اجرای مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه و ازداوج آسان توسط سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند به‌مناسبت عید غدیر/ توزیع ۱۱۱۰ بسته معیشتی و ۴۱ سری جهیزیه در بین نیازمندان سطح شهرستان دماوند

مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه و ازداوج آسان توسط سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند به‌مناسبت عید غدیر برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، صبح امروز در مراسمی با حضور فرماندار، دادستان، فرمانده سپاه و رئیس اداره صمت طرح مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه به مناسبت دهه امامت و ولایت ویژه آسیب دیدگان بحران ناشی از کرونا به اجرا درآمد.

در این مرحله بیش از ۱۱۱۰ بسته معیشتی به نیازمندان آسیب دیده از کرونا و ۴١ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند با نشان‌های تولید داخلی در سال جهش تولید اهدا شد.

سرهنگ  روح‌الله عرب، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: امروز به مدد خیرین سطح شهرستان و پایگاه‌های بسیج، 1110 بسته معیشتی تهیه شده است که به همراه 41 سری جهیزیه به افرادی که از قبل شناسایی شده‌اند در سطح شهرستان توزیع خواهد شد.

وی افزود: سبد کالایی که تهیه شده شامل ارزاق و مایحتاج اولیه خانوارها همچون برنج، روغن، حبوبات، گوشت و مرغ است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند بیان کرد: این اقلام توسط پایگاه‌های بسیج و براساس اقدامات دوره‌های قبلی رزمایش همدلی بین خانواده‌های کم برخوردار و اغلب افرادی که با بیماری کووید19 درگیر بوده‌اند، توزیع می‌شود.

عرب ادامه داد: منابع مالی جهیزیه‌ها توسط بسیجیان در سطح پایگاه‌ها تامین شد و در این مرحله 41 سری جهیزیه شامل اقلام موردنیاز منزل اعم از یخچال، جاروبرقی و… است که در اسرع وقت در راستای ازدواج آسان به خانواده‌های نیازمند اهدا می‌شود.

*سپاه و بسیجیان شهرستان دماوند از زمان شیوع بیماری کرونا با محوریت کمک‌های مردمی در کنار مسئولان بودند

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در این مراسم اظهار کرد: از زمان شروع بیماری کرونا در شهرستان، سپاه و بسیجیان محوریت کمک‌های مردمی را بر عهده گرفتند و از سوی دیگر برای اجرای سیاست‌های دولت در کنار مسئولان بودند.

وی افزود: بسیجیان با کمک خیرین و پایگاه‌های سطح شهرستان کمک‌هایی را برای اقشار آسیب‌پذیر جمع‌آوری کردند که این اقدام بسیار ارزشمند و پسندیده است.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در کنار این اتفاق انسانی مقام معظم رهبری بر کمک مومنانه تاکید کردند و قطعا همه دولتمردان در حوزه نظامی و انتظامی و مخصوصا سپاه و بسیج بر این اوامر تاکید کرده و در این چارچوب حرکت کردند.

حیدری ادامه داد: امروز نیز نشانه‌هایی از اطاعت از این امر مهم و بزرگ را در شهرستان شاهد هستیم، این اقدامات نشان از اتحاد و همدلی مردم دارد؛ هرچند مبالغ و ارقامی که اعلام می‌شود شاید نتواند تمام مشکلات یک خانواده را حل کند اما این اقدامات نشان از امید و اتحاد برای شکست دادن یک بحران را دارد.

وی تصریح کرد: هر قدر امید بیشتر باشد و بیشتر در کنار یکدیگر باشیم، بهتر می‌توانیم بر مشکل بزرگ کرونا پیروز شویم و همچون گذشته در بحران‌ها سربلند و سرافراز باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: از مردم شریف شهرستان درخواست می‌شود در حد توان خود در کنار دیگر همشهریان باشند، برادران سپاه و بسیج محوریت این مهم را بر عهده دارند و قادرند با ارتباط گیری در پایگاه‌ها و مراکز در این کار خیر و بزرگ تا پایان بیماری کرونا یاریگر ما باشند.

*نذورات و کمک‌های مردمی شهرستان دماوند در ماه‌های محرم و صفر به سمت نیازمندان سوق داده شود

حجت‌الاسلام کاظم فتاح‌دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: در آستانه عید سعید غدیر و در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه که رهبر انقلاب تاکید کردند، مرحله دوم این رزمایش در شهرستان دماوند با کمک مردم، خیرین و بسیجیان و همه کسانی که دل در گرو این نظام دارند در حال انجام است.

وی افزود: برای تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج آسان که مورد تاکید رهبر انقلاب است، تعدادی جهیزیه همچنین تعداد زیادی بسته‌های کمک معیشتی آماده شده است که به خانواده‌های نیازمند اهدا می‌شود.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: امید است در ماه‌های محرم و صفر نیز نذورات و کمک‌های افراد توانمند به سمت پایگاه‌های بسیج در همه مناطق سوق داده شوند و بتوانیم مراحل بعدی رزمایش همدلی را ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: این اقدامات مسابقه شرکت در کار خیر است که همه باید کمک کنیم و طبق آیات قرآنی در کارهای خیر از یکدیگر سبقت بگیریم تا برگ زرینی برای روز آخرت در این ایام ثبت کنیم و این دوران را سپری کرده و ایران قوی‌تری را به دست نسل‌های بعدی برسانیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا