رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند:

افزایش آمار حیوان گزیدگی در دماوند/ سال گذشته ۷۶۰ مورد حیوان گزیدگی در دماوند داشتیم/ تامین دستگاه اتوکلاو جهت بازیافت پسماندهای عفونی در دماوند بیش از 500 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از افزایش آمار حیوان گزیدگی در این شهرستان خبر داد و گفت: تامین دستگاه اتوکلاو جهت بازیافت پسماندهای عفونی در دماوند بیش از 500 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، حسن خیرخواه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دماوند در سالن جلسات فرمانداری با حضور جمعی از مسئولان  ضمن تبریک هفته سلامت اظهار کرد: همه ساله هفته اول اردیبهشت‌ماه به عنوان هفته سلامت معرفی می‌شود که در این رابطه برنامه‌هایی را تدارک دیده‌ایم.

وی با اشاره به اقدامات این نهاد در‌ ایام تعطیلات نوروزی، گفت: امسال حدود ۳۸ مورد غربالگری نوزادان توسط واحد نمونه‌گیری‌، ۸ مورد حیوان گزیدگی در روز ۱۳ فروردین‌ماه، ۴۰ مورد حیوان گزیدگی در تعطیلات از ۲۸ اسفندماه تا ۱۷ فروردین ماه گزارش شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند ادامه داد: اقدامات واکسیناسیون برای این موارد حیوان گزیدگی توسط شبکه بهداشت و درمان انجام گرفت و هر مورد واکسن حیوان گزیدگی، حدود ۵ میلیون تومان برای شبکه بهداشت و درمان هزینه دارد.

خیرخواه با بیان اینکه آمار حیوان گزیدگی در شهرستان دماوند نسبت به سال ۹۶ افزایش داشته است، گفت: سال ۹۶ حدود ۵۶۰ مورد حیوان گزیدگی گزارش شده است که این میزان در سال گذشته به ۷۶۰ مورد رسیده و برساس آمار سال گذشته حدود ۲۰۰ مورد افزایش داشتیم.

*شهرستان دماوند به عنوان پایلوت بیماری‌های واگیر شناخته شده است

وی با بیان اینکه توجه به اینکه شهرستان دماوند به عنوان پایلوت بیماری‌های واگیر شناخته شده است، گفت: همچنین در این رابطه استانداردسازی از لحاظ دستگاه‌ها و پرسنل توسط دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفت.

این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به فعالیت خوب همکاران شبکه بهداشت و درمان دماوند در بحث بهورزی و پیشگیری از بلایا موفق به کسب رتبه اول در 10 منطقه دانشگاه شهید بهشتی شدیم.

وی در خصوص اینکه بحث بیماری‌های واگیر، سرطان‌ها، پیشگیری از فشار خون بالا و غیره پیش‌بینی خوبی می‌شود، گفت: علاوه بر این کلیه خدمات به صورت رایگان انجام می‌شود و با توجه فعالیت سامانه سیب، پرونده سلامت برای همه افراد ایجاد می‌شود تا خدمات با حداقل هزینه و به صورت دولتی ارائه شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دماوند در خصوص مشکلات سگ‌های ولگرد گفت: خوشبختانه پیگیری‌های خوبی در این زمینه انجام شده  که با رفع این مشکل، معضل بزرگی در شهرستان دماوند برطرف می‌شود.

*تامین دستگاه اتوکلاو جهت بازیافت پسماندهای عفونی در دماوند بیش از 500 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد/ رفع مشکل پسماندهای عفونی در دماوند نیازمند همکاری شهرداری‌ها

خیرخواه در رابطه با موضوع پسماند عفونی گفت: شبکه بهداشت و درمان دماوند با شرکتی در شهرستان ورامین قرارداد بسته است، اما با توجه به مقرون به صرفه نبودن و زیاد نبودن حجم پسماند، مقداری با مشکل مواجه شده‌ایم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دماوند با بیان اینکه انتقال پسماند عفونی از شهرستان دماوند نیز موضوعی مشکل‌ساز است، گفت: با توجه اینکه در حال حاضر دستگاه اتوکلاو زباله‌های بیمارستانی حدود 500 میلیون تومانی اعتبار نیاز دارد، خواستاریم که همکاری توسط شهرداری‌ها نسبت به تعداد پزشکان هر شهر صورت گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن