فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند:

پیش بینی اعزام ۱۲۵۰ نفر زائر از شهرستان دماوند به مرقد مطهر امام خمینی(ره)/ ۲۸ دستگاه اتوبوس برای اعزام زائران به مرقد مطهر امام خمینی(ره) مورد نیاز است

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند پیش بینی اعزام ۱۲۵۰ نفر زائر از شهرستان دماوند با ۲۸ دستگاه اتوبوس به مرقد مطهر امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، سرهنگ روح الله عرب در دومین نشست ستاد هماهنگی گرامیداشت ارتحال امام خمینی(ره) شهرستان دماوند در سالن جلسات فرمانداری با حضور جمعی از مسئولان، اظهار داشت: بعد از صدور بیانه نخست انقلاب امسال نخستین سالی است که وارد دومین چهل‌سالگی انقلابشده‌ایم، از این دیدگاه ایام پیش رو تجدید پیمان با امام راحل و آرمان‌های ایشان و همچنین با ولی فقیه کشورمی باشد.

وی ادامه داد: حضور پرشور زائرین و افرادی که به مرقد امام خمینی اعزاممی‌شوند تا به فرمایشات مقام معظم رهبری گوش فرا دهند بسیار حائز اهمیتمی‌باشد.

*برنامه‌های ۱۴ و ۱۵ خردادماه در شهرستان دماوند باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: با توجه به شرایط خاصی که در منطقه و جهان اسلام حاکم است جایگاه نظام مقدس اسلامی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است لذا برنامه‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه سال جاری باید به صورت ویژه مورد عنایت مسئولین قرار گیرد و در راستای اعزام زائرین و برگزاری مراسم حداکثر تلاش و ظرفیت موجود به کار گرفته شود.

عرب افزود: در دومین گام از انقلاب اسلامی درک صحیح از شرایط بسیار حائز اهمیت می‌باشد و مسئولین باید ضمن درک شرایط حاکم بر جامعه و با توجه به ایام پیش رو وظایف خود را به درستی انجام داده و هرکس در هر نقش، سمت و پست مدیریتی که قرار دارد مسئولیتی بر عهده دارد.

وی در خصوص برنامه‌های مرتبط با ایام الله سوم خردادماه و فتح خرمشهر عنوان کرد: پایان عملیات بیت‌المقدس فتح خرمشهر بود که یادواره شهدای پاسدار نیز این ایام کلید خورده چرا که یازده تن از شهدای پاسدار شهرستان در اولین روز از عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسیده‌اند و از این باب طی چند سال گذشته یادواره‌ای برای این شهدا برگزار می‌کنند و ایام الله تنها مختص سوم خرداد و فتح خرمشهر نیست.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند تاکید کرد: تاکنون و طی این ایام اقدامات مناسبی در پایگاه‌های بسیج و در بین آحاد مردم شکل گرفته است اما باید به طور ویژه این امسال نیز این ایام مورد توجه قرار گیرد و مسئولین نیز اجرای مطلوب برنامه‌هایی را در سطح ادارات خود در دستور کار قرار دهند.

عرب افزود: بسیج ادارات برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده و انتظار بر آن است که در راستای پشتیبانی از این برنامه‌ها مسئولین ادارات نیز ورود پیدا کرده و خود را به عنوان یک انقلابی و با یک حرکت جهادی حضور داشته باشند و برگزاری این مراسم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند ضمن اشاره به فضاسازی مناسب با ایام الله سوم خرداد در سطح شهرستان عنوان کرد: فضاسازی علاوه بر سطح شهرستان در ادارات نیز باید صورت گیرد، در سنوات گذشته برخی ادارات کم لطفی کرده و تنها به نصب پارچه نوشته برای این ایام بسنده کرده‌اند و این در حالی است که دیگر این امر منسوخ شده و بهتر است ادارات و مسئولین باید به طور کامل ورود پیدا کنند و فضای داخلی اداره را نیز تزیین نمایند.

وی افزود: یوم الله سوم خرداد افتخار آفرینی است که صفحه جنگ را به گونه دیگری رقم زده و پیروزی که در این ایام رقم خورده داستان دفاع مقدس را نیز تغییر داده است و یکی از برگ‌های زرین انقلاب اسلامی کشورمان بوده و باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: فضاسازی ادارات، پایگاه‌های بسیج، کوچه و خیابان و فضای شهری بسیار حائز اهمیت می‌باشد و باید همه به آن ورود پیدا کنند.

وی گفت: در دهیاری‌ها و بخشداری‌ها ممکن است به هر دلیلی بسیج وظیفه خود را به طور کامل انجام ندهد که در راستا بخشداری و دهیاری‌ها باید ورود کنند و با تهیه بخشنامه و ابلاغ آن بر این موضوع تاکید ویژه کرده و به عنوان یک فرد انقلابی دغدغه برگزاری این برنامه‌ها را داشته باشند تا ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی محفوظ بماند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند تاکید کرد: دهیاران و بخشداران باید خیزش، حرکت و موجی را در راستای بزرگداشت این ایام ایجاد کنند.

عرب گفت: در رابطه با تجلیل از ایثار گران نیز باید همه ادارات وارد عمل شده و اگر کارمند ایثارگری دارند به صورت خودجوش از وی تجلیل کنند.

*متأسفانه تعداد اندکی از مسئولین در مراسم گلباران مزار شهدا حضور پیدا می‌کنند/ جایگاهی که مسئولین بر آن تکیه زده‌اند از برکت خون شهداست

همچنین وی به شرکت در برنامه نماز جمعه و گل‌باران مزار شهدا شاره کرد و گفت: اغلب شاهد آن هستیم که تعداد اندکی از مسئولین در مراسم گلباران مزار شهدا حضور پیدا می‌کنند و این جای سؤال دارد که جایگاهی که مسئولین در حال حاضر بر آن تکیه زده‌اند مگر غیر آن است که از برکت خون شهداست؟ چرا برخی مسئولین به این موضوعات کم توجهی کرده و به آن ورود پیدا نمی‌کنند؟

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند ادامه داد: تمامی مسئولین باید در مراسم گلباران شهدا حضور داشته باشند تا شهدا به برنامه زندگی و کار همه برکت دهند.

عرب به اعلام برنامه‌های ایام پیش رو پرداخت و گفت: نشست‌های روشنگری، گلباران مزار شهدا، ویژه برنامه فتح خرمشهر در سطح مساجد با محوریت حوزه‌ها ی مقاومت، سرکشی به خانواده‌های شهدا، مسابقات ورزشی، دیدار با پیشکسوتان شهدای دفاع مقدس، حضور راویان و پیشکسوتان در مساجد، ارسال پیامک به همه بسیجیان و مردم برای اطلاع رسانی در خصوص برنامه‌ها و تبریک این ایام از جمله مهمترین برنامه‌هایی که پیش بینی شده است.

عرب در رابطه با ایام ۱۴ و ۱۵ خردادماه سال جاری و ایام ارتحال امام خمینی (ره) عنوان داشت: حضور گسترده مردم در این ایام در مرقد رهبر انقلاب حکایت از آن دارد که مردم عزیز کشورمان همچنان پای آرمان‌های امام راحل و انقلاب ایستاده‌اند.

وی افزود: در اولین سال از دومین گام انقلاب مقام معظم رهبری قطعاً مباحثی را ارائه خواهند کرد که بسیار حائز اهمیت می‌باشد بنابراین حضور زائرین و مسئولین نیز ضمن تاکید بر اهدافی که در انقلاب بر گردن آنهاست باید ورود پیدا کنند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: برای سال جاری طبق سهمیه‌ای که ابلاغ شده بود ۱۸۰۰ نفر زائر از سطح شهرستان دماوند به مرقد مطهر برای مراسم ارتحال باید اعزام می‌شدند اما با توجه به اینکه ناوگان حمل و نقل استان تهران درگیر بوده و وسایل نقلیه عمومی در دسترس نیستند طی مکاتباتی که انجام گرفته این سهمیه به ۱۲۵۰ نفر تقلیل پیدا کرده و پیش‌بینی شده برای اعزام این تعداد زائر ۲۸ دستگاه اتوبوس مورد نیاز می‌باشد.

عرب گفت: با توجه به فاصله بیش از ۷۰ کیلومتری با مرقد امام خمینی و روزه بودن زائرین باید شرایط مناسبی برای آنها فراهم شود و وسیله نقلیه که انتخاب می‌شود کولر دار و با امکانات و اتوبوس بین شهری باشد.

وی افزود: از این رو قراردادی با مجموعه جوان سیر ایثار پیش بینی شده که باید تا فردا این قرارداد منعقد و هزینه آن نیز واریز گردد. از این رو خواهش دارم تا بخشداران و شهرداران تا فردا مبالغ را جمع‌آوری کرده تا نماینده فرمانداری به عنوان رکن اجرایی اقدام به انعقاد قرار داد مذکور نماید.

این مقام مسئول تصریح کرد: تعداد ۸ دستگاه اتوبوس برای دماوند، ۵ دستگاه اتوبوس برای رودهن، ۲ دستگاه اتوبوس برای آبعلی، ۱ دستگاه اتوبوس برای کیلان، ۵ دستگاه اتوبوس برای آبسرد در نظر گرفته شده است همچنین با توجه به اینکه منطقه مهرآباد و بخش جابان و سربندان نیز در حوزه شهری قرار ندارند ۵ دستگاه برای بخشداری دماوند و ۲ دستگاه اتوبوس برای بخشداری رودهن در راستای اعزام زائرین این منطقه نیز سهمیه‌بندی شده که باید توسط شهرداری‌ها و بخشداری‌ها تأمین هزینه گردند.

عرب در خاتمه عنوان داشت: باید از طریق مسئول امور مساجد استان تهران به‌تمامی مساجد ابلاغ شود تا در شب ارتحال که مصادف با عید فطر نیز می‌باشد برنامه‌ای برگزار گردد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن