رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند:

دستگیری متخلفان شکار و صید ۸ قطعه اردک مهاجر در دماوند/ دو شکارچی دستگیر و یک قبضه سلاح غیرمجاز کشف شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند از دستگیری متخلفان شکار و صید ۸ قطعه اردک مهاجر در این شهرستان خبر داد و گفت: دو شکارچی دستگیر و یک قبضه سلاح غیرمجاز کشف شد.

محمد فریدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: براساس اخبار و اطلاعات واصله به این یگان دو نفر متخلف که مبادرت به شکار غیرمجاز و نگهداری یک قبضه سلاح غیرمجاز و لاشه ۸ قطعه اردک سرسبز و سرحنایی در منزل مسکونی و کارگاه نموده بودند، توسط مأمورین این اداره و در معیت عوامل پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان دماوند دستگیر شدند.

وی افزود: از آنجایی که عمل ارتکابی نامبردگان به استناد قانون شکار و صید ماده ۱۲ و قانون تشدید مجازات دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز جرم محسوب شده و مستوجب کیفر می‌باشد از این‌رو به جهت کشف حقیقت و جمع‌آوری آلات و ادوات و لاشه حیوانات شکار شده نامبردگان تحت پیگرد قرار گرفته و وفق مقررات و قوانین زیست محیطی برخورد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند ضمن هشدار به شکارچیان متخلف گفت: متخلفین مذکور با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند و در صورت مشاهده موارد تخلف، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد و امیدواریم که همگی بیش از پیش در حفظ و حراست از حیات وحش کوشا باشیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن