مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک:

افزایش چرخشی سهمیه آرد در دماوند براساس نیاز فصلی/ سرانه مصرفی آرد ماهانه هر نفر در دماوند 12 کیلوگرم است

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک از افزایش چرخشی سهمیه آرد در شهرستان دماوند براساس نیاز فصلی خبر داد و گفت: سرانه مصرفی آرد ماهانه هر نفر در دماوند 12 کیلوگرم است.

عباس ارشدی در حاشیه بازدید از کارخانه آرد مروارید به منظور بررسی کیفیت آرد تولیدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: نمی‌توان گفت کمبود آرد وجود دارد، زیرا برای همه استان‌ها و شهرستان‌ها سرانه در نظر گرفته می‌شود و این سرانه براساس جمعیت توزیع می‌شود.

وی افزود: آرد و گندم خود دارای یارانه هستند و نظارت کافی و لازم بر توزیع آنها صورت می‌گیرد، سرانه آرد توزیعی براساس جمعیت است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک ادامه داد: در حال حاضر وضعیت مصرف و تخصیص آرد در شهرستان دماوند نسبت به بسیاری از شهرستان‌ها بالاتر است که این میزان می‌تواند خود را نشان دهد، اما ممکن است برخی از واحدهای صنفی اعلام کنند که سهمیه آردشان کم است.

ارشدی تصریح کرد: تعداد واحدهای صنفی به تناسب میزان جمعیت نیست و بیشتر است، در نتیجه این واحدها برای فعالیت اقتصادی خود نمی‌توانند هزینه‌ها و درآمد خود را با 3 یا 4 کیسه آرد تأمین کنند در نتیجه اعلام می‌کنند که میزان آردشان کم است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک تاکید داشت: اگر آرد آزادپز را به رقم مذکور اضافه کنیم، 10 کیلوگرم مصرف آرد در دماوند به 12کیلوگرم نیز می‌رسد که این میزان به نسبت سرانه جمعیتی در کشور بسیار بالاست.

ارشدی افزود: این میزان حتی ممکن است خروجی نیز داشته باشد و مصرف انسانی نداشته باشد و به سمت دیگر رفته باشد که این موضوع در فرمانداری مطرح شد و مقرر شد در کارگروهی که تشکیل می‌شود مورد بررسی و مقایسه قرار گیرد.

وی بیان داشت: در بررسی‌ها اگر کمبود واقعی آرد را شاهد شدیم، جبران می‌کنیم، اما اگر مشخص شد که آرد در جای دیگر هزینه می‌شود، مانع آن خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک با بیان اینکه در فصل تابستان جمعیت شهرستان دماوند بیشتر می‌شود، گفت: مقرر شد که همچون فیروزکوه 6 ماه اول نسبت به 6 ماه دوم سال چرخشی شود تا افزایش سهمیه صورت گیرد و در ماه‌های سرد سال این سهمیه کاهش یابد.

کارخانه آرد مروارید دماوند کارخانه آرد مروارید دماوند کارخانه آرد مروارید دماوند کارخانه آرد مروارید دماوند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن