فرماندار شهرستان دماوند در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه:

افتتاح و بهره‌برداری از ۶۵ پروژه در شهرستان دماوند با اعتباری بالغ بر ۳۸ میلیارد تومان در سه ماهه اول سال ۹۸/ ۴ مرکز اقامتی بومگردی و اورژانس بیمارستان دماوند افتتاح می‌شود

فرماندار شهرستان دماوند از افتتاح و بهره‌برداری از ۶۵ پروژه در شهرستان دماوند با اعتباری بالغ بر ۳۸ میلیارد تومان در سه ماهه اول سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: با توجه به شعار رونق تولید ملی برای سال جاری سعی بر آن شده تا برنامه‌هایی در این راستا در سیاست‌ها و اولویت‌های شهرستان دماوند قرار گیرد.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه‌های شهرستان دماوند در راستای تحقق به شعار سال جاری ایجاد اشتغال، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و پروژه‌های عمرانی جدید و پیگیری پروژه‌های سال‌های گذشته می‌باشد که قاعدتاً اقدامات این چنینی به صورت عملی این شعار را تحقق می‌بخشد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در خصوص این برنامه‌ها که مبنای کار نیز قرار گرفته، یکشنبه‌های هر هفته و از ابتدای سال جاری در محل کارگاه‌ها و کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل جلسه رفع موانع تولید و بررسی مشکلاتشان برگزار می‌گردد.

*۴۰ مورد از کارگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل در راستای اهداف ستاد رونق تولید فعال می‌شود/ فاز سوم خط تولید کارخانه آب معدنی دماوند با تخصیص سهمیه آب فعال می‌شود

صفری افزود: پیش‌بینی بر آن است تا پایان سال 98 تعداد 40 جلسه برگزار گردد و با بررسی مسائل و مشکلات کارگاه‌ها بتوان حداقل مشکلاتشان رفع و این کارگاه‌ها احیا شوند که در پایان سال نیز بتوان اعلام کرد 40 مورد از کارخانجات نیمه تعطیل در بررسی‌های ستاد رونق تولید شهرستان دماوند به فعالیت بازگشته‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه فاز سوم خط تولید کارخانه آب معدنی دماوند با تخصیص سهمیه آب فعال می‌شود، گفت: در سال جاری قرار بر این است تا پایان هر سه ماه از سال، دستگاه‌های مختلف اعلام کنند تاکنون چه اقداماتی از قبیل ایجاد اشتغال، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و پروژه‌های عمرانی جدید و قدیمی انجام داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در پایان سه ماهه نخست سال 98 نیز در سطح شهرستان دماوند و در پروژه‌های شهری و روستایی 65 پروژه به ارزش بالغ بر 38 میلیارد و 700 تومان آماده بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌باشد.

*12 پروژه کلنگ زنی و 53 پروژه در دماوند آماده بهره‌برداری و افتتاح می‌باشد/ ۴ مرکز اقامتی بومگردی و اورژانس بیمارستان دماوند افتتاح می‌شود

صفری ادامه داد: تعداد 12 پروژه کلنگ زنی، 53 پروژه آماده بهره برداری و افتتاح می‌باشد که در هفته جاری با حضور مقامات استانی انجام خواهد شد، 55 تا از این پروژه‌ها در بخش مرکزی و 10 تا از آنها در رودهن و 8 عدد نیز در بخش خصوصی انجام گرفته است.

این مقام مسئول در ادامه صحبت‌های خود به افتتاح بوم گردی در سال 97 اشاره کرد و گفت: در پایان فصل اول سال 98 نیز تعداد 4 بوم گردی آماده افتتاح است که پروژه‌های بسیار خوب و قابل توجهی نیز هستند و امید است در هفته جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

*عملیات گازرسانی به ۱۱ روستاهای فاقد گاز در شهرستان دماوند اجرایی می‌شود

وی در خصوص دیگر پروژه‌های آماده افتتاح در هفته جاری توضیح داد: پروژه اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه (س)، هنرستان دخترانه آموزش و پرورش و اعلام عملیات گازرسانی به ۱۱ روستاهای فاقد گاز شهرستان دماوند از جمله برنامه‌هایی است که تا پایان سه ماهه نخست سال جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

صفری بیان داشت: قرار بر حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جریان افتتاح این پروژه‌ها بود که متأسفانه به دلیل تداخلات ایجاد شده ناچاریم تعدادی از پروژه‌های عمده شهرستان دماوند را طی هفته آتی افتتاح کنیم.

فرماندار شهرستان دماوند تاکید کرد: با وجود تمامی مشکلات و محدودیت‌های مالی و اعتباری که به واسطه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران برای شهرستان و کشور ایجاد شده، تلاش کرده‌ایم تا فعالیت‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری متوقف یا کمرنگ نشوند، در همین راستا به دستگاه‌های اجرایی اعم از شهرداری، بخشداری و دهیاران اعلام کرده‌ایم تا با قدرت هرچه بیشتر به کار خود ادامه دهند.

وی به سیل روزهای نخست سال 98 اشاره کرد و گفت: سال 98 با مدیریت بحران به دلیل بارش نزولات آسمانی همراه شد، هرچند با وجود این بارش‌ها مشکلات کمبود آب کمتر شد اما خساراتی نیز به بار آمد.

صفری بیان داشت: پروژه فاضلاب شهرستان دماوند نیز با قدرت و شدت بیشتری نسبت به گذشته ادامه دارد و برای شروع عملیات اجرایی آن نیز اقداماتی صورت گرفته است، قرار بود اعلام رسی ملنگ زنی این پروژه در هفته جاری انجام شود که مصادف با تغییر و تحول مدیریتی در استان تهران شد و انشالله با انجام هماهنگی اداره آب و فاضلاب با مدیریت جدید اطلاع‌رسانی از طریق متولی اصلی این امر در رسانه‌ها انجام خواهد شد.

*بیش ۳۳۵۶ فقره انشعاب فاضلاب شهری در شهرستان دماوند پیش فروش شده است/ پیگیری آغاز پیش فروش انشعاب در شهرهای آبسرد و کیلان

وی گفت: نقشه فاز اول فاضلاب شهری در شهرستان دماوند آغاز شده و بیش ۳۳۵۶ فقره انشعاب فاضلاب شهری در شهرستان دماوند پیش فروش گردید.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: پیگیری آغاز پیش فروش انشعاب در شهرهای آبسرد و کیلان در دستور کار می‌باشد و تاکنون بیش از ۶۰ درصد فاضلاب شهری در رودهن و آبعلی اجرایی شده است

این مقام مسئول ادامه داد: از دیگر برنامه‌هایی که در سال 98 در دستور کار قرار گرفته ارائه بیشتر خدمات سفر به مسافران و گردشگران شهرستان می‌باشد، با توجه به موقعیت شهرستان دماوند در ایام عید بیش از یک میلیون سفر در راه‌های مواصلاتی به این شهرستان صورت گرفت که نسبت به دیگر شهرستان‌های استان تعداد قابل توجهی می‌باشد.

وی افزود: طبق آمار رسمی میراث فرهنگی و گردشگری از ثبت گردشگران 380 هزار نفر گردشگر به دماوند آمده و از این تعداد به 25 هزار نفر اسکان داده شده است، این اعداد در قیاس با دیگر شهرستان‌های استان به جز شهرهایی همچون شهر ری که مراکز زیارتی دارند، بسیار حائز اهمیت و قابل توجه می‌باشد، به طور کل خوشبختانه در سه ماهه نخست سال هم مدیریت بحران و هم ستاد خدمات سفر با مشکل مواجه نشده و عملکرد مناسبی داشتند.

فرماندار دماوند گفت: سیل در ایام نوروز و همچنین سیل هفته گذشته، خساراتی برای شهرستان به بار آورد که خوشبختانه خسارت جانی نبود، از این رو فرمانداری بازدیدهای میدانی بسیاری انجام داده و دستورالعمل‌هایی به منابع طبیعی، بخشداری و دهیاری‌ها ابلاغ کرده تا به جای آنکه این نزولات الهی برای شهرستان به صورت تهدید عمل کند از آن استفاده مناسب داشته باشیم که یکی از بهترین روش‌های آن نیز احداث سیل بند و آبخیزداری در مراکز خاص و حساس می‌باشد که در دستور کار نیز قرار گرفته است.

صفری عنوان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده در سیل هفته گذشته اغلب مکان‌هایی که در گذشته سیل بند داشتند میزان خسارت کمتر بوده است، تمامی دهیاری‌های در بخش مرکزی و رودهن مشغول شناسایی مناطق سیل گیر هستند تا از طریق کمک از محل جرائم و بخش ارزش افزوده بتوان در این مناطق سیل بند احداث کرد.

وی به حجم کمک‌های مردمی دماوند، در سیل ایام نوروز در سطح کشور اشاره کرد و گفت: شهرستان دماوند در ابتدای سال و بعد از سیل معین استان خوزستان شد و بیش از 2 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی به سیل‌زدگان از طرف شهرستان دماوند پرداخت شد که این مسئله باعث ایجاد وحدت و انسجام مردم شده و این حجم از کمک به نسبت جمعیت و موقعیت شهرستان دماوند بسیار مناسب می‌باشد.

صفری گفت: مسائله مهم دیگری که از ابتدای سال جاری تاکید ویژه از سوی فرمانداری بر آن شده جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز می‌باشد، این ساخت و سازها در اکثر شهرستان‌ها از جمله دماوند اتفاق افتاده است، از این رو ستاد ویژه مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در فرمانداری تشکیل و با حمایت و کمک همه جانبه حوزه قضایی، جهاد کشاورزی، مسکن و شهرسازی، منابع طبیعی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها وارد عمل شده و تخریب‌های بسیاری انجام داده است ضمن اینکه پیشگیری و مراقب ویژه از ایجاد دوباره این مشکل نیز در دستور کار قرار دارد.

*تخریب بیش از ۱۲۰۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی دماوند در سه ماه اول سال ۹۸/ بیشتر آمار تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان تهران برای شهرستان دماوند بوده است

وی تاکید کرد: تخریب بعد از انجام ساخت و ساز بسیار هزینه بر می‌باشد لذا جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز امری بسیار مهم می‌باشد، طبق آماری که جهاد کشاورزی استان ارائه کرده در سه ماهه نخست سال جاری در سطح استان 1700 تخریب انجام شده از این بین تعداد 1200 تخریب مربوط به شهرستان دماوند می‌باشد که این روند همچنان ادامه خواهد داشت و کسانی که به زمین‌های منابع طبیعی دست‌درازی کرده و اقدام به تخلف و ساخت و سازهای غیرمجاز کرده‌اند بدانند که درمان نیستند و به زودی شاهد تخریب خواهند بود.

وی ادامه داد: در همین راستا به دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون اداره آب، برق، گاز و دیگر شرکت‌ها دستور داده شده تا به این قبیل افراد خدمات‌رسانی نداشته باشند و حتی در مناطق غیرمجازی که خدمات‌رسانی انجام شده برخورد خواهد شد و تأسیسات جمع‌آوری می‌گردد و مصمم هستیم تا سطح شهرستان را پاک‌سازی کنیم.

صفری گفت: از جمله مهمترین برنامه‌هایی که برای سال 98 در دستور کار مجموعه فرمانداری قرار دارد ستاد شورای مشورتی جوانان می‌باشد تا از پتانسیل‌ها و استعدادهای جوانان استفاده کرد، شورای مشورتی جوانان با حضور مشاوران جوان در حال پیگیری است و 11 کارگروه تاکنون تشکیل شده و هر هفته یک روز مجموعه فرمانداری در اختیار آنها قرار می‌گرد تا از امکانات آن استفاده کرده و برنامه‌هایی در همه زمینه‌ها ارائه دهند و اگر شرایط اجازه دهد در حوزه‌های اشتغال، سرمایه‌گذاری، اجتماعی و سیاسی ورود پیدا کرده تا جوانان دست بکار شوند.

وی خاطرنشان کرد: سند توسعه شهرستان به تمامی دستگاه‌ها ابلاغ شده است، به صورت منظم و ماهانه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان با حضور مسئولان استانی و شهرستان برگزار می‌گردد و تمامی دستگاه‌ها مکلف‌اند اقداماتی که در راستای این سند انجام داده‌اند را ارائه دهند و پیگیری شود.

صفری افزود: علاوه بر این اصرار بر ساماندهی و بهبود مدیریت داخلی مجموعه فرمانداری بود که در این زمینه نیز اقداماتی صورت گرفته و جلساتی نیز برگزار شده که اثراتش را در نحوه برخورد و رفتار کارمندان این مجموعه شاهد هستید، این طرح به استان هم ارسال شده تا در صورت نیاز برای دیگر شهرستان‌ها الگوبرداری شود.

وی ادامه داد: از 31 خردادماه تا 7 تیرماه هفته مبارزه با مواد مخدر می‌باشد که در این رابطه برنامه‌هایی از قبیل، جشنواره راه روشن، پیاده‌روی خانوادگی، مشاوره رایگان شبکه بهداشت و درمان، مسابقات ورزشی، جشنواره بادبادک‌ها و تقدیر از خانواده شهدا در نظر گرفته شده است.

صفری گفت: این برنامه‌های انجام خواهد شد تا به کسانی که گرفتار این بیماری شده‌اند کمک شود تا از بند آن رهایی یابند.

وی در خصوص انجمن معتادان گمنام گفت: فرمانداری با این مجموعه ارتباط نزدیکی برقرار کرده و برای این انجمن دفتر جدید تهیه کرده است، این انجمن در جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز دعوت شده‌اند تا به مبتلایان به این بلای خامان سود کمک کنند.

این مقام مسئول گفت: یکی از مسائلی که موجب شده تا سال 98 را یک سال ویژه بنامیم، انتخابات امسال می‌باشد، از این رو ستاد انتخابات شهرستان دماوند تشکیل شده تاکنون دو جلسه نیز در این ستاد تشکیل و احکام لازم صادر شده‌اند، دستورالعمل‌هایی نیز از وزارت کشور و استانداری ابلاغ و زمان بندی‌هایی اعلام شده است تا ستاد انتخاباتی شهرستان دماوند همزمان و گاها جلوتر از استان و وزارت کشور حرکت کند.

وی بیان داشت: چالش‌های پیش رو در انتخابات در حال بررسی بوده و به دنبال آن هستیم تا حداکثر حضور در این انتخابات رقم بخورد، رونق تولید و پروژه‌های نیمه تمام و بلاتکلیف همچون گلزار شهدا و اورژانس بیمارستان در حال پیگیری است تا اعتماد مردم جلب شده و حداکثر مردم در صحنه انتخابات حاضر شوند.

صفری خاطرنشان کرد: تلاش بر این است تا یک انتخابات سالم و قانون‌مند داشته باشیم، لذا از این رو هیچ دستگاه‌های حق جانبداری از جناح یا شخص خاصی را ندارد و تاکید بر این است تا کلیه دستگاه‌ها به شدت مراقبت کرده و تنها قانون را در برگزاری انتخابات ملاک قرار دهند تا انشالله قانون‌مند‌ترین انتخابات با حداکثر حضور مردم را شهرستان دماوند شاهد باشیم.

*بهره‌برداری از ساماندهی گلزار شهدای محله درویش در نیمه تیرماه سال جاری

وی در خصوص وضعیت پروژه ساماندهی گلزار شهدای محله درویش شهر دماوند گفت: پروژه ساماندهی گلزار شهدای محله درویش در نیمه تیرماه سال جاری بهره‌برداری می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن