فرماندار شهرستان دماوند خبر داد؛

افزایش بیش از ۴۲ درصدی تعداد کارآفرینان در دماوند

فرماندار شهرستان دماوند از افزایش بیش از ۴۲ درصدی تعداد کارآفرینان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مهدی حیدری در نشست تجلیل از بانوان کارآفرین و فعال ورزشی شهرستان دماوند اظهار داشت: بسیاری از بانوان در شهرستان محصولات با کیفیتی تولید کردند که در استان و کشور حرفی برای گفتن دارند و این نشان از تعهد و مسئولیت پذیری در حوزه تولید است.

وی افزود: در حوزه جنگ های نظامی، نیروهای نظامی و انتظامی در خط مقدم قرار دارند و از مرز‌های سرزمینی محافظت می کنند، اما در جنگ اقتصادی، کارآفرینان به عنوان فرماندهان این عرصه، عمر و سرمایه خود را در مسیر نجات اقتصاد کشور و سرافراز نگهداشتن آن صرف می‌کنند.

فرماندار دماوند ادامه داد: پرچم جنگ اقتصادی در دست کارآفرینان است که تولید ثروت کرده و با ایجاد اشتغال، بسیاری از معضلات اجتماعی را کاهش می‌دهند.

حیدری بیان کرد: مدیران دستگاه‌های مختلف ملزم به پاسخگویی به درخواست کارآفرینان در کوتاه‌ترین زمان هستند؛ کارآفرینی توسط بانوان کار سختی است و اگر مدیران در کنار آنها نباشند، این امر قابل گذشت نخواهد بود.

وی عنوان کرد: سیاست ما در شهرستان دماوند، تسریع در امور مربوط به کارآفرینان است که باید مورد توجه مدیران مرتبط با این حوزه قرار گیرد.

فرماندار دماوند تصریح کرد: خوشبختانه با وجود بیماری کرونا، در سال ۹۹ تعداد ۹۵ نفر و به عبارتی بیش از ۴۲ درصد به جمع کارآفرینان شهرستان افزوده شد که نشان از همت والای آنها دارد.

حیدری اظهار داشت: از جمله موضوعات مهم در بسیاری از شهرها، ایجاد نمایشگاه‌های دائمی و غرفه‌هایی در مناطق گردشگری با هدف معرفی نمادهای صنایع دستی به گردشگران است و از این بابت، از شوراهای اسلامی در شهرستان دماوند گله‌مندیم و امیدواریم این مهم را در سیاست‌های آینده مدنظر قرار دهند.

وی گفت: هرچند که در شرایط کرونایی امکان برپایی نمایشگاه‌ها و بازار ارائه محصولات کارآفرینان وجود نداشت، اما در اولین فرصت، ایجاد نمایشگاه‌های موقت در گذرگاه اصلی شهر و نمایشگاه دائمی به عنوان پایگاهی برای حضور کارآفرینان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

*اعمال محدودیت فعالیت فضاهای ورزشی در سال ۹۹ به منظور اجرای مصوبات ملی کرونا و حفظ سلامت مردم و ورزشکاران بود

حیدری اظهار داشت: سال ۹۹ سال خوبی برای ورزشکاران نبود، چرا که وجود بیماری کرونا موجب توقف فعالیت‌های ورزشی و حرفه‌ای در شهرستان شد.

وی افزود: ما برنامه‌های گسترده‌ای در خصوص حوزه ورزشی در نظر داشتیم و مذاکراتی با برخی از فدراسیون‌ها در خصوص حضور چهره‌های ملی، اخذ مجوز برندهای مطرح و آغاز به کار آکادمی‌های مختلف در شهرستان داشتیم که متاسفانه شرایط کرونا اجازه این فعالیت‌ها را نداد.

فرماندار دماوند ادامه داد: امیدواریم در سال آینده فضایی برای پیگیری و تحقق این امور در شهرستان وجود داشته و این موضوعات را عملیاتی کنیم.

حیدری بیان کرد: ما از جامعه ورزش به دلیل ایجاد محدودیت فعالیت در سال جاری عذرخواهی می‌کنیم، اما اعمال این محدودیت‌ها در چارچوب دستورالعمل ستاد ملی کرونا و با هدف حفظ سلامت مردم و ورزشکاران انجام شد.

وی گفت: امیدواریم در سال آینده با تزریق واکسن کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شاهد پویایی فضاهای ورزشی در شهرستان دماوند باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا