به بهانه روز ملی دماوند صورت گرفت؛

آیین پاسداشت شاهنامه فردوسی در شهر دماوند + تصاویر

آیین پاسداشت شاهنامه فردوسی در فرهنگسرای کوثر شهر دماوند با حضور جمعی از مسئولان و علاقه‌مندان به عرصه ادبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، این مراسم به بهانه روز ملی دماوند با سخنرانی دکتر «میرجلالدین کزازی» از بزرگان شاهنامه‌خوانی ایران به همراه نقالی و موسیقی برگزار گردید.

سیروس ملکی، مسئول گروه شاهنامه‌خوانی شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: بر آن شدیم که در دماوند نیز همچون شهرهای مهم دیگر نشست‌های شاهنامه‌خوانی را به طور مرتب برگزار کنیم.

وی افزود: امسال در قالب ۲۰ نشست شاهنامه‌خوانی، از نخستین برگ شاهنامه تا بخش زال خوانده شده است، این نشست‌ها به طور مرتب شنبه‌ها ساعت ۱۸ برگزار می‌شود و همچنان ادامه دارد.

مسئول گروه شاهنامه‌خوانی شهرستان دماوند ادامه داد: آیین پاسداشت برای شاهنامه فردوسی به بهانه روز ملی دماوند و جشن تیرگان و با حضور ادیبان و دوستداران ادب و هنر برگزار شد.

ملکی بیان کرد: مقرر شده که از دکتر کزازی بزرگترین شاهنامه شناس دنیا به همراه دو گروه موسیقی و دو گروه نقالی دعوت به عمل آید تا در این مراسم حضور داشته باشد.

*عضویت ۳۳ نفر در انجمن ادبی شهرستان دماوند

جواد حاج آخوندی، مسئول انجمن ادبی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم اظهار کرد: حدود ۲۷ سال پیش انجمن ادبی دماوند را به همراه بزرگانی همچون استاد علمداری، مسرور و دیگر اساتید ادبیات تأسیس کردیم.

وی افزود: با تأسیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در دماوند، به این انجمن فضا و مکان اختصاص داده شد و به فعالیت‌های خود تا امروز ادامه داد.

مسئول انجمن ادبی شهرستان دماوند با اشاره به برگزاری مراسم پاسداشت شاهنامه فردوسی، افزود: انجمن تاکنون برنامه‌ها و همایش‌های ادبی بسیاری برگزار کرده است و مراسم پاسداشت شاهنامه نیز با تلاش گروه شاهنامه خوانی زیر نظر انجمن ادبی و مشارکت و همکاری انجمن ادبی برگزار شد که با استقبال خوبی همراه شد.

حاج آخوندی عنوان کرد: اعضای اصلی انجمن ۳۳ نفر هستند اما در جلسات که هر چهارشنبه ساعت چهار و نیم تا ۶ بعدازظهر برگزار می‌شود، حدود ۲۰ نفر یا بیشتر شرکت می‌کنند.

وی در پایان گفت: نکته جالب توجه این است که در تمام این ۲۷ سال از فعالیت انجمن ادبی دماوند، جلسات به‌ جز روزهایی که تعطیلی بوده است، هر هفته دایر بوده و هرگز فعالیت آن متوقف نشده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن