آیین نکوداشت مُروجین هنر مقدس خوش‌نویسی در دماوند/ برپایی نخستین نمایشگاه خوشنویسی باخودکار در دماوند

آیین نکوداشت مُروجین هنر مقدس خوش‌نویسی شهرستان دماوند در مجتمع فرهنگی و هنری کوثر با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان برگزار شد.

علیرضا صلاحی، مسئول انجمن خوشنویسان شهرستان دماوند در حاشیه مراسم نکوداشت مُروجین هنر مقدس خوش‌نویسی شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: هدف از برگزارى این مراسم، تجلیل از پنج نفر معلم شاخص خوشنویسی که سال‌ها در جهت آموزش و ترویج این هنر اصیل به دانش‌آموزان تلاش کرده‌ و برپایی نمایشگاه «نقطه خیال» همراه با ٣۵ اثر هنری از ١١ نفر از هنرجویان جوان آموزشگاه خوشنویسى در عرصه خط تحریرى می‌باشد.

 وى افزود: انجمن خوشنویسى شهرستان دماوند با برخوردارى از یک نفر با مدرک استادى، ۴ نفر با مدرک فوق ممتاز، ١٢ نفر با مدرک ممتاز، حدود ۲۰ نفر در دوره‌های عالی و خوش و تعداد زیادى هنرجو در دو آموزشگاه خوشنویسى، داراى رتبه خوبى در انجمن خوشنویسان ایران است.

مسئول انجمن خوشنویسان شهرستان دماوند تاکید کرد: همچنین امیدواریم با همکارى مسئولان استانی و شهرستانی، قدم‌هاى بیشترى در زمینه اعتلاى این هنر با ارزش و شریف برداشته و خوشنویسى به‌عنوان یک نیاز، مورد توجه عموم مردم قرار گیرد.

لازم به ذکر است که نمایشگاه «نقطه خیال» نخستین نمایشگاه خوشنویسی باخودکار در سطح استان تهران می‌باشد و از ۱۹ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه به مدت هشت روز در فرهنگسرای مجتمع کوثر و هنری برپاست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن