فرماندار شهرستان دماوند خبر داد؛

اختصاص 220 ميليارد ریال بودجه به شهرستان دماوند در سال 97/ کاهش 50 درصدی میزان اعتبارات شهرستان دماوند به دلیل مشکلات اقتصادی

فرماندار شهرستان دماوند از اختصاص 220 ميليارد ریال بودجه به این شهرستان در سال 97 خبر داد و گفت: میزان اعتبارات شهرستان دماوند به دلیل مشکلات اقتصادی با کاهش حدود 50 درصدی روبرو بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در حاشیه نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به حساسیت اجرای مصوبات کمیته برنامه‌ریزی استان تهران در سال 96 نشستی با حضور تمامی دستگاه‌ها جهت پیگیری مصوبات در شهرستان دماوند برگزار شد.

وی ادامه داد: با توجه به گزارش‌هایی که از سوی ادارات داده شد تاکنون 90 درصد از مصوبات انجام شده و سایر دستگاه‌ها نیز مکلف شدند تا تعداد پروژه‌های باقی مانده حداکثر تا دهه فجر انجام شوند.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به قرار گرفتن در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی بیان کرد: امسال نقطه عطفی برای کشور است و تلاش داریم تا در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی، علمی، عمرانی و غیره بهترین برنامه‌ها را ارائه کنیم و تمام دستگاه‌ها نیز مکلف شدند تا پروژه‌های نیمه تمام را در دهه فجر تکمیل کرده تا از نظر پروژه‌ای بتوان گام‌های مهمی را برداشت.

صفری افزود: در حال حاضر با توجه به شرایط ویژه‌ بر کشور و تحریم‌های آمریکا باید ثابت کنیم که تحریم‌ها هیچ اثری در پیشبرد امور کشور ندارد.

وی با اشاره به برخی مصوبات و پروژه‌های مهم تصریح کرد: پروژه مهم و بزرگ فاضلاب شهرستان دماوند پروژه بزرگ سرهار، پل روگذر ترافیکی در منطقه گیلاوند، پروژه‌های گردشگری و غیره است که در دهه فجر به بهره‎‌برداری می‌رسد.

*راه‌اندازی 20 مورد بوم‌گردی در شهرستان دماوند

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده در سال جاری گفت: اعتبارات به دلیل مشکلات اقتصادی با کاهش حدود 50 درصدی روبرو بوده است اما در سال گذشته حدود 400 میلیارد ریال اعتبار شهرستان دماوند بود که از این میزان تنها 42 درصد جذب شده که امسال با اعتبار حدود 220 میلیارد ریال اگر بتوانیم جذب 100 درصدی داشته باشیم این امکان است که 6 درصد بیشتر از اعتبار سال گذشته اعتبار جذب کنیم.

صفری در پایان با اشاره به تصویب برنامه سند توسعه شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: سند توسعه به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده و با اشاره به مسائل گردشگری تا پایان سال جاری حداقل راه‌اندازی 20 مورد بوم‌گردی و 30 نقطه گردشگری شهری را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن