در نشست شورای آرد و نان شهرستان دماوند؛

افزایش قیمت نان در شهرستان دماوند مصوب و اعلام شد

طی نشستی با حضور مسئولان، افزایش قیمت نان در شهرستان دماوند امروز چهارشنبه به صورت رسمی مصوب و اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، در نشست شورای آرد و نان شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان افزایش قیمت نان، در این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

فاطمه فرزام، معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری شهرستان دماوند در رابطه با این موضوع اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی منطقه و تصمیمات این نشست، میزان نرخ نان یارانه‌ای در واحدهای دولتی پز بربری ۱۰۰۰ تومان با وزن چانه ۵۵۰ گرم، سنگک ۱۰۰۰ تومان با وزن چانه ۵۶۰ گرم، تافتون ۵۰۰ تومان با وزن چانه ۲۵۰ گرم و لواش ۳۰۰ تومان با وزن ۱۶۰ گرم می‌باشد.

وی افزود: همچنین میزان نرخ نان در واحدهای آزاد پز بربری ۱۳۰۰ تومان با وزن چانه ۵۸۰ گرم، سنگک ۱۵۰۰ تومان با وزن چانه ۶۰۰ گرم، تافتون ۷۵۰ تومان با وزن چانه ۲۷۰ گرم و لواش ۴۰۰ تومان با وزن چانه ۱۷۰ گرم مورد تصویب قرار گرفت.

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: این میزان نرخ نان از امروز ظهر چهارشنبه به کلیه نانوایی‌های دولتی و آزادپز در سطح شهرستان دماوند از سوی اتحادیه نانوایان و قنادان ابلاغ می‌شود.

فرزام ادامه داد: در گذشته اداره غله سهمیه آرد نانوایی‌های که نیمه فعل یا غیرفعال بودند را به استان برگشت می‌داد که مقرر شد سهمیه آرد این نانوایی‌ها کم یا حذف و به نانوایی‌های فعال به عنوان تشویقی تزریق شود تا مشکلی برای توزیع آرد نداشته باشیم.

وی همچنین از ممنوعیت استفاده از کیسه پلاستیکی در نانوایی‌ها با هدف حمایت از محیط زیست در شهرستان خبر داد و گفت: در این جلسه مقرر شد فروش نان بسته‌ای در سوپرمارکت‌ها نیز با توجه به مشکلات بهداشتی و جلوگیری از هرگونه تخلف در خرید نان دولتی و فروش آن به‌صورت آزاد، ممنوع شود.

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری شهرستان دماوند گفت:‌ استفاده از هر ۱۰ گرم کنجد روی نان با افزایش ۴۰۰ تومانی همراه خواهد بود.

فرزام تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلفات گران‌فروشی و عدم نصب نرخ نامه در نانوایی‌ها با شماره ۱۲۴ و 76319292 و ۷۶۳۴۴۷۸۳ تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن