به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی صورت گرفت؛

غرس 5 اصله نهال در محوطه امامزاده زین العابدین(ع) روستای زان شهر آبسرد

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی پنج اصله نهال به نیت پنج تن آل عبا(ع) در محوطه امامزاده زین العابدین(ع) روستای زان شهر آبسرد با حضور جمعی از مسئولان شهری و روستایی غرس شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد میر شریفی، امام جمعه شهر آبسرد در این مراسم اظهار داشت: کاشت و پرورش هر درخت یک زندگی است که به وجود آورده‌ایم و به عنوان یک صدقه جاریه است که تا موقعی که این درخت هست ثواب آن برای غرس کننده ساری و جاری می‌باشد.

وی افزود: در بحث حفاظت از منابع طبیعی علاوه بر محافظت بحث ترویج و گسترش طبیعت باید به این اصل مهم بسیار توجه کرد تا فرهنگ کاشت درخت و محافظت از طبیعت را بین مردم و شهروندان عزیز گسترش دهیم.

امام جمعه شهر آبسرد گفت: کاشت درخت یک مقوله‌ای کوچک است و مهم پرورش و رسیدگی به درخت برای رشد مناسب و مطبوع بودن هوا بحثی لازم است و لذا با کاشت، گام نخست و گام‌های بعدی را باید با پرورش درخت جهت سرسبزی کشور برداریم.

لازم به ذکر است امام جمعه شهر آبسرد به همراه مسئولان روستای زان از پروژه‌های عمرانی و اقدامات فرهنگی این روستا که به همت دهیار و اعضاء شورای زحمتکش این روستا به بهره‌برداری رسیده بود، بازدید و از عملکرد قابل تحسین این عزیزان تقدیر نمودند.

انتهای پیام/

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن