افتتاح دفتر موقوفه «محمد و علی‌خان والی» روستای علی‌آباد دماوند

دفتر موقوفه «محمد و علی‌خان والی» روستای علی‌آباد با حضور جمعی از مسئولان شهرستان دماوند افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، در مراسم دفتر موقوفه «محمد و علی‌خان والی» دادستان شهرستان دماوند، امام جمعه، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه و … حضور داشتند.

از اهداف راه‌اندازی این دفتر توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند ساماندهی اراضی موقوفه غیرمتصرفی «محمد و علی‌خان والی» در پلاک‌های ۱۰۷ و ۱۰۸ روستای علی‌آباد است.

حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در این مراسم با اشاره به اهمیت سنت وقف اظهار داشت: کسی که چیزی را وقف می‌کند منفعت آن را در روز قیامت به طور جاودان دریافت می‌کند، نیت واقف رساندن خیر و منفعت به دیگران است.

وی افزود: طبق فتاوای مراجع تقلید، وقف باید به حالت وقفیت خود باقی بماند و منافع آن در جهت نیت واقف مورد استفاده قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: یکی از بهترین موقوفات در شهرستان دماوند همین موقوفه‌ای است که ما را گرد هم آورده است و امید است با نظر کارشناسان و مسئولان قضایی حقوقی و ثبتی، طی وقفنامه به نیت واقف عمل شود و اگر افرادی حق و حقوقی در این موقوفه دارند، این حق ضایع نشود.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: مهم این است که این موقوفه به بهره‌وری خاص خودش برسد و به نیت واقف عمل شود، بخشی از این نیت برای خیرات است که برای انواع کارهای خیر می‌توان از آن استفاده کرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با نظر مثبت مسئولان استان، شهرستان و کشور نسبت به این موضوع توجه صورت گیرد و به زودی شاهد آثار و برکات خیر این مهم باشیم و به نیت این وقف عمل شود تا همگان از برکات آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا