در نشست کارگروه گردشگری شهرستان دماوند مطرح شد؛

ادارات موظف نسبت به حل مشکلات سرمایه‌گذاران بخش گردشگری در دماوند هستند/ سایت اطلاعات گردشگری شهرستان دماوند باید راه‌اندازی شود

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه ادارات موظف نسبت به حل مشکلات سرمایه‌گذاران بخش گردشگری در شهرستان دماوند هستند، گفت: سایت اطلاعات گردشگری در شهرستان دماوند باید راه‌اندازی شود.

مجید صفری در حاشیه نشست کارگروه گردشگری شهرستان دماوند با حضور معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: در این نشست موضوعات خوبی مطرح شد و حدود هشت مورد از مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری در شهرستان دماوند در بخش میراث فرهنگی و گردشگری عنوان و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان مصوب شد که موارد مذکور توسط ادارات مربوطه پیگیری شود و براساس سیاستی مبنی بر حل قطعی مشکلات سرمایه‌گذاران ادارات موظف شدند نسبت به رفع مشکلاتشان اقدام کنند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در صورت وجود موارد خاص که نیاز به هماهنگی با وزارتخانه و استان داشته باشد نیز مقرر شد بعد از اقدام شهرستان این اتفاق را شاهد باشیم.

*برپایی نمایشگاه دستاوردهای روستایی در نمایشگاه بین‌المللی استان تهران با دعوت از سرمایه‌گذاران/ فرصت‌های بسیار خوبی در شهرستان دماوند از لحاظ گردشگری، اشتغال، بومگردی و صنایع‌دستی وجود دارد

صفری بیان کرد: برای برپایی نمایشگاه دستاوردهای روستایی در نمایشگاه بین‌المللی، تمام شهرداران ۵ شهر و روستاهای بخش‌های رودهن و مرکزی مکلف شدند در این نمایشگاه شرکت کنند که از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به جهت حضور در نمایشگاه دعوت می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرصت‌های بسیار خوبی که در شهرستان دماوند از لحاظ گردشگری، اشتغال، بومگردی و صنایع‌دستی وجود دارد، پیش‌بینی می‌شود که این نمایشگاه یکی از بهترین نمایشگاه‌های سطح استان تهران یا کشور شود لذا بر شرکت حداکثری افراد تاکید شد.

فرماندار در ادامه گفت: یک پیشنهادی که به طور جدی پیگیر آن هستیم و به میراث فرهنگی ابلاغ کردیم راه‌اندازی سایت اطلاعات گردشگری در شهرستان دماوند است، به این شکل که وقتی مسافر یا گردشگر وارد شهرستان می‌شود اطلاعات شهرستان بر روی تلفن همراه ظاهر شود و از مناطق بومگردی و رستوران‌ها و … مطلع شود.

صفری تصریح کرد: مقرر شده است برای رسیدن به هدف مذکور میراث فرهنگی از اطلاعات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بهره ببرد.

*ایجاد ظرفیت‌های گردشگری در شهرستان دماوند از اهداف سازمانی است

علیرضا جعفری، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در حاشیه این نشست با اشاره به ظرفیت حوزه‌های گردشگری در شهرستان دماوند اظهار داشت: آنچه در دماوند به عنوان شهر نمونه گردشگری پایه‌ریزی شده و جزو نقاط مورد هدف سازمانی ما است، ایجاد ظرفیت‌های مرتبط با گردشگری در دماوند است که دارای گستره بسیاری می‌باشد.

وی ادامه داد: ما در حوزه‌های مختلف روستایی، بوم‌گردی، حوزه‌های میان راهی در قالب مجتمع‌ها و سایر تأسیسات که براساس ماده یک آئین‌نامه اجرایی در این زمینه مجوز داده می‌شود فعالیت داریم و علاوه بر این اعتباراتی نیز در زمینه طرح مطالعات جامع منطقه‌ای در نظر گرفته شده که براساس شرایط و نیاز به ویژه در شهرهای نمونه گردشگری و شهرهای پایلوت مناسب سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری مانند فیروزکوه، دماوند، شمیرانات و شهر ری اجرا می‌شود.

*بخشی از اهداف در بخش گردشگری باید براساس طرح آمایش سرزمینی اجرا می‌شود/ پیشرفت ۵۰ درصدی در ۸۹ پروژه حوزه گردشگری استان تهران طی سال جاری/ اجرای ۴۱ پروژه هتل گردشگری در استان تهران

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران با بیان اینکه اهداف در بخش گردشگری باید براساس طرح آمایش سرزمینی اجرا شود، تصریح کرد: این موضوع مستلزم زمان است و برای همین به صورت منطقه‌ای پایه‌گذاری مطالعات صورت گرفته تا افقمان در بحث سرمایه‌گذاری شفاف شود و برای این طرح حدود ۲۶۰‌ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

جعفری سپس با اشاره به گستره فعالیت‌ها در حوزه گردشگری در استان تهران افزود: در بحث معرفی فعالیت‌ها در زمینه گردشگری جهت اخذ تسهیلات بانکی با بهره کم در حوزه‌های روستایی عشایری، اجرای ۴۱ پروژه هتل  در استان تهران که عمده این تعداد نیز به شهر تهران بر می‌گردد و ۸۹ پروژه در استان تهران به میانگین پیشرفت ۵۰ درصدی از جمله فعالیت‌های سال جاری در حوزه گردشگری است.

نشست کارگروه گردشگری شهرستان دماوند با حضور معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران (1) نشست کارگروه گردشگری شهرستان دماوند با حضور معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران (1)

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن