معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند:

برخی از مدیران دماوند اعتقادی به حل و فصل مسائل جوانان ندارد/ تاکنون گزارشی از ازدواج سفید در شهرستان دماوند نداشتیم/ باید برروی ازدواج سالم در دماوند تبلیغ کرد

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند با بیان اینکه برخی از مدیران اعتقادی به حل و فصل مسائل جوانان ندارد، گفت: تاکنون گزارشی از ازدواج سفید در شهرستان دماوند نداشتیم و باید برروی ازدواج سالم تبلیغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، شاهرخ جهانشاهی در ششمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: به نظر می‌رسد در حوزه جوانان اعتقادی به حل و فصل مسائل جوانان در بین برخی مدیران وجود ندارد یا کم است.

وی افزود: علیرغم تاکید فرماندار بر بررسی و گزارش عملکرد در زمینه جوانان در جلسه شاهد جلساتی هستیم که اغلب اعضا حضور ندارند و آماری از عملکرد دستگاه‌ها در ازدواج نداریم.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: باید برروی ازدواج سالم تبلیغ کرد، اخیراً در کلان‌شهرها و شهرها ازدواج سفید مطرح می‌شود، عنوان ازدواج سفید باید تغییر کند و دستگاه‌های فرهنگی همچون ارشاد مکلف است که یک نام مناسب برای آن انتخاب کند.

*دستگاه‌های مربوطه وجود ازدواج سفید در دماوند را بررسی کنند/ منطقه دماوند از مهاجرپذیری و تعداد زیادی دانشجویان برخوردار است

جهانشاهی گفت: در شهرستان دماوند ازدواج سفید نداریم اما در کلان‌شهرها این موضوع مطرح است و بازهم باید در شهرستان بررسی شود زیرا در این منطقه مهاجرپذیری و تعداد دانشجویان زیاد است.

وی عنوان کرد: باید در این زمینه مسئولان دستگاه‌های مربوطه گزارش و آمار ارائه دهند تا مشخص شود که ازدواج سفید در این منطقه وجود دارد یا خیر.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: ازدواج از موضوعات اصلی در حوزه جوانان است، ازدواج، اشتغال و مسکن از موارد مهم هستند که همگی باهم در ارتباط هستند و بدون اشتغال ازدواج سخت می‌شود.

جهانشاهی عنوان کرد: ازدواج مانع بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی روانی است که با تبلیغ و ترویج ازدواج می‌توان در کاهش آسیب‌ها گام برداشت، از سوی دیگر مسئولان موظف‌اند که به جوانان کمک و آنها را حمایت کنند.

وی تاکید کرد: حمایت جوانان در به کارگیری آنان و اشتغال‌زایی میسر است؛ مخصوصاً شهرداری‌ها می‌توانند به جوانان کمک کنند، نباید به راحتی از این موضوعات عبور کرد.

*جوانان آینده‌ساز و مدیران آینده کشور هستند/ برخی مسئولان تمایل ندارند از صندلی‌هایشان جدا شوند و به جوانان میدان و بها دهند

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: جوانان آینده‌ساز و مدیران آینده کشور هستند اما برخی مسئولان نمی‌خواهند از صندلی‌هایشان جدا شوند و به جوانان میدان و بها دهند.

جهانشاهی افزود: باید به جوانان اعتماد کرد در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به جوانان توجه بسیار شده است و استفاده از توانمندی‌های آنها مورد تاکید قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: دستگاه‌ها همه باید گزارشی از عملکرد یک‌ساله خود در زمینه جوانان ارائه دهند و انتظار می‌رود سال آینده اهتمام ویژه‌تری در این خصوص را شاهد باشیم و برنامه ریزی‌های مدونی براساس نظرات کارشناسی و کاربردی صورت گیرد.

*متناسب با شرایط و ظرفیت‌ها باید اقدامات مؤثری از جمله در زمینه ورزش برای جوانان صورت گیرد/ عملکرد بانک‌ها و صندوق قرض‌الحسنه در کمک به اشتغال‌زایی جوانان باید مشخص باشد

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند تصریح کرد: متناسب با شرایط و ظرفیت‌ها باید اقدامات مؤثری از جمله در زمینه ورزش برای جوانان صورت گیرد و آنها به رشته‌های مختلف ورزشی سوق یابند تا از آسیب‌ها دور باشند.

جهانشاهی با اشاره به اینکه مدیر خوب کسی است که در کنار برنامه‌ریزی دقیق، از تدبیر و قدرت پیش‌بینی و پیشگیری برخوردار باشد، گفت: عملکرد بانک‌ها و صندوق قرض‌الحسنه در کمک به اشتغال‌زایی جوانان باید مشخص باشد و علت عدم تحقق برنامه‌ها توسط دستگاه‌ها باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه از مشاور جوان در سطح شهرستان دماوند برخورداریم و قول‌هایی در خصوص ایجاد خانه جوان با شاخص‌های مشخص داده شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن