 با حضور جمعی از مسئولان با بیان اینکه آموزش و پرورش با مشکلاتی مواجه است، اظهار کرد: حق‌الزحمه‌های برگزاری امتحانات از خردادماه سال 96 هنوز پرداخت نشده است، همچنین پاداش بازنشسته‌های سال گذشته و هزینه سرویس معلمان به مدت چهار ماه است که پرداخت نشده و بدهکاریم.

وی افزود: معاونین و کارشناسان با جدیت در حال مدیریت مسائل هستند، معلمان هفت ماه است که حق‌التدریس خود را دریافت نکرده‌اند و با احساس مسئولیتی که دارند سر کلاس‌ها حاضر می‌شوند.

وی بیان کرد: هرچند این مسائل در سطح کشور وجود دارد و تنها منحصر به دماوند نیست، اما از وعده‌هایی که داده می‌شود و به آنها عمل نمی‌شود گله‌مندتر هستیم که این موضوع چالش‌هایی را برایمان ایجاد می‌کند.

*اکثر کلاس‌های درسی دماوند را در سال گذشته با معلمان حق‌التدریس اداره کردیم/ با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه هستیم/ حدود 30 تا 35 مدیر در مدارس دماوند طی سال 98 بازنشسته می‌شوند/ سهمیه سرباز معلمان دماوند به 16 نفر کاهش یافته است

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دماوند ادامه داد: در سال گذشته اکثر کلاس‌ها را با معلمان حق‌التدریس اداره کردیم و امسال نیز با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه هستیم.

پورفتحی اضافه کرد: در سال جاری حدود 30 تا 35 مدیر بازنشسته می‌شوند، سهمیه سرباز معلمان در سال گذشته برای دماوند 22 نفر بود اما امسال این رقم به 16 نفر کاهش یافته است، نیاز است استاندار فکری به حال کمبود نیروی انسانی در دماوند کند.

*با توجه به تمام مشکلات و مطالبات، معلمان در هفته معلم انتظارات دیگری دارند/ آموزش و پرورش دماوند توانایی تقدیر از همه معلمان را ندارد

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به هفته معلم گفت: با توجه به تمام مشکلات و مطالبات معلمان انتظارات دیگری دارند، برنامه هفته معلم در روز 12 اردیبهشت‌ماه در اردوگاه شهید مصطفی خمینی(ره) برگزار می‌شود و از همه اعضای شورا برای شرکت در این مراسم دعوت می‌شود.

پورفتحی بیان کرد: توانایی تقدیر از همه معلمان را نداریم و فقط مدیران و نمایندگان معلمان و 10 نفر از منتخبین در این مراسم دعوت هستند، نیاز به برنامه‌ریزی مدون شهرستانی برای حضور مسئولان شهری نیز وجود دارد، با کمک شهرداری می‌توانیم مراسم با شکوه تر و درخورتری را برگزار کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره خوارزمی در شهرستان دماوند، افزود: در سال گذشته موفق شدیم خود را به نمایشگاه جشنواره خوارزمی برسانیم و آثار دانش‌آموزان دماوندی را ببینیم.

*بهره‌برداری از هنرستان زینبیه و مدرسه سربندان دماوند در سال جاری/ مرکز مشاوره و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش دماوند در هفته آینده افتتاح می‌شود/ ساخت مدرسه در شهرک مهک و مسکن مهر گیلاوند نیاز به تامین اعتبار دارد

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به اینکه امسال شاهد فعالیت‌های عمرانی خوبی در آموزش و پرورش خواهیم بود، اظهار کرد: به زودی هنرستان زینبیه افتتاح می‌شود همچنین مدرسه سربندان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد، مرکز مشاوره و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در هفته آینده افتتاح می‌شود.

پورفتحی با بیان اینکه چند پروژه در شهرک مهک و مسکن مهر گیلاوند در نظر است که نیاز به اعتبار برای ساخت آنها داریم، گفت: دو مدرسه تخریبی در روستاهای جابان و سیدآباد بعد از خردادماه از نو ساخته می‌شوند، سیاست ما امسال جذب خیرین مدرسه‌ساز در حوزه مدارس غیردولتی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اسناد و مدارک مدارس گفت: چهار پرونده در دست بررسی است و توانستیم اسناد مدارسی که زمین شهری هستند را گرفته و تقسیم بندی کنیم.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دماوند در رابطه با مراسم روز معلم و مطالبات معلمان گفت: فرهنگیان دماوند انتظار برگزاری مراسم را ندارند زیرا مطالبات آنها فراتر از اینهاست، پرداخت حق‌الزحمه‌ها، پاداش بازنشستگی، کاهش تراکم کلاس‌ها که به 40 نفر رسیده، کمبود نیروی انسانی که بر معلمان فشار وارد کرده است، بی‌احترامی اطرافیان و اولیا به معلمان از جمله این مطالبات است.

*در حال حاضر، 1100 معلم شاغل و 1300 معلم بازنشسته در دماوند وجود دارد/ کانون بازنشستگان دماوند مجوز NGO را برای اولین بار اخذ کرده است/ کانون بازنشستگان دماوند هیچ وجه در زمینه سیاسی فعالیت نخواهد کرد/ جلسات شورای آموزش و پرورش دماوند باید بر مبنای آینده نگری پیش برود

پورفتحی بیان کرد: در حال حاضر، 1100 معلم شاغل و 1300 معلم بازنشسته در دماوند وجود دارد بسیاری از آنها در چند شهر تدریس می‌کنند و نمی‌توان آنها را متمایز کرد.

وی افزود: کانون بازنشستگان مجوز NGO را برای اولین بار اخذ کرده است، این کانون فقط بر محور رفاهی بازنشستگان است و به هیچ وجه در زمینه سیاسی فعالیت نخواهد کرد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دماوند تاکید کرد: جلسات شورای آموزش و پرورش باید بر مبنای آینده نگری پیش برود، حمایت از بازنشستگان بهترین تکریم برای آنان خواهد بود، در عرض چند روز نمی‌توان بیش از دو هزار فرهنگی را تکریم کرد. پیگیری مطالبات معلمان توسط مقامات بالادستی بهترین تکریم است که باید مدنظر قرار گیرد.

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند در سال 98 ب (1)

انتهای پبام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن