با حضور شاعر برجسته کشوری برگزار شد؛

آیین نکوداشت روز قلم و افتتاحیه برنامه‌های ادبی در کنار برج یادمان شبلی

آیین نکوداشت روز قلم و افتتاحیه برنامه‌های ادبی در کنار برج یادمان شبلی با حضور غلامرضا طریقی، شاعر برجسته کشوری و مسعود فروتن، نویسنده و کارگردان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تارود عباس صفری، شهردار دماوند در این مراسم اظهار کرد: برخی از تعامل‌های اجتماعی در بزرگداشت‌های مختلف اتفاق می‌افتد و می‌توان گفت که جریان زندگی به‌واسطه این ایام در شهر جاری می‌شود.
وی افزود: شهر پیکره‌ای است که اگر در کنار روح انسان و تبادلات اجتماعی قرار بگیرد دارای پویایی و قدرت خواهد بود و اگر همکاری، تعامل و وحدت رویه داشته باشد معنی واقعی شهر را پیدا می‌کنیم.
شهردار دماوند ادامه داد: ما فضاهای عمومی شهر جزء لاینفک جاذبه‌های شهری هستند؛ برج یادمان شبلی به‌عنوان اثر هنری، هویتی و تاریخی شهر دماوند شناخته می‌شود و بستری برای پذیرایی از اقشار مختلف شهر به وجود می‌آورد.

صفری گفت: یکی از عناصر و ابزاری که می‌تواند این‌گونه گردهمایی‌ها را در فضاهای عمومی تقویت کند هنر است و امروز به‌واسطه شاهکار هنر شاهد حضور افراد در کنار یکدیگر هستیم.
وی خاطرنشان کرد: هنر علاوه بر اینکه باعث آشنایی و آشتی مردم با فضاهای عمومی می‌شود، چالش‌های اجتماعی را نیز کاهش می‌دهد؛ ما در راستای اوقات فراغت باید از بزه‌های اجتماعی بکاهیم و این موضوع با حوزه فرهنگ و هنر در فضاهای عمومی اتفاق می‌افتد.
شهردار دماوند از گردشگری به‌عنوان هنر نام برد و بیان کرد: هنر در حوزه اقتصادی ایجاد اشتغال می‌کند و علاوه بر این به تقویت تعاملات اجتماعی می‌پردازد، اما حوزه گردشگری و آثار تاریخی به‌تنهایی نمی‌تواند موجب جذب گردشگر شود.
صفری خاطرنشان کرد: هنر و صنایع‌دستی می‌تواند زمینه جذب گردشگر را فراهم آورد و ما قطعاً در این راستا کمک خواهیم کرد و در حال حاضر مجوز تعداد چهار هتل را صادر کردیم که در حال ساخت است، چراکه مناطق گردشگری و تاریخی بسیار خوبی داریم که در حال رشد و توسعه آنها هستیم.

همچنین در ادامه این نشست، محمدرضا صفوی مسئول مجموعه فرهنگی شبلی اظهار داشت: کافه رادیو با حمایت شهرداری و شورای شهر آغاز به کار کرد و در چند بخش فعالیت داشت.
وی افزود: در بخش گردشگری توانستیم در دو دوره در نمایشگاه گردشگری دماوند و بین‌المللی تهران حضور پیدا کنیم؛ علاوه بر این با تأملی که با سازمان‌های گردشگری داشتیم شاهد حضور توریست‌ها اعم از داخلی و خارجی در دماوند بودیم.
مسئول مجموعه فرهنگی شبلی ادامه داد: علاوه بر این تعامل خوبی با مدارس و دانشگاه‌ها داشتیم که این عوامل باعث شد بتوانیم برج شبلی و فرهنگ مردم دماوند که جزو شهرهای نمونه گردشگری است را ارائه کنیم.
صفوی گفت: در بخش فرهنگی و هنری تعدادی برنامه به همت جوانان مطرح و اجرا شد و فعالیت‌های جمعی مانند داستان‌نویسی، شعر، عکاسی و زبان انگلیسی برگزار گردید.
وی با اشاره به موضوع اوقات فراغت عنوان کرد: در این خصوص یک بازی معمایی در مجموعه طراحی کردیم که علاقه‌مندان می‌توانند از هفته آینده به‌صورت آنلاین ثبت‌نام و شرکت کنند.

مسئول مجموعه فرهنگی شبلی اذعان داشت: ما در محیطی دوستانه بازی‌های جمعی و به‌صورت گروهی را داشتیم، محیط ایجادشده خانوادگی است و البته تمرکز ما بر روی جوانان است؛ خروجی این برنامه‌ها قطعاً در سال‌های آینده در بین مدیران شهری متبلور می‌شود.
صفوی اضافه کرد: ما از مسئولان درخواست می‌کنیم که نگاهی پدرانه به ما جوانان داشته باشند و به ما کمک کنند تا بتوانیم بهتر مسیر را ادامه دهیم.
گفتنی است که در پایان این مراسم از روسای انجمن‌ها تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن