معاون پرورشی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دماوند خبر داد؛

برگزاری چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای در شهرستان دماوند/ راه‌اندازی ۱۴ خط تیراندازی در سالن ورزشی شهدای دماوند

معاون پرورشی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دماوند از برگزاری چهارمین دوره از المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای در هنرستان زینبیه و مدارس منطقه دماوند و گفت: ۱۴ خط تیراندازی در سالن ورزشی شهدای دماوند راه‌اندازی می‌شود.

جلال شمس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: این المپیاد با شعار «تحصیل، تهذیب و ورزش» در حال برگزاری است و هدف از برگزاری آن فعالیت همه دانش‌آموزان در عرصه ورزش است.

وی افزود: همچنین شناسایی دانش‌آموزان قهرمان در رشته‌های ورزشی، جذب افراد کم‌تحرک و مفرح شدن محیط مدرسه در راستای رشد تحصیلی از دیگر اهداف برگزاری این المپیاد می‌باشد.

معاون پرورشی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دماوند ادامه داد: المپیاد ورزشی در تمامی مدارس شهرستان دماوند به صورت دو الی سه بار در سال برگزار می‌شود و از همه رشته‌هایی که مورد توجه دانش‌آموزان باشد استقبال صورت می‌گیرد، چرا که در صورت روی‌آوردن دانش‌آموزان به ویژه دختران به عرصه‌های ورزشی شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

شمس خاطرنشان کرد: امروز شاهد برگزاری المپیاد ورزشی در ۱۰ رشته اعم از والیبال، بسکتبال، اسکیت، جودو، کاراته و رشته بومی دست‌رشته در بین ۶۰ دانش‌آموز در هنرستان زینبیه دماوند بودیم که این المپیاد تا پایان سال تحصیلی در مدارس اجرایی می‌شود تا بتوانیم به مسابقات سطح منطقه‌ای، استانی و کشوری برسیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر یک سالن ورزشی مختص اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دماوند مشغول فعالیت است اما به جزء دوره تحصیل، استقبال کمی توسط دانش‌آموزان از آن صورت می‌گیرد؛ اما سالن قدسیه و افتتاح خانه ژیمناستیک هنرستان زینبیه شرایط خوبی در عرصه ورزشی برای آنها فراهم خواهند کرد.

معاون پرورشی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دماوند از افتتاح ۱۴ خط تیراندازی در سالن شهدای دماوند خبر داد و گفت: امیدواریم که با افتتاح این مجموعه استقبال خوبی از سوی دانش‌آموزان صورت گیرد.

شمس عنوان کرد: متاسفانه دانش‌آموزان دختر کمتر به ورزش می‌پردازند؛ هرچند که در خصوص برگزاری کوهنوردی استقبال بی‌نظیری از آنها شاهد بودیم.

گفتنی است که در این مراسم از هشت نفر از دانش‌آموزان ورزشکار در رشته دو و میدانی در سطح منطقه‌ تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن