با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران؛

اقامتگاه بوم‌گردی روستای خسروان دماوند افتتاح و بهره‌برداری شد

اقامتگاه بوم‌گردی روستای خسروان دماوند همزمان با هفته دولت و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران افتتاح و بهره‌برداری شد.

شهرام شریفی، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: اقامت بوم‌گردی روستای خسروان با مساحتی بالغ‌بر دو هزار و ۳۰۰ متر در بافت و خانه‌ای قدیمی که متعلق به کدخدای این روستا بوده با حمایت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: این مجموعه بوم‌گردی با سوئیت‌های اقامتی مجهز مرمت و بهسازی شده در همان ساختمان و بناهای قدیمی ایجاد شده است که در کل کشور منحصر به فرد می‌باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند بیان کرد: همچنین حوضچه، محوطه فضای سبز، واحدهای اقامتی، چادر عشایر، چایخانه، دمنوش‌خانه و رستوران در این مجموعه بوم‌گردی محلی مناسب برای استراحت مسافران و گردشگران محسوب می‌شود.

شریفی در ادامه گفت: زاغه‌ای در قسمت جنوبی این مجموعه بوم‌گردی وجود دارد که در گذشته برای نگهداری احشام مورد استفاده قرار می‌گرفت، در آن عملیات بازسازی و مرمت انجام شده است که امیدواریم در آینده توسعه بیشتری پیدا کند.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن