با حضور قائم مقام سازمان امور عشایر انجام شد؛

افتتاح مرکز ارائه خدمات عشایر کوچنده حوزه شرق دشت لار/ ارائه خدمات پشتیبانی به ۴۰۰ خانوار عشایر استان تهران

مرکز ارائه خدمات عشایر کوچنده حوزه شرق دشت لار با حضور مسئولان افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، در این مراسم قائم مقام سازمان امور عشایر، معاون هماهنگی امور برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مدیر کل امور عشایری استان تهران و جمعی از مسئولان شهرستان دماوند حضور داشتند.

مجید خدابخش، رئیس اداره امور عشایر شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: مرکز ارائه خدمات پشتیبانی به عشایر کوچنده دشت لار به‌منظور ارائه خدمات پشتیبانی به ۴٠٠ خانوار عشایری مقیم و مهمان در دشت لار از سطح استان تهران و شهرستان‌های دماوند، ورامین، پاکدشت و استان‌های سمنان و مازندران راه‌اندازی شده ست.

وی افزود: این مرکز در زمینی به مساحت حدود پنج هزار مترمربع با ٣٧٠ مترمربع سوله و اعتباری بالغ‌بر سه میلیارد ریال در دشت لار احداث شده است که خدمات بهداشت و درمان، دامپزشکی، تعاونی عشایری و دفتر مدیریت امور عشایر استان تهران مستقر می‌شوند.

رئیس اداره امور عشایر شهرستان دماوند تصریح کرد: ارائه خدمات پشتیبانی به کوچنده‌ها شامل توزیع سیلندر گاز مایع سالانه به میزان پنج هزار سیلندر، توزیع سالانه ٧٠ تن آرد یارانه‌ای، توزیع سامانه‌های خورشیدی شامل حمام و چراغ‌های روشنایی، مرمت و نگهداری ایل‌راه‌های عشایری به طول ٢٠٠ کیلومتر، تأمین آب شرب بهداشتی شامل بهسازی چشمه، خطوط انتقال آب، ساخت مخازن ذخیره آب، احداث آبشخور دامی از جمله خدماتی است که توسط این مرکز به عشایر ارائه می‌شود.

خدابخش خاطرنشان کرد: با افتتاح این مرکز حدود ۴۰۰ خانوار عشایر استان تهران از خدمات کافی در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شدند.

مدیر امور عشایر استان تهران همچنین درباره کوچ پاییزه عشایر نیز گفت: کوچ عشایر از ۱۵ شهریورماه آغاز و به مدت ۲ ماه ادامه خواهد داشت و در این مدت عشایر استان تهران از مناطق سردسیر به سمت مناطق گرمسیر استان کوچ می‌کنند.

لازم به ذکر است حدود سه هزار خانواری عشایر استان تهران در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصولات زراعی، دامی، لبنی و پروتئینی تولید کردند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن