فرماندار شهرستان دماوند:

آمار افزایش دانش‌آموزان اتباع خارجی در دماوند هشدار دهنده است

فرماندار شهرستان دماوند گفت: آمار افزایش دانش‌آموزان اتباع خارجی در شهرستان دماوند هشدار دهنده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند اظهار داشت: آمار دانش آموزان اتباع خارجی هشدار دهنده است، نیاز است که در حوزه‌های سیاسی و آموزش و پرورش تدبیری برای این موضوع اتخاذ شود.

وی افزود: هرچند ورود و خروج اتباع در اختیار ما نیست، اما باید بتوانیم آنها را مخصوصاً در آموزش و پرورش و اشتغال ساماندهی کرده و تحت مراقبت داشته باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: باید برنامه‌ای مدون برای اتباع در نظر داشته باشیم تا شاهد اثرات سوء در آینده نباشیم، بدون برنامه امکان دارد اتفاقاتی را شاهد شویم و با غفلتمان آیندگان دچار مشکل شوند، بنابراین ساماندهی اتباع باید در دستور کار قرار گیرد.

صفری بیان کرد: باید به پروژه‌های آموزش و پرورش در دهه فجر بسیار اهمیت داده شود، با توجه به انتخابات و شرایط خاصی که در کشور وجود دارد ضرورت دارد که مراسم گرامیداشت دهه فجر با شکوه اما بدون هزینه‌های سنگین برگزار شود.

وی ادامه داد: به ادارات، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها دستور پیگیری و تدارک برنامه‌های دهه فجر صادر شده است، کمک و مساعدت شهرداری‌ها باید جزو سرلوحه امور مسئولان قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: باید تلاش شود مشکل سرویس مدارس حداقل در شهرستان و تا جای ممکن از طریق شهرداری‌ها و بخشداری‌ها و شورای شهرستان برطرف شود.

صفری با اشاره به بحران‌ها و حوادث بیان کرد: در کشور اتفاقات خواسته و ناخواسته‌ای را شاهد بودیم و همه آنها انسان را متأثر می‌کند، اگر در مسائل کاری و اتفاقات کمی دقت کنیم و با هوشیاری بیشتر عمل کنیم شاید این اتفاقات نمی‌افتاد.

وی گفت: در تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان نباید این اتفاق می‌افتاد و دنیا از ما سؤال می‌کند، تجربه می‌گوید نباید موضوعات را ساده بگیریم زیرا یکی از علت‌های ضربه خوردن، نبود مدیریت و جدی نگرفتن مسائل است.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: اگر در غائله دماوند آسیبی را شاهد نشدیم به این دلیل بود که موضوع را ساده نگرفتیم، بلکه وقایع را بسیار جدی گرفته و از کوچک‌ترین مسئله ای عبور نکردیم.

صفری ادامه داد: گاهی اوقات ساده انگاری می‌کنیم و موضوعات شهری، اجتماعی و چالش‌ها را جدی نمی‌گیریم سپس در مراسمی ساده شاهد تلفات می‌شویم، از این رو در انجام مراسم و جلسات و حوزه ایمنی باید بسیار مراقبت و دقت کنیم.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به انتخابات گفت: ستاد انتخابات شهرستان دماوند با فرمان وزیر کشور تشکیل شد و براساس برنامه‌های زمان‌بندی شده اعلامی حتی جلوتر پیش رفتیم تا بتوانیم اتفاقات احتمالی را پیشگیری کنیم.

صفری بیان کرد: در حال حاضر براساس برنامه‌های زمان‌بندی شده، دقیقاً بر سر موضع خود هستیم، از شورای آموزش و پرورش انتظار می‌رود یک بسیج عمومی برای تشویق مردم در پای صندوق‌های رأی تشکیل دهد، دانش آموزان به عنوان سفیران خانواده‌ها می‌توانند در خانه حضور حداکثری را تبلیغ کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اتفاقات اخیر در کشور، دنیا نظاره‌گر و شاهد نحوه حضور مردم در پای صندوق‌های رأی است و اگر این موضوع جدی گرفته نشود، شاهد مشکلات دیگر می‌شویم و افسوس اقدامات انجام نشده را می‌خوریم.

این مقام مسئول ادامه داد: در مدارس و خانواده‌ها باید تیم‌هایی تشکیل شود و مردم برای حضور حداکثری توجیه شوند، هرچند از لحاظ اجرایی انتخابات را به نحوی شایسته و قانونمند انجام می‌دهیم، اما مسئولیت و رسالت دیگرمان این است که تلاش کنیم مردم را برای تعیین سرنوشت خود تشویق کنیم.

صفری ادامه داد: مردم نباید بی تفاوت باشند و نباید از تبلیغات بیگانگان تأثیر بگیرند، همچنین نماینده منتخب مجلس باید با پشتوانه محکم مردمی و رأی قاطع به مجلس برود تا بتواند کار کند.

وی تاکید کرد: همه آمادگی‌ها برای انتخابات فراهم است و برای هر روز یک برنامه خاص داریم، نقش آموزش و پرورش بسیار مهم است، هیچ مباحث و تفاسیر انتخاباتی نباید وجود داشته باشد و از ابتدای فرآیند انتخابات مبنا فقط قانون باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن