به بهانه روز ملی دماوند صورت گرفت؛

آیین پاسداشت شاهنامه فردوسی در شهر دماوند + تصاویر

آیین پاسداشت شاهنامه فردوسی در فرهنگسرای کوثر شهر دماوند با حضور جمعی از مسئولان و علاقه‌مندان به عرصه ادبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، این مراسم به بهانه روز ملی دماوند با سخنرانی دکتر «میرجلالدین کزازی» از بزرگان شاهنامه‌خوانی ایران به همراه نقالی و موسیقی برگزار گردید.

سیروس ملکی، مسئول گروه شاهنامه‌خوانی شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: بر آن شدیم که در دماوند نیز همچون شهرهای مهم دیگر نشست‌های شاهنامه‌خوانی را به طور مرتب برگزار کنیم.

وی افزود: امسال در قالب 20 نشست شاهنامه‌خوانی، از نخستین برگ شاهنامه تا بخش زال خوانده شده است، این نشست‌ها به طور مرتب شنبه‌ها ساعت 18 برگزار می‌شود و همچنان ادامه دارد.

مسئول گروه شاهنامه‌خوانی شهرستان دماوند ادامه داد: آیین پاسداشت برای شاهنامه فردوسی به بهانه روز ملی دماوند و جشن تیرگان و با حضور ادیبان و دوستداران ادب و هنر برگزار شد.

ملکی بیان کرد: مقرر شده که از دکتر کزازی بزرگترین شاهنامه شناس دنیا به همراه دو گروه موسیقی و دو گروه نقالی دعوت به عمل آید تا در این مراسم حضور داشته باشد.

*عضویت 33 نفر در انجمن ادبی شهرستان دماوند

جواد حاج آخوندی، مسئول انجمن ادبی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم اظهار کرد: حدود 27 سال پیش انجمن ادبی دماوند را به همراه بزرگانی همچون استاد علمداری، مسرور و دیگر اساتید ادبیات تأسیس کردیم.

وی افزود: با تأسیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در دماوند، به این انجمن فضا و مکان اختصاص داده شد و به فعالیت‌های خود تا امروز ادامه داد.

مسئول انجمن ادبی شهرستان دماوند با اشاره به برگزاری مراسم پاسداشت شاهنامه فردوسی، افزود: انجمن تاکنون برنامه‌ها و همایش‌های ادبی بسیاری برگزار کرده است و مراسم پاسداشت شاهنامه نیز با تلاش گروه شاهنامه خوانی زیر نظر انجمن ادبی و مشارکت و همکاری انجمن ادبی برگزار شد که با استقبال خوبی همراه شد.

حاج آخوندی عنوان کرد: اعضای اصلی انجمن 33 نفر هستند اما در جلسات که هر چهارشنبه ساعت چهار و نیم تا 6 بعدازظهر برگزار می‌شود، حدود 20 نفر یا بیشتر شرکت می‌کنند.

وی در پایان گفت: نکته جالب توجه این است که در تمام این 27 سال از فعالیت انجمن ادبی دماوند، جلسات به‌ جز روزهایی که تعطیلی بوده است، هر هفته دایر بوده و هرگز فعالیت آن متوقف نشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن