اخطار پلمب ۲۰ واحد صنفی در دماوند به علت عدم رعایت مقررات قانون نظام صنفی/ معدوم سازی ۳۰ کیلوگرم جوجه کباب زعفرانی به علت عدم رعایت بهداشت

۲۰ واحد صنفی در دماوند به علت عدم رعایت مقررات قانون نظام صنفی طی گشت مشترکی اخطار پلمب دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، گشت ویژه نظارت و بازرسی با حضور تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت به همراه شبکه بهداشت و درمان از واحدهای صنفی شهرستان دماوند انجام شد.

بهمن حسن بیگی، رئیس تعزیرات حکومتی شرق استان تهران در گفتگویی اظهار داشت: طبق گزارشات عدیده مردمی مبنی بر تخلف بسیاری از اصنافی که در سه راهی گیلاوند مستقر هستند، بر آن شدیم تا در همه رسته‌های صنفی گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی با حضور بازرسی نظارت اصناف، شبکه بهداشت و درمان، اتحادیه و نمایندگان شهرداری جهت برخورد با سد معبر داشته باشیم.

وی افزود: در راستای هدف مذکور امروز صبح گشت‌ها از ابتدای سه راهی گیلاوند آغاز شد، تمام میوه فروشان این مناطق به سبب نداشتن فاکتورهای معتبر و پروانه کسب یا داشتن ایراداتی از حیث قانون نظام صنفی مشکلاتی داشتند.

رئیس تعزیرات حکومتی شرق استان تهران ادامه داد: در چارچوب قانون نظام صنفی تذکرات لازم به افراد مذکور داده شد و برای چند واحد صنفی که قانون را رعایت نکرده بودند پرونده تشکیل شد و اخطار پلمب به افرادی که سد معبر می‌کنند داده شد.

حسن بیگی بیان کرد: مقرر شده است در صورت عدم رعایت حریم واحد صنفی به اتاق اصناف مراجعه کنند و اگر این حریم رعایت نشود و قانون نظام صنفی دچار خدشه شود، این واحدها پلمب می‌شوند.

وی در خصوص میوه فروشی معروف به کم‌فروشی گفت: طی گشت اکیپ‌ها مشخص شد که میوه‌های این میوه فروشی کیفیت خوبی ندارند به همین دلیل نمی‌تواند ملاک قیمت گذاری مردمی برای سایر میوه فروشان باشد.

رئیس تعزیرات حکومتی شرق استان تهران گفت: واحد میوه فروشی مذکور فاقد فاکتور خرید بود و اقدامش تخلف بود، بازرسی نظارت اصناف موظف است فاکتورها را به اتاق اصناف منتقل و اصناف درصد سود را محاسبه کند تا در صورت تخلف پرونده جهت رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند ارسال شود.

حسن بیگی بیان کرد: این میوه فروشی کیفیت مطلوب را ندارد و از نظر رئیس اتحادیه میوه‌فروشان شهرستان دماوند که در این گشت همراه بود نیز قیمت‌گذاری این واحد صنفی بالاست که تخلف محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که این فرد مقررات قانون را رعایت نکند تشکیل پرونده صورت می‌گیرد و این واحد جریمه می‌شود.

حسن بیگی گفت: حدود ۲۰ واحد صنفی اخطار پلمب دریافت کردند که ناشی از عدم رعایت مقررات در قانون نظام صنفی است و در صورت ادامه و بی‌توجهی به تذکرات، واحد صنفی در اسرع وقت پلمب می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به نظرات کارشناسان شبکه بهداشت و درمان که در گشت‌ها حضور داشتند، حدود ۳۰ کیلو از مواد غذایی فرآوری شده  معدوم شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن