سرپرست آموزش و پرورش دماوند:

افزایش تصاعدی دانش‌آموزان از مشکلات آموزش و پرورش دماوند در سال جاری/ جمعیت کلاس اولی‌ها در دماوند به ۵۰۰ نفر افزایش یافت

سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند از افزایش تصاعدی دانش‌آموزان از مشکلات آموزش و پرورش دماوند در سال جاری خبر داد و گفت: جمعیت کلاس اولی‌ها در دماوند به ۵۰۰ نفر افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مهدی فتحعلی در پنجمین نشست شورای آموزش و پروش شهرستان دماوند اظهار داشت: دماوند از فرهنگ غنی و اصیلی دراستان تهران برخوردار است که به سبب عملکرد خوب فضاهای فرهنگی همچون مساجد و دیگر اماکن فرهنگی حاصل شده است اما این اقدامات کافی نیست.

وی افزود: نیروی انسانی جزو سرمایه‌های ملی است که باید درتربیت آن دقت کرد، در سند تحول بنیادین آموزش وپروش 6 ساحت دیده شده است که باید مورد مطالعه و اجرا قرار گیرد.

سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند گفت: شورای آموزش و پرورش در این سند یک جایگاه مهم برای تصمیم گیری در این مجموعه دارد که آموزش و پرورش را به مرور به سمت غیرمتمرکز شدن پیش می‌برد یعنی در هر شهرستان یا شهر شورای شهرستان و سیاست گذاران با توجه به زیست بوم آن منطقه طبق سند تحویل بنیادین تصمیم گیری می‌کنند.

فتحعلی با بیان اینکه برای اجرای سند تحول بنیادین نیاز به همکاری داریم، ادامه داد: حضور بالاترین مقامات شهرستان در شورای آموزش و پرورش دماوند نشان دهنده اهمیت آنها به وضع آموزش در این شهرستان است.

وی تصریح کرد: امید است برای شروع سال تحصیلی کلاس خالی نداشته باشیم اما باز هم کمبود نیرو وجود دارد و فشار کاری بر دیگر افراد آموزش و پرورش قطا بیشتر خواهد شد.

سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند عنوان کرد: در این مدت تلاش شده است تمام جلسات سریعتر و متراکم‌تر برگزار شوند و پیگیری مدیریت نیروهای انسانی، بازدید مرتب از مدارس برای رسیدگی به ثبت نام دانش‌آموزان، رسیدگی به کمبود نیروها و… در دستور کار بوده‌اند همچنین مشغول رفع مشکلات برای آمادگی و بازگشایی مدارس هستیم.

فتحعلی گفت: موفق شدیم مجوز هنرستان تربیت بدنی دخترانه را پیگیری کنیم، جای این هنرستان در شرق استان تهران خالی بود لذا این مهم نیز با توجه به علاقمندی دختران برای تحصیل در هنرستان اجرا خواهد شد.

وی عنوان کرد: حدود 200 هزار جلد کتاب درسی باید بین تمام دانش‌آموزان توزیع شود، خوشبختانه ثبت نام کتاب‌ها طبق برنامه ریزیها پیش رفت و قطعا امسال دانش‌آموزان همه مدارس باکتاب به مدرسه خواهند رفت.

سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند افزود: یک مدرسه در فاز 2 فرهنگیان در حال تکمیل می‌باشد و فقط انشعاب گاز و آب آن باقیمانده است،‌ این مدرسه یک پروژه 10 تا 15 میلیارد تومانی با 13 کلاس است که توسط نوسازی استان تهران تکمیل شده و در مهرماه افتتاح می‌شود،‌ تجهیزات مدرسه نیز در حال تکمیل است و حدود 400 دانش‌آموز در این مدرسه مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی ادامه داد: اما افزایش تصاعدی تعداد دانش‌آموزان از مشکلات آموزش و پرورش در سال جاری می‌باشد، مهاجرت‌های بیشتر به منطقه مخصوصا از اتباع و نیز سیل ثبت نام کلاس اولی‌ها از دلایل این افزایش به شمار می‌روند.

سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند تصریح کرد: بسیاری از کلاس اولی‌ها در سال گذشته به علت کرونا و آموزش مجازی در مدارس ثبت نام نکردند و امسال با ثبت‌نام آنها بر تعداد دانش آموزان کلاس اولی افزوده شده است.

فتحعلی عنوان کرد: امسال نسبت به سال گذشته یک افزایش جمعیت 400 تا 500 نفری را در کلاس اولیهای شهرستان شاهد هستیم.

*بازگشایی مدارس در دماوند به صورت مجازی خواهد بود/ پروژه مهر ۱۴۰۰ دماوند رتبه اول را در استان تهران داشته است

وی گفت: در آستانه مهرماه وظایفی را داریم،‌ تاکنون در پروژه مهر 1400 دماوند رتبه اول را در استان داشته است، بازگشایی مدارس به طور قطع مجازی خواهد بود و در ادامه شورای آموزش و پرورش در خصوص باز بودن یا مجازی بودن مدارس تصمیم‌گیری خواهد کرد.

سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند عنوان کرد: در حال حاضر شروع کار مدارس از سوم مهر تعیین شده است، اما در دماوند یکم مهرماه به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسمی با حضور مسئولان و مردم خواهیم داشت که به صورت مجازی و در بستر برنامه شاد خواهد بود.

وی بیان کرد: طبق آخرین سخنان رئیس جمهور مقرر است تا زمانی که به اندازه کافی واکسیناسیون صورت نگیرد و ایمنی در جامعه ایجاد نشود اجازه بازگشایی مدارس به صورت حضوری نداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا