رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند:

بازرسی از ۳۰۰۰ اماکن بهداشتی دماوند در طرح سلامت نوروزی سال ۹۸/ پلمب یک رستوران بین راهی در جاده هراز توسط بازرسان بهداشت محیط دماوند

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه حدود ۳۰۰۰ اماکن بهداشتی شهرستان در طرح سلامت نوروزی سال ۹۸ مورد بازرسی بهداشت محیط قرار می‌گیرند، گفت: یک رستوران در گشت مشترک طرح سلامت‌ نوروزی از رستوران‌های بین راهی جاده هراز و امامزاده هاشم پلمب شد.

حسن خیرخواه در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: همه ساله واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت معمولا از ابتدا یا نیمه اسفندماه طرح نوروزی را آغاز میکند و امسال به دلیل طولانیتر بودن تعطیلات نوروزی، طرح ویژه از ۲۰ اسفند شروع میشود، طرح عادی نیز هر روز در حال انجام است.

وی افزود: سرکشی اکیپهای ویژه به همراه گشت مشترک با فرمانداری، تعزیرات حکومتی، اصناف، دامپزشکی از زمان ابلاغ شروع برنامه هر روز انجام میشود و هر روز در کل مسیرها، اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی رستورانها، مغازه ها، خاروبار فروشیها، نانواییها و… همه در ایام نوروز بازدید میشوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: به صورت ۲۴ ساعته سامانه ۱۹۰ پاسخگوی شکایات مردمی در کیفیت و بهداشت موادغذایی است که در مدت ۴۸ ساعت پیگیری میشوند و چهار اکیپ از شبکه بهداشت مرتبا و شبانه روز بازدیدها را انجام میدهند و روزهایی گشت مشترک نیز حضور دارد.

خیرخواه ادامه داد: نظارت در خصوص گوشت خام و فراورده های غذایی خام برعهده دامپزشکی است، اما مرحله فراوری، پروسس و تبدیل شدن به ماده غذایی با بهداشت است.

وی بیان کرد: خوشبختانه در شهرستان دماوند موردی از تهیه مواد غذایی از گوشت حیواناتی همچون سگ و دیگر حیوانات مشاهده نشده است یا گزارشی مبنی بر توزیع و عرضه گوشت های غیرمجاز به دستمان نرسیده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند تصریح کرد: امروز هم گشت مشترک طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط به محوریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با حضور بازرسان نظارتی و مسئولان انجام شد.

خیرخواه افزود: طی این گشت از تعدادی از آش‌فروشی‌های امامزاده هاشم‌(ع)، رستوران‌های بین راهی مسیر جاده هراز بازدید بعمل آمد و مواردی که دارای نواقص بهداشتی بودند تذکر و آموزش‌های لازم جهت رفع نواقص بهداشتی داده شد.

وی عنوان کرد: همچنین مقرر گردید که گشت های مشترک در جهت افزایش نظارت های بهداشتی بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و بین‌راهی کماکان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

🔹.
🔹با اماکن متخلف توسط بازرسان نظارتی برخورد جدی صورت گرفته و .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن