در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز ۹۸ در شهرستان دماوند مطرح شد؛

ارتقای وضعیت اماکن گردشگری در شهرستان دماوند/ هرگونه عملیات ساختمانی اعم از مجاز یا غیرمجاز شهرستان دماوند در ایام نوروز ۹۸ متوقف شود/ نظارت و کنترل جدی نسبت به ساخت‌وسازهای غیرمجاز شهرستان دماوند در ایام نوروز ۹۸

در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز ۹۸ در شهرستان دماوند ارتقای وضعیت اماکن گردشگری و توقف هرگونه عملیات ساختمانی اعم از مجاز یا غیرمجاز این شهرستان تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، علی شیوا، معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند در نخستین نشست ستاد خدمات سفر نوروز ۹۸ در سالن جلسات فرمانداری شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: ستاد خدمات سفر به منظور افزایش سطح خدمات‌رسانی به مردم، مسافران و گردشگرانی تشکیل شده که در ایام نوروز به این شهرستان سفر می‌کنند.

وی افزود: در نشست امروز احکام روسای کمیته‌ها مشخص و جایگاه و وظایفشان تبیین گردید، همچنین مقرر شد که مسئولان کمیته‌ها جلسات مربوطه را تشکیل داده و نتایج را به مسئول ستاد اعلام کنند.

معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: در مجموع ۲۷ مصوبه داشتیم که اغلب ناظر به اجرای پروژه‌های عمرانی ایمن‌سازی مسیرها و ارتقای وضعیت اماکن گردشگری بوده است که با توجه با آغاز زود هنگام فعالیت ستاد خدمات سفر امیدواریم وضعیت بهتری در ارائه خدمات به مردم را نسبت به سال گذشته شاهد باشیم.

شیوا همچنین جلساتی مبنی در خصوص کنترل ساخت و ساز غیرمجاز و ستاد حمل و نقل و ترافیک نیز برگزار شد و مقرر گردید دستگاه‌های مرتبط با کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز نظارت خود را در ایام نوروز مضاعف کنند.

وی گفت: دستگاه‌های مرتبط مکلف شدند که نیروهای کشیک خود را برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز معرفی کنند و در ایام نوروز حضور همه جانبه و مستمر داشته باشند که علاوه‌بر این تمام ساخت‌وسازهای مجاز و غیرمجاز در ایام نوروز متوقف می‌شوند تا امکان ایجاد مزاحمت برای تردد مردم نباشد؛ همچنین حفاری‌های گاز، برق و … در ایام نوروز غیرقانونی است و مجوز صادر نمی‌شود تا چهره شهر زیبا باشد.

معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند تصریح کرد: در ستاد شورای هماهنگی ترافیک شهرستان دماوند مقرر شد نصب و اصلاح علائم راهنمایی رانندگی، رفع نقاط حادثه خیز و اصلاح هندسی نقاط و تلاش بیشتر برای رفع سد معبر و زیباسازی معابر شهری به ویژه در مبادی ورودی شهرها صورت گیرد.

شیوا با بیان اینکه چند نقطه استراتژیک از باب شناسایی شهرستان دماوند وجود دارد که اصلی‌ترین آن آستان مقدس امامزاده هاشم(ع) است، گفت: متولیانی که در این زمینه دخیل هستند باید توجه ویژه‌ای نسبت به آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) داشته باشند.

*اصناف باید نظارت‌های خود را در ایام نوروز ۹۸ تشدید کند/ نظارت و کنترل جدی نسبت به ساخت‌وسازهای غیرمجاز شهرستان دماوند در ایام نوروز ۹۸

وی گفت: اصناف علاوه‌بر نظارت‌های عادی باید برای برخی فعالیت‌های خود کشیک‌هایی داشته باشد تا در ایام نوروز شاهد تعطیلی نانوایی‌ها نباشیم و گاهی پلیس‌راه یا راهور به جهت باز کردن گره‌های ترافیکی نیاز به حمایت دیگر دستگاه‌ها و مسئولان همچون اصناف و نیروی انتظامی دارند از این رو موضوعاتی همچون تأمین پارکینگ باید مورد توجه بیشتری باشد.

*اصلاح هندسی مبادی ترافیکی ورودی شهرها توسط شهرداری‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای تا قبل از ۱۵ اسفندماه به اتمام برسند

معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: رعایت کامل مباحث ترمیم و اصلاح هندسی مبادی ترافیکی ورودی شهرها توسط شهرداری‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز از دیگر مصوبات است و پروژه‌ها باید تا قبل از ۱۵ اسفندماه به اتمام برسند.

شیوا افزود: در ستاد کنترل ساخت و ساز غیرمجاز، شهرداری، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی موظفند در ایام نوروز نظارت خود را در کنترل ساخت‌وسازهای غیرمجاز تشدید کنند و گزارش روزانه باید تهیه شود.

وی تاکید کرد: تعامل تمام روسای کمیته‌ها و ادارات با رسانه‌ها باید بیش از گذشته باشد و تا حد امکان از شهرستان اخبار مثبت پخش شود تا تلاش‌های دست‌اندرکاران در حوزه‌های مختلف دیده شود.

معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: به شهرداری‌ها ابلاغ شود که در ایام نوروز هرگونه عملیات ساختمانی اعم از مجاز یا غیرمجاز متوقف شود، زیرا امکان تشخیص مجاز بودن یا نبودن آن سخت می‌شود و علاوه بر ایجاد زحمت برای مردم، مجموعه را با ساخت‌وسازهای غیرمجاز مواجه می‌کند.

شیوا در ادامه خاطرشان کرد: همچنین در خصوص‌ترمیم جاده‌ها، ترمیم علائم امدادی و نصب آنها و لکه‌گیری معابر به شهرداری‌ها ابلاغ لازم صورت می‌گیرد.

*آمادگی ۳۰ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند در ایام نوروز ۹۸/ هیچگونه اقدامی برای فعال کردن پایگاه اورژانس جابان با توجه به حوادث زیاد جاده‌ای صورت نگرفت

سعید طاهری، رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند در این نشست اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر از ۲۵ اسفندماه سال ۹۷ تا ۱۷ فروردین ۹۸ به صورت ۲۴ ساعته با حضور ۳۰ نفر از نجات‌گران، امدادگران و پرسنل آماده خدمت‌رسانی به منطقه است که در این رابطه در پایگاه‌های آبعلی و… نیروی ویژه مستقر شده و نیز کشیک سیار و نیمه موقت در آبسرد فعال می‌شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند بیان کرد: با توجه به فعال نبودن پایگاه اورژانس در جابان مقرر شد که این منطقه در اختیار هلال‌احمر قرار گیرد، اما به دلیل مشکلات تملک این مکان در اختیار وزارت بهداشت و درمان هیچ‌گونه اقدامی صورت نگرفت.

طاهری گفت: پایگاه نیمه موقت در آبسرد تشکیل خواهد شد و خدمات لازم بهداشتی و ایمنی ارائه می‌شود و ورودی شهر دماوند باید از نظم و امکانات لازم برای داوطلبان برخوردار باشد و جمعیت هلال‌احمر در ایام نوروز آماده‌باش کامل است.

*آمار حوادث در محورهای هزار و تهران-فیروزکوه محدود‌های جابان و سربندان بالاست

وی تصریح کرد: بیشتر اوقات شاهد وقوع حادثه در جاده هراز هستیم و باید نسبت به حادثه‌خیز بودن در منطقه رستوران ترنج که همواره هشدارهای لازم داده می‌شود و همیشه شاهد حادثه‌های مرگبار هستیم از مسئولان درخواست می‌شود نسبت به این موضوع توجه کرده و موارد ایمنی رعایت شود؛ علاوه‌بر این در مناطقی همچون جابان و سربندان حوادث بسیاری را شاهد هستیم.

*پذیرش اسکان مسافرین نوروزی در ۵ مدرسه شهری دماوند/ جمع‌آوری بنرهای اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش سال گذشته در سطح شهر دماوند توسط شهرداری

مهرداد پورفتحی، رئیس آموزش و پرورش دماوند در این نشست اظهار کرد: اسکان مسافرین برعهده آموزش و پرورش است، امسال نیز همچون سال گذشته سه مدرسه داخل شهری و دو مدرسه در آبسرد و کیلان برای پذیرش مسافران تجهیز شده‌اند.

وی افزود: امکانات ویژه همچون تخت، تلویزیون و… در کلاس‌ها فراهم شده‌اند و مشکل خاصی در زمینه تجهیزات وجود ندارد و در مواقع اضطرار و کمبود فضا، نمازخانه نیز در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

رئیس آموزش و پرورش دماوند تصریح کرد: یکی از چالش‌ها در خصوص اطلاع‌رسانی است، سال گذشته در ورودی‌ها اطلاع‌رسانی وجود نداشت و بنرهایی هم نیز در سطح شهر نصب شده اما شهرداری دماوند اقدام به جمع‌آوری کرده بود، بهتر است اطلاع‌رسانی‌ها و نصب بنرها برعهده خود شهرداری باشد تا مشکلی پیش نیاید.

*هشدار به دستگاه‌های مربوطه نسبت به حوادث ریزش سنگ در محور هزار

سروان حمزه صالحی، جانشین پلیس‌راه آبعلی در این نشست اظهار کرد: از لحاظ برخورد با تخلفات حادثه‌ساز، برخورداری از یک ماشین نامحسوس واقعاً لازم است؛ چار که توجه به موضوع مذکور در جلوگیری از تخلفات و تصادفات و سبقت‌ها و سرعت غیرمجاز مؤثر می‌باشد.

وی گفت: در مورد ریزش سنگ محور هزار در دی‌ماه مکاتباتی انجام شده است، با تمام شدن فصل سرما و گرم شدن هوا به طور طبیعی و روزانه شاهد ریزش سنگ هستیم؛ این موضوع یک معضل است که از محدوده رستوران ترنج تا رستوران مرمر امتداد دارد.

جانشین پلیس‌راه آبعلی تصریح کرد: با توجه به اینکه در چند روز گذشته پدیده وقوع حادثه بهمن را نیز شاهد شدیم، مکاتبات انجام و قول‌هایی داده شده است.

نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز 98 در شهرستان دماوند (1) نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز 98 در شهرستان دماوند (1)

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن