افتتاح باجه خدمات بانکی پست‌ بانک ایران در روستای آیینه‌ورزان دماوند

باجه خدمات بانکی پست‌ بانک ایران در روستای آیینه‌ورزان دماوند افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، باجه خدمات بانکی پست‌ بانک ایران در روستای آیینه‌ورزان از توابع شهرستان دماوند طی مراسمی و با حضور نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، معاون فرماندار شهرستان دماوند، مسئولان پست بانک استان تهران، اعضای شورای اسلامی و دهیار این روستا افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شهرکی، مدیر امور شعب استان‌های تهران، البرز، سمنان و قم در این مراسم با اشاره به موقعیت این باجه و عدم دسترسی روستاهای همجوار به خدمات متنوع بانکی ابراز امیدواری نمود.

وی افزود: با توجه به راه‌اندازی این دفتر و تلاش کارکنان آن، منابع قابل توجهی جذب پست بانک ایران شده تا از همین محل تسهیلات اشتغال‌زائی به اهالی منطقه پرداخت گردد.

مدیر امور پست بانک در شرق استان تهران بیان کرد: این بانک گام بلندی در راستای رفع مشکلات مردم برداشته و بنابر ماهیت کاری خود که خدمت‌رسانی در روستاهاست توانسته است به‌عنوان یک بانک خدمت‌گزار در جامعه معرفی شود.

شهرکی کیا گفت: این بانک با بیش از 6 هزار و 500 باجه بانکی و 35 خدمت، قریب 25 سال در عرصه نظام پولی و بانکی در حال خدمت رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار است و در حال حاضر با زیرساخت‌های ارتباطی و نرم افزاری و ایجاد باجه‌های بانکی، نقش بسیار مؤثری در توسعه ملی و رونق کسب و کارها داشته است و انتظارمان از اهالی محله و مسئولین منطقه‌ای این است با حمایت و گشایش حساب و معرفی هر چه بیشتر بانک زمینه توسعه همکاری و پرداخت تسهیلات به نیازمندان منطقه، باغداران و کشاورزان را فراهم نمایند.

وی تصریح کرد: خدا را سپاس می‌گوییم که امروز صد و سیزدهمین باجه بانکی روستایی را همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر در حوزه استان تهران، رونمائی می نماییم.

*رسالت‌های پست بانک ایران توسعه و اجرای عدالت اجتماعی است

فرهاد بهمنی، عضو هیات مدیره پست بانک ایران نیز در این مراسم با اشاره به تاریخچه فعالیت‌های این بانک اظهار داشت: یکی از مهمترین رسالت‌های پست بانک ایران توسعه و اجرای عدالت اجتماعی است که به عنوان هنجارهای ارزشی و مورد تاکید دین مبین اسلام است و خوشبختانه این بانک نقش بسیار مهمی در این زمینه و رونق اقتصادی، کسب و کار و ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار داشته است.

وی افزود: پست بانک ایران با ظرفیت‌های ویژه خدمات رسانی و ایجاد باجه‌های بانکی در مناطق کم برخوردار توانسته است علاوه بر کاهش هزینه‌های ملی بخش اعظمی از نیازهای پولی و بانکی مردم مناطق محروم را تأمین نماید و با برنامه‌های توسعه‌ای، زمینه افزایش نقاط تماس و سطح دسترسی‌های مردمی را فراهم نموده است و امیدواریم با حمایت‌های مسئولین محلی و منطقه‌ای شاهد توفیقات و توسعه همکاری‌های بیشتر و خدمت به مردم عزیزمان باشیم.

*پست بانک ایران از کارگاه‌های کوچک و طرح‌های زود بازده و مشاغل پایدار روستایی حمایت کند

رسولی نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه باجه پست بانک روستای آیینه ورزان اظهار داشت: خدا را شاکرم که در دوره چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی از لایحه تأسیس پست بانک ایران به عنوان طرح پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت کردیم و امروز شاهد آثار و برکات این نهاد خدمتگزار در عرصه اقتصادی و پولی و بانکی هستیم.

وی افزود: ایجاد باجه از طریق پست بانک ایران یک فرصت اشتغال‌زایی و خدمات‌رسانی و مایه افتخار و بالندگی است و این بانک می‌تواند از کارگاه‌های کوچک و طرح‌های زود بازده و مشاغل پایدار روستایی حمایت کند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این بخش دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی هم فعالیت‌ها را باید توسعه بدهند و از ظرفیت این بانک استفاده کنند و خدمات بانک را به مردم روستا و مشتریان، معرفی کنند و با سپرده‌گذاری خود و افزایش منابع از مزایای انواع تسهیلات این بانک بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا