با حضور معاون اقتصادی استاندار تهران صورت گرفت؛

افتتاح اقامتگاه بومگردی “خانه دوست” در روستای آیینه‌ورزان دماوند + تصاویر

اقامتگاه بومگردی “خانه دوست” در روستای آیینه‌ورزان دماوند با حضور معاون اقتصادی استاندار تهران و مسئولان شهرستانی افتتاح و بهره‌برداری شد.

شهرام شریفی، رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند در حاشیه مراسم افتتاحیه این مرکز اقامتگاه بومگردی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: مرکز اقامتگاه بومگردی خانه دوست واقع در روستای آیینه‌ورزان توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی به صورت تبدیلی ساخته شده است.

وی افزود: سرمایه‌گذار مذکور ویلایی که قبلاً آماده بوده را تحویل گرفته و با ایجاد تغییراتی در آن، محیط‌های پذیرایی، خدماتی و اقامتی را فراهم کرده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند ادامه داد: هزینه‌ای که صرف تبدیل این مجموعه شده تقریباً یک میلیارد تومان است و با این اقدام برای 9 نفر به طور مستقیم و 35 نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شد.

شریفی عنوان کرد: از آنجا که روستای آیینه ورزان، روستای هدف صنایع‌دستی است، با هماهنگی سرمایه‌گذاران مقرر شده که از پتانسیل و توانمندی‌های هنرمندان بومی منبت کار و صنایع‌دستی در این بومگردی استفاده شود.

وی تصریح کرد: مساحت این اقامتگاه 650 متر است و 730 متر زیربنا دارد، همچنین 6 سوئیت اقامتی با تمامی امکانات و فضای پذیرایی با ظرفیت خدمات‌دهی به 400 نفر از ویژگی‌های این اقامتگاه است.

شریفی در پایان گفت: امیدواریم راه‌اندازی این اقامتگاه بومگردی موجب رونق اقتصادی در روستای آیینه‌ورزان شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن