آیین رونمایی از کتاب “حل و فصل اختلافات حقوق بین الملل دریای خزر” در شهر آبسرد

همزمان با هفته قوه قضائیه از کتاب “حل و فصل اختلافات حقوق بین الملل دریای خزر” در شهر آبسرد رونمایی شد‌.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، آیین رونمایی کتاب با عنوان “حل و فصل اختلافات حقوق بین الملل دریای خزر” با حضور امام جمعه شهر آبسرد و حومه، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، مدیران شهری، بزرگان و فرهیختگان شهر آبسرد، اعضای شورای حل اختلاف‌های شهرستان و مسئول نهاد کتابخانه های شهرستان دماوند در کتابخانه شهر آبسرد برگزار شد.

کتاب “حل و فصل اختلافات حقوق بین الملل دریای خزر” به قلم ساناز ابوالقاسمی گردآوری شده است.

در این آئین رونمایی ساناز ابوالقاسمی، نویسنده کتاب “حل و فصل اختلافات حقوق بین الملل دریای خزر” اظهار داشت: کتاب حاضر تحت عنوان “بررسی حل و فصل اختلافات حقوقی و بین المللی دریای خزر متناسب با کنوانسیون 1396 ” است.

وی افزود: در این کتاب مسائل بین المللی از منابع لاتین داخلی و خارجی مطرح شده و فقط به سبب اینکه بر سر مسائل دکترین حقوق مشکل ایجاد شد و هر کس انگیزه و ایده‌های خود را داد، لذا تلاش کردیم از همکاران داخل و خارج از کشور برای تالیف این کتاب کمک بگیریم.

این نوسیده عنوان کرد: کتاب بررسی حل و فصل اختلافات حقوقی و بین المللی دریای خزر در 4 فصل به چاپ رسیده که فصل اول کلیات مبحث را شامل می‌شود و خواننده درک می‌کند که تمام مطالب کتاب درباره چیست و از چه موضوعاتی صحبت شده است.

ابوالقاسمی ادامه داد: فصل دوم درباره مسائل و محورها و مفاهیم دریای خزر متناسب با کنوانسیون 1396 حقوق بین‌الملل است که بر سر موضوعات خلیج فارس و دریای خزر مباحث سنگینی وجود داشت و توانستیم در این خصوص از دکترین استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: بررسی ابعاد رژیم حقوقی و تحدید و حدود صلاحیت‌ها، عنوان فصل سوم این کتاب است که در این رابطه نیز از کمک همکاران و کتابخانه‌های سراسر کشور بهره مند شدیم.

نویسنده کتاب “حل و فصل اختلافات حقوق بین الملل دریای خزر” بیان کرد: فصل چهارم با عنوان بررسی روش‌های حل و فصل اختلافات، مهم ترین فصل کتاب است که دکترین و علما و نوابغ حقوق نظریاتی مبنی بر سازش و صلح و مذاکره دو جانبه، چند جانبه یا همه جانبه دادند.

ابوالقاسمی گفت: این اقدام یک نقطه مثبت برای کشور است زیرا دریای خزر متعلق به ما بود، هست و خواهد بود، ابعاد این دریا بیش از 370 هزار کیلومتر مربع است و منابع آن بعد از خلیج فارس تا 40 سال نیاز آینده ما را تامین می‌کند.

این نویسنده بیان داشت: منابع دریای خزر شامل منابع اقتصادی از حیث ماهیگیری، کشتی‌رانی و منابع نفتی و ذخایر گازی است که در عصر حاضر بسیار مورد توجه و حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است “ساناز ابوالقاسمی” متولد هفتم مردادماه ۱۳۷۶ از اهالی شهر دماوند و دانش‌آموخته کارشناس حقوق قضایی بوده که مقطع کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل را بلافاصله بعد از اتمام کارشناسی آغاز کرده و در حال حاضر دانشجوی حقوق بین‌الملل می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا